Pomoc domowa - zdjęcie Pomoc domowa - zdjęcie Pomoc domowa - zdjęcie Pomoc domowa - zdjęcie Pomoc domowa - zdjęcie Pomoc domowa - zdjęcie

Średnia ocena

29 oddanych głosów

9,9 / 10

Pomoc domowa

I żyli długo i szczęśliwie – tak powinna się kończyć komedia z lekkim nalotem romantyzmu, a taką komedią jest niewątpliwie Boeing, Boeing Marca Camolettiego: po wielu zawirowaniach Maks i Jola pobierają się… Tylko czy będą żyć długo i szczęśliwie? Na to pytanie – dzięki pewnym adaptacyjnym zabiegom – odpowiada tegoż Camolettiego Pomoc domowa, której bohaterami są Maks i Jola. Ale pierwsze miejsce na podium zajmuje Nadia – genialna pomoc domowa, dzięki której straszliwe zamieszania w Boeingu… kończą się happy endem.

Maks i Jola są małżeństwem, ale gdzieś tam snuje się w ich duszach marzenie o bardziej bujny życiu – miłosnym oczywiście, bo jakoś im to małżeństwo nie wystarcza. Ona chce mieć kochanka i on chce mieć kochankę, spotykają się z nimi w domu i z tymi spotkaniami, z całą tą sytuacją związana jest niezła zawierucha! Wchodzenie, wychodzenie, drzwi trzaskają sto tysięcy razy... I z każdym trzaśnięciem coraz niebezpieczniej się robi dla małżeńskiego związku.

I wtedy wkracza Nadia, która w Boeingu... czuwa nad wszystkim, klei to, co się rozpada, spina, co się rozpięło… Czy i teraz Nadia poukłada, co trzeba i Maks i Jola będą żyli długo i szczęśliwe?? Zobaczymy….

Ten błyskotliwy tłumacz postanowił postać Nadii z "Boeing Boeing" przenieść w nowe realia, w inne życiowe sytuacje. Tym razem akcja spektaklu rozgrywa się w domu prowadzonym przez obdarzoną ciętym, inteligentnym dowcipem -pomoc domową.

Małżeństwo, zdrada, chęć przeżycia miłosnej przygody, sex, doświadczenie i młodość, ciągle zaskakujące widza sytuacje życiowe, duża ilość trzaskających drzwi i znakomicie przetłumaczone dialogi, gwarantują tej sztuce podobny sukces, jaki odniósł ulubiony przez widzów "Boeing Boeing".

Na scenie występują między innymi Dorota Wierzbicka-Matarrelli jako Nadia, Katarzyna Skoniecka jako Jola, Ilona Janyst jako Maja, Lucyna Szierok-Giel jako Maja, Wojciech Dąbrowski jako Maks, Kornel Sadowski jako Marek.

Czas trwania: 120 minut
Źródło zdjęcia: Fot. Piotr Zając

Zwiastuny

Realizacja

Autor: Marc Camoletti

Adaptacja: Bartosz Wierzbięta

Reżyseria: Wojciech Dąbrowski

Kostiumy: Zofia de Ines

Scenografia: Wojciech Stefaniak

Muzyka: Bartosz Pernal

Opracowanie muzyczne: Paweł Dobosz

Światła: Alicja Petrucka

Opinie naszych widzów (11)

 • 10,0/ 10

  Wspaniałą sztuka piękne wykonanie artystów. Super.

  We.....@ya...oo.com / 25 września 2022

 • 10,0/ 10

  Super pod kazdym wzgledem. Pomysl bardzo dobry, Gra aktorsja jeszcze lepsza. Speszilismy tam wspanialy wieczor. Pole am dla rozrywki duszy I ciala.

  gr.....@gm...il.com / 25 września 2022

 • 10,0/ 10

  Polecamy przedstawienie byliśmy już piąty raz i wciąż bawiliśmy się super. Polecamy

  ja.....@gm...il.com / 25 września 2022

 • 10,0/ 10

  Poprostu MEGA!.... Mięśnie twarzy ze śmiechu nieźle bolą 😁 Aktorzy SUPER👍

  pa.....@po...ta.onet.pl / 25 września 2022

 • 10,0/ 10

  Wspaniałą gra aktorska całej obsady

  mi.....@gm...il.com / 25 września 2022

 • 10,0/ 10

  Proszę o więcej takich spektakli

  st.....@....pl / 25 września 2022

 • 10,0/ 10

  Na tym spektaklu byliśmy czwarty raz i nadal nas rozmiesza jak za pierwszym razem. Pani Dorota jest fantastyczna, praca jest jej pasją. Pozostała obsada też świetna.

  pa.....@....pl / 24 września 2022

 • 10,0/ 10

  Pani Dorota...mistrzowska gra! I tylko i wylacznie dla niej przyslam poraz kolejny, tym razem ze swoim partnerem, ktory rowniez byl nia zachwycony :)

  te.....@....pl / 24 września 2022

 • 10,0/ 10

  Rewelacyjne przedstawienie, wspaniała gra aktorów, ogromna ilość śmiechu, czyli wszystko to czego oczekiwałem po Teatrze Komedia. Byłem już na kilku spektaklach w Waszym Teatrze, ale ten spektakl chyba wskoczył na podium zajmując pierwsze miejsce.

  ge.....@gm...il.com / 23 września 2022

 • 10,0/ 10

  Fajny spektakl z dobrym poczuciem humoru.

  Ch.....@gm...il.com / 23 września 2022

 • 10,0/ 10

  Jakby można było dałabym 11. Dużo śmiechu, obsada wspaniała. Polecam każdemu

  as.....@gm...il.com / 23 września 2022

Wrocławski Teatr Komedia - Adres i dojazd

Plac Teatralny 4, Wrocław

http://www.teatrkomedia.com/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.