Błękitny Pies - zdjęcie Błękitny Pies - zdjęcie

Błękitny Pies

Familijny widowiskowy spektakl muzyczny „Błękitny Pies” powstał na podstawie książki Beaty Majchrzak pt. „Opowieść o błękitnym psie, czyli o rzeczach trudnych dla dzieci”, nagrodzonej w III Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży.

Opowieść o Błękitnym Psie to historia czwórki dzieci, z których każde na swój sposób nie odnajduje się w społeczności poprzez swoje ułomności lub chorobę – nasi bohaterowie to niewidoma Basia, autystyczny Staś, niepełnosprawna ruchowo Zosia i ciężko chory Tomek. Błękitny Pies, którego spotykają na swojej drodze, pomaga im „odnaleźć się” i zaakceptować. Pies wprowadza dzieci w krainę baśni – na wielobarwną łąkę. Każde z nich odnajduje tam podobną do siebie postać – Srebrną Kotkę, Konika Polnego, Zardzewiałą Lokomotywę i Motyla Modraszka – dzięki której udaje mu się zrozumieć siebie, otaczający świat i odkryć to, co sprawi, że poczuje się w pełni wartościową osobą.

Spektakl w sposób przystępny dla młodego widza porusza trudne tematy, o których rzadko rozmawia się z dziećmi, jak choroba czy umieranie, a nawet najmłodsi przecież wszystko widzą i czują, tylko bardzo często tego nie rozumieją. Przesłanie Błękitnego Psa jest bardzo pozytywne i budujące - z pewnością wzruszy nas do łez, a inscenizacja zachwyci pięknem baśniowego świata, emocjonalnym ciepłem, niebanalną muzyką i widowiskowym tańcem. Pomoże również zrozumieć osoby niepełnosprawne i z innymi problemami sprawiającymi, że nie odnajdują się w naszym otoczeniu oraz zrozumieć samych siebie.

Opowieść o Błękitnym Psie może stać się przewodnikiem emocjonalnym również dla dorosłego widza. Bo my, dorośli, też uciekamy od problemów zamiast uczyć się je akceptować, rozumieć i przede wszystkim nie tracić wiary w siebie mimo niełatwych kolei losu.

Na scenie występują między innymi Dariusz Bereski jako Błękitny Pies, Monika Bolly jako Babcia; Lokomotywa; Skorkowa, Aleksandra Chapko jako Basia; Panna Stonka, Jakub Grębski jako Staś; Kret, Igor Kowalik jako Buczek, Błażej Michalski jako Modraszek; Gąsienica.

Źródło zdjęcia: fot. Jarosław Kuśmierski

Obsada

Dariusz Bereski - zdjęcie

Dariusz Bereski
Błękitny Pies

Monika Bolly - zdjęcie

Monika Bolly
Babcia; Lokomotywa; Skorkowa

Aleksandra Chapko - zdjęcie

Aleksandra Chapko
Basia; Panna Stonka

Jakub Grębski - zdjęcie

Jakub Grębski
Staś; Kret

Błażej Michalski - zdjęcie

Błażej Michalski
Modraszek; Gąsienica

Aldona Struzik - zdjęcie

Aldona Struzik
Srebrna Kotka

Beata Śliwińska - zdjęcie

Beata Śliwińska
Zosia; Pani Żukowa

Katarzyna Baran - zdjęcie

Katarzyna Baran
Pani Trzmielowa; Dziecko

Patryk Kazek - zdjęcie

Patryk Kazek
Pan Trzmiel; Dziecko

Marika Klarman - zdjęcie

Marika Klarman
Mrówka Kapral; Dziecko

Magdalena Majtyka - zdjęcie

Magdalena Majtyka
Mrówka Generał; Dziecko

Realizacja

reżyseria: AGATA SKOWROŃSKA

adaptacja: BŁAŻEJ MICHALSKI

scenografia i kostiumy: BEATA FERTAŁA-HARLENDER

muzyka: JUSTYNA RÓŻEWICZ-SUSZCZYŃSKA i MARCIN SUSZCZYŃSKI

choreografia: KATARZYNA BARAN

wizualizacje: ANNA SZALWA

światło: DARIUSZ BARTOŁD

Teatr Polski we Wrocławiu - Adres i dojazd

http://www.teatrpolski.wroc.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.