Najlepsze komedie w teatrze nie tylko wprowadzają w dobry nastrój, ale dodatkowo pozostawiają przestrzeń na refleksję. Poza tym, czy może być coś lepszego od wieczoru, podczas którego uśmiejecie się do łez? 

Oto 6 propozycji najlepszych spektakli komediowych w Warszawie, Krakowie i we Wrocławiu, których nie można przegapić!

A jeśli w sierpniu chcielibyście wybrać się na drinka lub piwo, zobaczcie TOP 8 miejscówek. Enjoy!

Komedie w teatrze – Warszawa

Teatr 6. piętro „Piękna Lucynda”

Terminy spektakli: 22, 23 sierpnia

„Piękna Lucynda” w Teatrze 6. piętro to pełna humoru komedia muzyczna, która obfituje w doskonałe żarty słowne i sytuacyjne, oryginalne układy taneczne i zabawne piosenki. Co więcej, bogata scenografia przeniesie Was do pastelowego świata arystokratycznej, osiemnastowiecznej Warszawy.

Historia zachwyca trafnym i dowcipnym obrazem damsko-męskich relacji, w których prym wiodą skomplikowane rozterki miłosne. Młoda wdowa Lucynda ma powodzenie wśród mężczyzn. O jej rękę stara się dwóch panów, którzy stają na głowie, aby rozkochać w sobie kobietę. 

Bogaty Magnat Faworski rywalizuje z mniej zamożnym Hrabią Adamem, co powoduje szereg niespodziewanych i komicznych zdarzeń. Tym bardziej, że Lucynda nie jest pewna swoich uczuć.

Pełny opis spektaklu Piękna Lucynda oraz bilety znajdziecie na naszym portalu.

Teatr Capitol „Skok w bok”

Terminy spektakli: 25 sierpnia

Dwie zaprzyjaźnione pary z wieloletnim stażem mają spędzić wspólnie wakacje. Jest to ich swego rodzaju tradycja. Małżeństwa od kilku lat jeżdżą razem w to samo miejsce. Jednak rutyna przestaje być dla nich atrakcyjna. I nie chodzi tylko o wakacyjny kierunek.

Ani kobiety, ani mężczyźni nie chcą spędzić urlopu w towarzystwie swoich partnerów i partnerek. Dlatego jedni i drudzy zmieniają plany, nie zdradzając prawdziwych powodów.

Trzeba przyznać, że „Skok w bok” nie tylko bawi, ale dodatkowo wprowadza w letni, przyjemny nastrój. Wszystko dzięki lekkiej fabule, wakacyjnej scenerii oraz komicznym kreacjom aktorskim. 

Pełny opis spektaklu Skok w bok oraz bilety znajdziecie na naszym portalu.

Spektaklove „Dobrze się kłamie” 

Terminy spektakli: 28 sierpnia

Macie ochotę na inteligentną komedię o przyjaźni, miłości i zdradzie? Podczas spektaklu grupka przyjaciół odkryje, że wcale nie są idealnymi znajomymi. Skonfrontują się z prawdą, że każdy z nich ma trzy życia – publiczne, prywatne i sekretne. 

Podczas wspólnej kolacji postanowią przeprowadzić ryzykowny eksperyment, kładąc swoje telefony komórkowe na stole i dzieląc się ze sobą wiadomościami oraz rozmowami. I tak spadnie kurtyna, chroniąca ich najgłębsze sekrety…

Spektakl jest teatralną adaptacją filmu „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” włoskiego reżysera i scenarzysty, Paolo Genovese. To też produkcja, która bije rekordy pod względem liczby remake’ów.

Pełny opis spektaklu Dobrze się kłamie oraz bilety znajdziecie na naszym portalu.

Komedie w teatrze – Kraków

Teatr Ludowy „Boska” 

Terminy spektakli: 7 sierpnia

W latach czterdziestych w Nowym Jorku śpiewaczką, którą wszyscy chcieli zobaczyć na żywo, była Florence Foster Jenkins. Była wyjątkową sopranistką, która… nie miała ani słuchu, ani głosu. 

Przez cały wieczór wrzeszczała do publiczności, która wybuchała śmiechem i w większości była zachwycona. Ekscentryczna Jenkins wcale nie zwracała uwagi na krytyków, nagrywała płyty i występowała, triumfując nawet w jednej z najbardziej prestiżowych sal koncertowych, Carnegie Hall.

Spektakl „Boska” w Teatrze Ludowym to słodko-gorzka komedia oparta na prawdziwej, choć nieprawdopodobnej historii. Podczas sztuki boską Florence zagra znakomita aktorka, Marta Bizoń.

Pełny opis spektaklu Boska oraz bilety znajdziecie na naszym portalu.

Komedie w teatrze – Wrocław

Wrocławski Teatr Komedia „Rubinowe gody” 

Terminy spektakli: 19, 20, 21 sierpnia

Grażyna i Marian to dosyć typowe małżeństwo z wieloletnim stażem. Ona jest energiczna, chce odkrywać i pragnie doświadczać nowych przeżyć. On za to woli obejrzeć telewizję i wypić piwo.

Czy po czterdziestu latach wspólnego życia są w stanie zaskoczyć siebie nawzajem? Ich tajemnice i skrywane pragnienia mogą wyjść na jaw, kiedy otrzymają niesamowity prezent z okazji rubinowych godów. 

A jest to weekend w luksusowym, pełnym technologicznych nowinek hotelu. Jednak dla nich okazuje się to problematyczne, bo nie wiedzą nawet, jak włączyć światło. A to tylko mały procent ich przezabawnych przygód, które obejrzycie podczas „Rubinowych godów” we Wrocławskim Teatrze Komedia. 

Pełny opis spektaklu Rubinowe gody oraz bilety znajdziecie na naszym portalu.

Komedie w teatrze – Toruń

Teatr Muzyczny w Toruniu „Friends – the musical parody”

Terminy spektakli: 18, 19, 21 sierpnia

Też brakuje Wam „Friendsów” – telewizyjnego fenomenu? Na ratunek przychodzi niesamowity Teatr Muzyczny w Toruniu, w którym obejrzycie „Friends – the musical parody”. Nietypowy musical w komiczny sposób podśmiewa się ze zwariowanego sitcomu z lat 90. 

Podczas musicalu będziecie mogli śmiać się z komicznych żartów i piosenek, a także podziwiać wspaniałą choreografię i grę aktorską, kiedy grupa dwudziestokilkulatków zmierzy się z nieszczęściami w pracy, codziennym życiu i miłości. 

Publiczność powróci do kultowej, nowojorskiej kawiarni Central Perk, mieszkania Moniki i przede wszystkim – do legendarnych scen nie tylko z szóstką przyjaciół w roli głównej, ale też Janice, czy Guntherem.

Pełny opis spektaklu Friends – the musical parody oraz bilety znajdziecie na naszym portalu.