Jutro przypłynie królowa - zdjęcie

Średnia ocena

7 oddanych głosów

9,1 / 10

Jutro przypłynie królowa

Wyspa Pitcairn na środku Pacyfiku. Niewielka kolonia brytyjska oddalona o 2 tysiące mil od najbliższego brzegu. Raj na Ziemi, gdzie żyją potomkowie osiemnastowiecznych buntowników ze statku „Bounty”. W 2004 roku sześciu mieszkańców Pitcairn zostało oskarżonych o przestępstwa seksualne wobec nieletnich. Jutro przypłynie królowa to opowieść o mikroświecie stworzonym przez mężczyzn, którzy wprowadzili na wyspie prawo do kazirodztwa, gwałtu i pedofilii. Okazało się, że raj był piekłem, w którym akty bezwzględnego zła usprawiedliwiano tradycją i rodzimym obyczajem. Przez całe lata wspólnota milcząco tolerowała nieludzkie praktyki swoich przywódców, a w czasie procesu wielu mieszkańców wysypy wręcz broniło gwałcicieli. Za cenę bezpieczeństwa, jakie daje przynależność do wspólnoty, gotowi byli poświęcić własne człowieczeństwo.

Mottem przedstawienia są słowa Philipa Zimbardo z Efektu Lucyfera: „Jedną z najistotniejszych, a najmniej uznawanych przyczyn zła, poza głównymi sprawcami, protagonistami krzywdy, jest milczący chór, który patrzy, lecz nie widzi, który słucha, lecz nie słyszy.”

Obsada

Anna Błaut, Maria Kania, Jolanta Solarz-Szwed, Krzysztof Boczkowski, Maciej Kowalczyk, Krzysztof Zych, Miłosz Pietruski, Bartosz Woźny (gościnnie), Diana Kozłowska (AST), Jakub Mikulak (AST)

Realizacja

adaptacja, dramaturgia: Krzysztof Szekalski

reżyseria: Piotr Łukaszczyk

scenografia, wideo: Michał Araszewicz

muzyka: Filip Zawada

choreografia: Tomasz Wesołowski

Opinie naszych widzów (1)

  • 9,0/ 10

    Spektakl nieprzeciętny. Fantastycznie zagrany. Mogę powiedzieć, że strząsnął mną i zapadł głęboko w pamięć. Ciekawy pomysł ustawienia sceny i widowni. Oszczędna scenografia nie odjęła temu wydarzeniu, a wręcz przeciwnie, pobudziła wyobraźnię i pozwoliła każdemu z widzów uczestniczyć na swój intymny sposób. Bardzo polecam.

    pa.....@....pl / 07 lutego 2020

Wrocławski Teatr Współczesny im. Edmunda Wiercińskiego - Adres i dojazd

ul. Rzeźnicza 12
50-132 Wrocław

https://www.wteatrw.pl/pl/

Kup bilet