Wieczór Flamenco w Vertigo: Rainer Maria Nero & Guests - zdjęcie

Wieczór Flamenco w Vertigo: Rainer Maria Nero & Guests

W październikowy Wieczór zapraszamy Państwa na prezentację wirtuozerii i twórczości znakomitego gitarzysty o austriacko-polskich korzeniach – Rainera Marii Nero. Koncert będzie jednocześnie oficjalną polską premierą najnowszej płyty artysty – Conmover, a do wspólnego muzykowania gitarzysta zaprosił Agatę Makowską (taniec), BorjęSoto (śpiew) i Mateusza Góreckiego (gitara).

Rainer Maria Nero jestgitarzystą, kompozytorem i wykładowcą, pochodzącym z Wiednia. W latach 2008-2011 studiował na Uniwersytecie Muzyki i Sztuk Scenicznych w Wiedniu pod kierunkiem znakomitego Alexandra Swete. W latach 2014-2016 studiował w Murcji (Hiszpania) pod okiem gitarzysty flamenco, Carlosa Piñany, z którym od tego czasu gra koncerty na całym świecie.

Za swoje najważniejsze występy (klasyczne i flamenco) uważa: solowy koncert w Radiokulturhaus, Wiedeń (2017), występ z Carlosem Piñaną i orkiestrą La OrquestaSinfonica de la Region de Murcia w Auditorio y Centro de Congresos Victor Villegas,Murcia (2016), występ z grupą Carlosa Piñany w Dell Hall, Austin-Teksas (2018) i prezentacja własnej płyty Fantasías y Danzas w Cafe Berlin, Madryt (2018).

W 2015 artysta wydał swoją debiutancką płytę Castles of Spain, utrzymaną w stylu klasycznym. Dwa lata później, wraz z założonym przez siebie zespołem Flamensky, stworzył płytę flamenco Fantasias y Danzas, na której znajdują się wyłącznie autorskie kompozycje. W październiku ukaże się jego kolejna autorska płyta – Conmover, do której teledysk został zrealizowany we Wrocławiu: https://youtu.be/dGbDGAo_4rI

Zachęcamy do rezerwacji miejsc w klubie: emenago.com/i/vertigojazz

Obsada

Rainer Maria Nero & Guests

Realizacja

Organizatorzy: Vertigo Jazz Club & Restaurant, @Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe i KA - International Art Management

Vertigo Jazz Club & Restaurant - Adres i dojazd

Oławska 13

http://vertigojazz.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.