Wojownik - zdjęcie

Średnia ocena

13 oddanych głosów

7,3 / 10

Wojownik

WOJOWNIK to napisany przez Alicję Bral dramat zainspirowany oryginalnym tekstem Eurypidesa „Trojanki” oraz adaptacją dokonaną przez Jean Paul Sartre'a.

TROJANKI są tragedią ukazującą losy czterech kobiet królewskiego rodu zwyciężonej Troi. Tragedia zaczyna się chwilę po rzezi dokonanej przez Greków na mieszkańcach. Królowa Hekabe, Kasandra jej córka, Andromache, żona Hektora oraz Helena, o którą wojna trwała dziesięć lat, zostają uwięzione i będą jako łup wojenny podzielone pomiędzy zwycięskich wodzów. Hekabe ma służyć Odyseuszowi, ale rzuci się w ogień nim wejdzie na statek zdradzieckiego wodza. Kasandra trafi jako branka do domu Agamemmnona, gdzie po kilku latach zostanie bestialsko zamordowana. Andromache zostanie przyznana synowi Achillesa i jej los pozostanie długo nieznany. Wróci w tytułowej tragedii Racine'a. Helena powróci do domu Menelaosa, który... wybaczy jej zdradę. Podobno była córką samego Zeusa i słynęła z urody pomiędzy kobietami swojej epoki.

EURYPIDES pisze tragedię bardzo niejednoznaczną. Pokazując Greków jako brutalnych i żądnych krwi barbarzyńców. Obraz upadku Troi jest upadkiem zarówno pokonanych jak i zwycięzców. Nikt tej wojny nie wygrywa. Eurypides jako pierwszy diagnozuje rzekome bohaterstwo najeźdźców. Największymi przegranymi wszelkich wojen czyni kobiety i dzieci. Poznajemy tragedię, która od starożytności po dzień dzisiejszy nie zmienia się. Na wojnie przegranymi są wszyscy.

W spektaklu występują między innymi Alicja Bral, Anna Grycan, Monika Łopuszyńska, Urszula Milewska, Hanna Sosnowska, Magdalena Wojnarowska.

Zwiastuny

Realizacja

Reżyser: Grzegorz Bral

Dramaturgia: Alicja Bral

Muzyka: Maciej Rychły

Scenografia: Robert Florczak

Kostiumy: Alicja Gruca

Trailer: Pascal Production; montaż: Filip Ignatowicz

Muzycy: Joanna Paluch, Anna Maria Wałek

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Gminy Wrocław.

Opinie naszych widzów (5)

 • 10,0/ 10

  Ocena Świetny to zdecydowanie za mało! Chciałbym zobaczyć następny.

  to.....@gm...il.com / 05 lutego 2020

 • 10,0/ 10

  Było to moje pierwsze spotkanie z tym teatrem. Uwazam, ze był to jeden z najlepszych, o ile nie najlepszy spektakl, który widziałam w Polsce. W zasadzie nie mam zadnych uwag krytycznych, Ruch sceniczny, swiatlo, muzyka, scenografia, obsada, rezyseria wszystko wspolgralo ze soba i sprawialo wrazenie przemyślango w każdym detalu spektaklu. Jeśli mogę na cos zwrocic uwagę, to slaba akustyka albo dykcja niektórych aktorow. Siedzac w rzedzie 7 po prawej stronie nie słyszeliśmy chwilami tekstu. Kinga Konopka

  ol.....@....pl / 20 listopada 2019

 • 10,0/ 10

  Ogromne emocje , świetna oprawa muzyczna - jestem pod wrażeniem

  m......@mw...io.pl / 17 listopada 2019

 • 9,0/ 10

  Spektakl jak zwykle świetny,, profesjonalne wykonanie, pełne emocji, Niestety teksty spiewane w języku angielskim nie pozwolily mi na pełny odbior. Nie każdy zna ten język tak dobrze by rozumieć go w utworach śpiewanych.. Polecam

  wi.....@po...ta.onet.pl / 17 listopada 2019

 • 1,0/ 10

  Tęskno za dawnymi spektaklami tego teatru.

  kr.....@ya...oo.it / 19 listopada 2019

Teatr Pieśń Kozła - Adres i dojazd

http://www.piesnkozla.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.