Który spektakl wybrałaby Twoja mama?

5 propozycji na Dzień Matki w teatrze

Dzień Matki, czyli 26 maja, wypada w tym roku w środę. Dla tych, którzy chcieliby szczodrze obdarować swoje Mamy w dniu ich święta, nie jest to najdogodniejsza data. Nie każdy ma po pracy siłę i ochotę na świętowanie, dlatego zdecydowanie radzimy przełożenie Dnia Matki na pierwszy nadchodzący po nim weekend. Daje to o wiele więcej możliwości wspólnego świętowania, a Mamy z pewnością będą zachwycone spędzonym razem dniem.

Jak zaplanować idealny Dzień Matki? W tym roku poluzowanie obostrzeń zdecydowanie poszerzyło wachlarz możliwości! Od 21 maja teatry będą otwarte dla publiczności, oczywiście przy zachowaniu reżimu sanitarnego. Po tak długiej przerwie od kultury na żywo jesteśmy pewni, że każda Mama doceni wspólny wieczór w teatrze!

Ile Mam, tyle upodobań, dlatego polecamy Wam 6 różnych spektakli – każdy z nich trafi w inne gusta, ale każdy jest na najwyższym poziomie. Sprawdźcie, który najbardziej spodoba się Waszej Mamie!

“Alibi od zaraz” Teatr Capitol

Dla Mam, które kochają komedie:

“Alibi od zaraz” Teatr Capitol

Sobota, 29 maja godz. 19:00

Michel jest o krok od wcielenia w życie marzenia o romansie, gdy nagle w drzwiach staje jego żona Sophie. Przerażony wizją rozwodu mąż zaczyna odgrywać niestworzone farsy. Na jakie wyżyny kreatywności będzie w stanie się wspiąć, by wymyślić wiarygodne wytłumaczenie tej niewygodnej sytuacji? Sprawdźcie sami! W tej uwielbianej przez widzów komedii wystąpi gwiazdorska obsada, m.in. Katarzyna Skrzynecka, Wojciech Wysocki, Aleksandra Grzelak i Stanisław Banasiuk.

Jeśli Twoja Mama potrzebuje dużej dawki dobrego humoru, weź ją do Teatru Capitol! Bilety na “Alibi od zaraz” wydarzenie znajdziecie w naszym portalu 

“Lata 20, lata 30 – rewia szlagierów” Teatr Sabat

Dla Mam z klasą, które kochają old-school:

“Lata 20, lata 30 – rewia szlagierów” Teatr Sabat

Piątek, 28 maja godz. 19:30

Teatr Sabat jest miejscem idealnym do świętowania ważnych okazji. To jedyny teatr rewiowy w Warszawie, w którym spektakl obejrzycie na sali przy eleganckim stole, a nie na klasycznej widowni. Cieszcie się drinkiem i przekąskami, kiedy na scenie występować będą wspaniali artyści!

“Lata 20, lata 30 – rewia szlagierów” to jeden z najchętniej oglądanych pokazów w Teatrze Sabat. Usłyszycie piosenki wykonywane w czasach, gdy Warszawa nazywana była Paryżem wschodu. Szlagiery takich sław jak Hanka Ordonówna, Eugeniusz Bodo czy Mieczysław Fogg zostaną wykonane przy akompaniamencie doskonałej choreografii, olśniewających kostiumów i scenografii.

Jeśli chcesz przenieść swoją Mamę w klimat dwudziestolecia międzywojennego, nic nie stoi na przeszkodzie! Bilety na “Lata 20, lata 30 – rewia szlagierów”  znajdziecie w naszym portalu  .

“Niebezpieczna gra” Teatr Mazowiecki

Dla Mam, które kochają kryminały:

“Niebezpieczna gra” Teatr Mazowiecki

Sobota, 29 maja godz. 19:00

Czy istnieje zbrodnia doskonała? Nie, ponieważ jesteśmy tylko ludźmi – odpowiadają bohaterowie “Niebezpiecznej gry”. Rick i Jane toczą niebezpieczną grę pozorów i kłamstw. Kto oszukuje, a kto daje się wodzić za nos? Role stale się zmieniają, fabuła zapętla się, a widzowie bardzo powoli zbliżają się do prawdy. W tej genialnej sztuce teatralnej nie zabraknie zdrady, zbrodni i trzymającej w napięciu intrygi. Zakończenie z pewnością Was zaskoczy!

Jeśli Twoja Mama uwielbia kryminały – to będzie strzał w dziesiątkę! Bilety na “Niebezpieczna gra”  znajdziecie w naszym portalu .

“Dubbingi niszczą” Klub Komediowy

Dla wyluzowanych Mam, które uwielbiają się śmiać:

“Dubbingi niszczą” Klub Komediowy

Czwartek, 27 maja godz. 21:00

Improwizatorzy z Klubu Komediowego zawsze stają na wysokości zadania. Tym razem będą na żywo podkładać głos do znanych fragmentów filmów, seriali czy nawet programów TV, powodując na całej sali salwy śmiechu. Żarty będą w pełni improwizowane, a jednocześnie niepowtarzalne i możliwe do wysłuchania tylko w ten jeden wieczór.

Jeśli Ty i Twoja Mama uwielbiacie się dobrze pośmiać, “Dubbingi niszczą” sprawdzą się doskonale. Bilety na “Dubbingi niszczą znajdziecie w naszym portalu. .

“Kompleks Portnoya” Teatr WARSawy

Dla Mam, które lubią poważne tematy:

“Kompleks Portnoya” Teatr WARSawy

Sobota, 29 maja godz. 19:00

Tragikomedia w Teatrze WARSawy to opowieść o mężczyźnie, który poszukuje swojej tożsamości. Żyd, antysemita, maminsynek, buntownik, seksoholik, onanista, szowinista i zastępca ds. równouprawnienia. Spektakl jest adaptacją powieści Philipa Rotha, która w latach 70. stała się manifestem amerykańskiego pokolenia. Sztuka rozprawia się z trudnymi tematami, a dzięki genialnej reżyserii i grze aktorskiej została nagrodzona dwoma Feliksami Warszawskimi. 

Jeśli Twoja Mama lubi ambitne spektakle, ten z pewnością ją zachwyci. Bilety na “Kompleks Portnoya”   znajdziecie w naszym portalu  .

Mamy nadzieję, że znaleźliście idealny pomysł na wieczór ze swoją Mamą. Pamiętajcie, że warto zabrać ją do teatru nie tylko od święta! W końcu wspólne obcowanie z kulturą to jeden z najlepszych sposobów na zacieśnianie więzi.