Jeśli od samego rana idzie coś nie po Waszej myśli, kawa się skończyła, nie znaleźliście miejsca na parkingu, a szef znowu się na Was uwziął – znamy powód! To dziś jest trzeci poniedziałek stycznia, czyli powszechnie znany – Blue Monday. Termin ten wprowadził brytyjski psycholog na skutek nałożenia się na siebie kilku czynników: złego samopoczucia, niskiej temperatury, braku słońca i problemów ekonomicznych, jakie przyniósł ze sobą nowy rok. 

Ale, ale! Spokojna głowa – mamy dla Was teatralny ratunek na ten czas (niektórzy twierdzą, że nastrój z Blue Monday może utrzymywać się ponad miesiąc!). Dlatego też przygotowaliśmy dla Was ranking najśmieszniejszych spektakli komediowych, które rozbawią Was do łez. Zwalniajcie miejsce w kalendarzach i wybierzcie się na nie koniecznie w najbliższym czasie. Jak mawiała Hanka Bielicka: “Jeszcze Polska nie zginęła, póki się śmiejemy”. 

“Kiedy kota nie ma…” Teatr Capitol w Warszawie

Terminy spektakli: 22, 29 stycznia

Klasyka wśród warszawskich komedii. Spektakl, który zdobył serca widzów, rozkładając ich na łopatki ze śmiechu. W Teatrze Capitol grany jest od wielu lat, a co za tym idzie – towarzyszy mu liczna obsada. Co robić w domu, “kiedy kota nie ma”? Zajrzyjcie do najgłębszych zakamarków wyobraźni… A jak poradzą sobie z tym dwa zabawne małżeństwa z 20-letnim stażem? Jak zaimponować zamożnej siostrze i nie ukatrupić jej wędzonym łososiem? Albo jak poradzić sobie z tajemniczą nieznajomą ukrytą w toalecie? Więcej nie będziemy Wam zdradzać, bo każdy kolejny sekret tej historii to dodatkowa dawka śmiechu. Jeśli jeszcze nie widzieliście tego spektaklu, to zobaczcie koniecznie, a zresztą – są i tacy, co idą na to piąty raz!

Pełny opis spektaklu “Kiedy kota nie ma…” oraz bilety znajdziecie na naszym portalu. 

“Ludzie inteligentni” Spektaklove w Warszawie

Terminy spektakli: 5, 6 lutego

Piękna, odnowiona przestrzeń Małej Warszawy, w której możecie zobaczyć spektakle produkcji Spektaklove, od razu sprawia, że uśmiech pojawia się na twarzy. A co powiecie na to, kiedy dodamy do tego komedię na wysokim poziomie w gwiazdorskiej obsadzie? Na scenie możemy zobaczyć m.in. Izę Kunę, Rafała Królikowskiego oraz Bartłomieja Topę. Jak myślicie, czy są nudne związki, czy jedynie nudni partnerzy? Co się wydarzy, kiedy po 15 latach wspólnego życia zapadnie decyzja o rozstaniu? To niebezpieczna gra, która doprowadza do szeregu komicznych nieporozumień i manipulacji. Komedię wyreżyserował Olaf Lubaszenko – mistrz ciętej riposty i dobrego humoru, dlatego wieczór spędzony z “Ludźmi inteligentnymi” to na pewno będzie udany wieczór! Gwarantujemy. 

Pełny opis spektaklu “Ludzie inteligentni” oraz bilety znajdziecie na naszym portalu. 

“Czworo do poprawki” Garnizon Sztuki w Warszawie

Terminy spektakli: 22, 23 stycznia

Sienkiewicz, Herman, Korcz i Wysocki – z takim składem aktorskim na pewno nie będzie nudno. “Czworo do poprawki” to komediodramat o tym, że zawsze jest szansa, by na nowo zakochać się we własnej żonie lub we własnym mężu. W iście pomysłowej scenografii będziecie mogli zobaczyć dwie pary – jedną z dłuższym, drugą z krótszym stażem – które wybrały się na wakacje, by ratować swój związek. Spotykają się w pensjonacie i jak się później okazuje – wiele się od siebie uczą. Ta komedia nie tylko bawi, ale i wzrusza. Na widzów czeka na sam koniec piękna niespodzianka. Zobaczcie koniecznie.

Pełny opis spektaklu “Czworo do poprawki” oraz bilety znajdziecie na naszym portalu. 

“Słoneczni chłopcy” Och-Teatr w Warszawie

Terminy spektakli: 24, 25 stycznia oraz 7, 8 lutego

W tym komediowym zestawieniu nie mogło zabraknąć oczywiście najnowszej premiery Och-Teatru, czyli spektaklu “Słoneczni chłopcy”. A to propozycja zdecydowanie warta uwagi, bo w akcji możecie zobaczyć wyjątkowy duet aktorski, czyli Cezarego Żaka i Artura Barcisia. O czym jest spektakl? To historia dwóch zapomnianych aktorów, którzy swoimi skeczami przez lata rozbawiali publiczność. Zawsze postrzegani byli jako nierozłączny duet, ale w rzeczywistości nie mogą znieść swojego towarzystwa. Pewnego dnia otrzymują propozycję powrotu do studia telewizyjnego ze swoim legendarnym, popisowym numerem… Jesteście ciekawi, czy wygra wzajemna niechęć? A może jednak nie mogą bez siebie żyć? Pozwólcie, że nie będziemy spojlerować i nie zdradzimy Wam zakończenia. 

Pełny opis spektaklu “Słoneczni chłopcy” oraz bilety znajdziecie na naszym portalu.

***

To jak? Który z tych spektakli komediowych kusi Was najbardziej? Pamiętajcie, że o wiele więcej świetnych propozycji znajdziecie na naszym portalu. Zarezerwujcie sobie miejsca już dziś, bo bilety na spektakle komediowe jak zwykle znikają w oka mgnieniu! Śmiejcie się dużo i zarażajcie śmiechem innych.

Kasta la vista

29.01 / 18:00
70.00 PLN Kup