Filtry:

Sortuj:

Więcej filtrów:

Więcej filtrów
  1. Jeśli chcesz wyszukać repertuar teatrów w Wrocławiu, wybierz w górnym rozwijanym menu nazwę miejscowości.
  2. Jeśli chcesz wybrać repertuar danego teatru w filtrach, wybierz nazwę szukanej instytucji.
  3. Wybierz zakres dat, aby zobaczyć, jaki będzie repertuar.
  4. Możesz również zawęzić wybór do wydarzeń z danego gatunku np. komedie albo do biletów w wybranej cenie np. do 40 zł.
  5. Jeśli chcesz znaleźć tylko bilety w promocyjnych cenach, zaznacz checkbox "Promocyjna cena".
  6. Korzystając z naszego serwisu, w łatwy sposób znajdziesz repertuar teatr Wrocław

Teatr Polski we Wrocławiu

Teatr Polski we Wrocławiu powstał w 1949 roku i przez kolejne 20 lat funkcjonował pod nazwą Państwowego Teatru Dolnośląskiego we Wrocławiu. Historia gmachu, w którym obecnie znajduje się wrocławski Teatr Polski, związana jest z okresem działalności Theodora Loewe, kierownika Teatru Miejskiego zwanego "carem teatru". Zarządzał on wówczas trzema ośrodkami teatralnymi: Teatrem Miejskim, Teatrem Lobego i Teatrem Talia.

Jego hegemonię teatralną próbował złamać kupiec Paul Auerbach, który zainaugurował społeczną akcję budowy teatru niepodległego wpływom Theodora Loewego. W ten sposób w 1906 r. powstał Schauspielhaus (niem. 'Operetka') – dzisiejszy Teatr Polski, w którym w 1911 r. Loewe objął kierownictwo artystyczne sceny, a w 1919 r. został jego właścicielem.

Była to największa scena wrocławska w tamtym czasie. Niestety, budynek ucierpiał w trakcie II wojny światowej i został częściowo zburzony. W 1994 roku nagły wybuch pożaru strawił to, co odbudowano po wojnie. Odnowiony gmach ponownie otworzył się na widzów w dwa lata później i działa do dziś, dając przedstawienia na trzech scenach: Scenie Kameralnej, Scenie im. Jerzego Grzegorzewskiego, Scenie na Świebodzkim.

W bogatej ofercie repertuaru Teatr Polskiego we Wrocławiu znajdują się spektakle dramatyczne i komediowe, nowatorskie przedstawienia młodych autorów, ale również nieśmiertelne klasyki teatralne. Do tej pory na scenie można było zobaczyć "Dziady", "Chorego z urojenia", "Mayday", "Sen nocy letniej", "Edukację Rity", "Kuszenie Cichej Weroniki", "Okno na parlament" i wiele innych.

Repertuar Teatr Polski we Wrocławiu we Wrocławiu