VIII Festiwal Aktorstwa Filmowego - Gala Otwarcia - zdjęcie

Średnia ocena

5 oddanych głosów

6,2 / 10

VIII Festiwal Aktorstwa Filmowego - Gala Otwarcia

Zapraszamy na galę otwarcia!

Wieczór, podczas którego poznamy także aktorów nominowanych do Złotego Szczeniaka FAF za najlepsze kreacje pierwszo- i drugoplanowe, poprowadzą Joanna Brodzik i Janusz Chabior.

W programie artystycznym sztuka, która w 2006 roku podbiła Broadway: Judy. To fascynująca opowieść o życiu, karierze, miłościach, dzieciach, wzlotach i upadkach, uzależnieniach i bezwzględności producentów filmowych w wykonaniu Hanny Śleszyńskiej i Huberta Podgórskiego oraz reżyserii Sławomira Chwastowskiego.

***

Festiwal Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego od 2013 roku we Wrocławiu i innych miastach regionu. Festiwal jest hołdem przyjaciół dla Tadeusza Szymkowa, który przez lata związany był z Teatrem Polskim we Wrocławiu. Zmarł w styczniu 2009 roku w wieku 50 lat.

Podczas każdej edycji FAF publiczność ma okazję podziwiać mistrzowskie aktorstwo gwiazd polskiego i światowego kina. Przez sześć dni prezentowane są obrazy, które dzięki wybitnym rolom na stałe wpisały się do grona wyjątkowych i niezapomnianych. Film jest tu tylko tłem dla aktorów. Organizatorzy festiwalu – Stanisław Dzierniejko (dyrektor naczelny) oraz Bogusław Linda (dyrektor artystyczny) – dobrali obrazy w taki sposób, by widzowie mieli przegląd największych dokonań aktorskich XX i XXI wieku. „W czasach, gdy każdy może być aktorem – choćby w swoim prywatnym filmie, zrobionym telefonem komórkowym – warto zwrócić uwagę na tych, których wyróżnia prawdziwe zawodowstwo i wyjątkowy talent” – mówi Stanisław Dzierniejko.

Nagrody dla wybitnych aktorów!

Festiwal Aktorstwa Filmowego to także nagrody dla artystów. Co roku statuetkami Platynowego Szczeniaka uhonorowani zostają najwybitniejsi aktorzy filmowi. Do tej pory wyróżnienie otrzymali: Katarzyna Figura, Jan Nowicki, Krystyna Janda, Daniel Olbrychski, Beata Tyszkiewicz, Marek Kondrat, Maja Komorowska, Janusz Gajos, Jan Englert, Anna Dymna, Olgierd Łukaszewicz i Magdalena Zawadzka. Tegoroczne statuetki trafią do rąk Anny Seniuk i Andrzeja Seweryna.

Nieodłącznym elementem FAF jest konkurs o Złote Szczeniaki. Jurorzy, którymi są wyłącznie aktorzy, wyłaniają najlepsze role pierwszo- i drugoplanowe w filmach fabularnych powstałych w ciągu ostatniego roku. Wśród nagrodzonych podczas naszego festiwalu są m.in. Sonia Bohosiewicz, Roma Gąsiorowska, Maja Ostaszewska, Arkadiusz Jakubik, Tomasz Kot, Zygmunt Malanowicz, Artur Żmijewski czy Robert Więckiewicz.

W tym roku Platynowego Szczeniaka FAF otrzyma Zbigniew Zamachowski za wybitne osiągnięcia w aktorstwie filmowym.

Spotkania z gwiazdami!

Festiwal Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa jest wyjątkową okazją do osobistego poznania największych gwiazd polskiego kina. W czasie FAF codziennie odbywają się spotkania z aktorami połączone z prelekcjami znawców kina i seansami, a także wydarzenia towarzyszące – koncerty, recitale i spektakle. Relacje z naszego wydarzenia, poza lokalnymi mediami, prowadzi Telewizja Polska – kanał TVP Info, który od lat wspiera nasz festiwal, informując w wejściach na żywo o jego przebiegu, rozmawiając z gośćmi oraz przygotowując reportaże z odbywającego się we Wrocławiu święta kina.

Opinie naszych widzów (2)

  • 7,0/ 10

    uczestniczę w festiwalach od pięciu lat. Podziwiam Pana Dzierniejke i i Pana Lindę za to przedsięwzięcie. Rozumiem jak muszą się borykać, żeby to zorganizować i zebrać środki. Dlatego oprawa artystyczna jest dość skromna. Nie śmiem krytykować festiwalu. Tym bardziej, nie oszukujmy się, do tego wszystkiego wkracza jeszcze polityka. W tym roku "zjechało" jednak do Wrocławia bardzo mało aktorów. Ciekawa jestem jaki jest powód? Bardzo bym chciała, żeby mimo tych trudności festiwal przetrwał, bo to jest wszystkim bardzo potrzebne. Do zobaczenia za rok!

    ja.....@in...ia.pl / 21 października 2018

  • 1,0/ 10

    Spektakl S.Bohosiewicz oceniam na4. Samo otwarcie było żenujące ,a prowadzący -nieprzygotowany,mocno zmęczony ......gbyby nie p.Kożuchowska to wypadałoby poprostu wyjść.. Jednym słowem totalna klapa, Ot co , przyjechała warszawka na prowincję - to po co się wysilać......I jeszcze jedno - p. Karolak nie nadaje się showmana.!!!!!!!! To zwykła chałtura.!!!

    li.....@au...af.pl / 31 października 2018

Teatr Polski - Adres i dojazd

http://www.teatrpolski.wroc.pl/

Kup bilet