KORPO_racje / Świebodzki OFF - zdjęcie KORPO_racje / Świebodzki OFF - zdjęcie KORPO_racje / Świebodzki OFF - zdjęcie KORPO_racje / Świebodzki OFF - zdjęcie

Średnia ocena

2 oddane głosy

5,5 / 10

KORPO_racje / Świebodzki OFF

"KORPO_racje" to spektakl o iluzoryczności podejmowania wyborów w świecie rządzonym przez system. „Nie ma innej pracy niż w korpo” pada z ust jednej z bohaterek. Wszechobecne międzynarodowe firmy, obecne na stałe w krajobrazie współczesnego świata, nadające ton działaniu setek tysięcy ludzi w wielu krajach. Praca, która zdaje się zmechanizowana i pozbawiona człowieczeństwa, mimo promowanych przez korporacje wartości, w których pracownik jest ważnym ogniwem organizacji. A mimo to wiele osób decyduje się na pracę w korpo. Na ile trzeba zrezygnować z siebie, żeby być dobrym pracownikiem korporacji? Czy w systemie jednostka ma szansę na to, żeby zostać wysłuchana? Gdzie są granice wolności?

"KORPO_racje" to rytmiczna pogoń, schematyczne działania, stereotypowe poglądy. W "KORPO_racjach" dążymy do powiększania zysków i automatyzacji pracy. Najważniejszy jest WYNIK.

Spektakl powstał w ramach projektu „Teatr na faktach” realizowanego w Instytucie Grotowskiego. Projekt skupiał się wokół teatru dokumentalnego, zawężając go do rosyjskiej pracy metodą verbatim, czyli dosłownego przeniesienia słów bohaterów do języka scenicznego i zapisu rzeczywistości. Praca nad spektaklem polegała na zebraniu materiałów, które były nie tylko kanwą scenariusza, ale nim samym. To właśnie z przeprowadzonych wywiadów, wypowiedzianych słów, zasugerowanych skojarzeń i wrażeń z rozmów powstał spektakl. Teatr dokumentalny, do niedawna niezauważany, powraca z nieukrywaną prawdą i szczerością. W czasach, w których dominuje rzeczywistość, której nie znamy, chcielibyśmy sięgnąć do tego, co tu i teraz, do sytuacji i wydarzeń, które nas samych dotyczą – i tym właśnie zajmuje się teatr dokumentalny.

W przedstawieniu zostaną wykorzystane światła stroboskopowe!

Czas trwania: 70 minut

Obsada

PATRYCJA BUKOWCZAN

PATRYCJA SZINDLER

ADAM MICHAŁ PIETRZAK

PRZEMEK PISKOZUB

Realizacja

Stowarzyszenie Spiżarnia Form Artystycznie Nieoczywistych

koncepcja: PRZEMEK PISKOZUB

reżyseria i dramaturgia: MATEUSZ BRODOWSKI

scenografia: KLAUDIA LASZCZYK

asystentka scenografki: SARA SULEJ

multimedia: ALEKSANDRA BIAŁEK, KRYSTIAN KOŹBIAŁ

animacja poklatkowa: ANNA SZALWA

muzyka: BARTOSZ PRZYBYLAK, MARCIN „SOSIU” SOSIŃSKI

głos: PIOTR STARCZAK

choreografia: PIOTR MATEUSZ WACH

kierownik produkcji i asystentka reżysera: ALEKSANDRA BIAŁEK

opiekun artystyczny: KRZYSZTOF KOPKA

Spektakl zrealizowany w ramach „Teatru na faktach” w koprodukcji z Instytutem Grotowskiego we Wrocławiu

Teatr Polski - Adres i dojazd

http://www.teatrpolski.wroc.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.