Poradnik młodości - zdjęcie

Średnia ocena

5 oddanych głosów

7,4 / 10

Poradnik młodości

„Młodość jest potwornie ciężkim przypadkiem i chyba nie ma nikogo, kto by z tego wyszedł bez powikłań”.

A. Osiecka

Istotą spektaklu jest podróż dojrzałych kobiet w świat przeżytej młodości. To jeden dzień z życia starszych kobiet, które nie uczestniczą już w pędzie dzisiejszego świata. Ich proste, codzienne czynności i rytuały przeplatają się z nostalgicznymi wspomnieniami. Punktem wyjścia do dramaturgii jest spojrzenie kobiety na umiłowanie młodości z przymrużeniem oka, która przejawia się w różnych aspektach poszukiwania sposobów na odzyskanie młodości.

Żyjemy w świecie kultu młodości: piękna, zdrowia, sukcesu, witalności. To ciągła moda na młodość i obsesyjne dążenie do jej utrzymania: zdrowego i pięknego ciała. A gdzie jest starość? Gdzie jest jej miejsce? Przecież to ona jest prawdziwa! Włosy i zmarszczki to kawałek naszej historii, której nie wolno się wstydzić. Dlaczego za wszelką cenę chcemy zatrzymać czas, który jest nieuchronny i dotyczy każdego bezwarunkowo?

W spektaklu Poradnik młodości dystansujemy się do tego trendu, próbując połączyć różne formy, i konwencje teatralne, a językiem przekazu jest ruch – język niewerbalny – nieograniczony w swojej sile i znaczeniowości. Ale nie tylko. Będzie to współpraca reżysera i choreografa przenikająca się wzajemnie. Jak również spotkanie dojrzałych realizatorów z młodymi artystami i wymiana doświadczeń, co może zaowocować ciekawą realizacją spektaklu, który kierujemy zarówno do dojrzałego, jak i młodego odbiorcy.

„Nic tak nie odmładza, jak prawdziwie niedorzeczny kawał. Właśnie najgłupsze prawa natury są najbardziej smakowite”.

W. Gombrowicz

Obsada

Artyści Wrocławskiego Teatru Tańca:

PAULINA WOŚ

KAROLINA SZYMAŃSKA-ROGALSKA

JASIEK GRZĄDZIELA

ADRIAN KOSZEWSKI

Seniorki:

KAZIMIERA BOCHYŃSKA

BARBARA ALICJA STANKIEWICZ

ALINA PUCHALSKA

Realizacja

Wrocławski Teatr Tańca

Reżyseria i dramaturgia: TOMASZ MAN

Choreografia: BOŻENA KLIMCZAK

Scenografia i kostiumy: ANETTA MAN

Muzyka: W.A. MOZART

Koordynacja, produkcja i promocja: MICHAŁ BOBER

Opinie naszych widzów (1)

  • 10,0/ 10

    Spektakl zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Najbardziej podobał mi się moment w połowie spektaklu. Zaskakujące połączenie muzyki techno z maskami. Bardzo mnie cieszy fakt, ze to przedstawienie połączyło siły młodego i starszego pokonania. Bardzo lubię taneczne przedstawienia. Jeszcze raz chciałabym go zobaczyć, na pewno zabiorę moich znajomych. Wielkie gratulacje dla aktorów .

    we.....@....pl / 13 lipca 2019

Teatr Polski - Adres i dojazd

http://www.teatrpolski.wroc.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.