Ludzie inteligentni - zdjęcie Ludzie inteligentni - zdjęcie Ludzie inteligentni - zdjęcie Ludzie inteligentni - zdjęcie

Średnia ocena

12 oddanych głosów

8,9 / 10

Ludzie inteligentni

Olaf Lubaszenko wyreżyserował przewrotną komedię będącą połączeniem interesujących rozważań o relacjach międzyludzkich, inteligentnego humoru i aktorstwem na najwyższym poziomie. W obsadzie: R.Dancewicz, I. Kuna, M. Stużyńska, S. Bobrowski, R. Królikowski, B. Topa.

Para ( Iza Kuna i Bartłomiej Topa) informuje swoich wspólnych przyjaciół, że postanowili się rozstać ale każde z nich przedstawia to samo zdarzenie z zupełnie odmiennej perspektywy – kobiety i mężczyzny. Zaburzony obraz staje się przyczynkiem do snujących się bez końca wśród przyjaciół interpretacji i spekulacji. Ostatecznie dochodzi do sytuacji, w której każdy zajmuje odmienne stanowisko wobec zaistniałych wydarzeń. Zadanie pt. “kto najlepiej wszystko zracjonalizuje?” doprowadza do absurdalnych sytuacji, szeregu nieporozumień i manipulacji. Jak w reakcji łańcuchowej kryzys jednego związku wywołuje kolejny... Mężczyźni są z Marsa a kobiety z Wenus... A nas jak zwykle śmieszyć będą do łez nieudolne próby wzajemnego odkrywania tych obcych sobie planet.

Siła tekstu Fayeta leży w jego autentyczności. Groteskowość sytuacji bawi tym bardziej, im mocniej bohaterowie tracą kontrolę i zapętlają się w przeintelektualizowane analizy zdarzeń, a my – widzowie dostrzegamy w nich schematy naszych własnych doświadczeń. Spektakl Lubaszenki to wyższy gatunek komedii zbudowanej na szczególnym rodzaju humoru – skłaniającym do refleksji.

Na scenie występują między innymi Bartłomiej Topa, Magdalena Stużyńska, Szymon Bobrowski, Rafał Królikowski, Renata Dancewicz, Iza Kuna.

Czas trwania: 80 minut
Źródło zdjęcia: fot. Bogdan Bogielczyk

Realizacja

Autor: Marc Fayet

Autor przekładu: Irma Helt

Reżyser: Olaf Lubaszenko

Scenografia: Justyna Woźniak

Kostiumograf: Tomasz Jacyków

Kompozytor: Szymon Wysocki

Opinie naszych widzów (5)

 • 10,0/ 10

  Spektakl wspaniały super kreacje aktorskie polecam gorąco uczta uczta !!!

  ka.....@gm...il.com / 16 lutego 2020

 • 10,0/ 10

  Bardzo dobra gra aktorów. Miło spędzony czas.

  py.....@gm...il.com / 16 lutego 2020

 • 9,0/ 10

  Gra aktorska na najwyższym poziomie. Pani Kuna nie do podrobienia.!!!!! Jedynie komfort pobytu( bardzo niewygodne krzesła)psuł odbiór sztuki.

  ew.....@gm...il.com / 16 lutego 2020

 • 8,0/ 10

  Przyjemny spektakl, miło spędzony wieczór

  ma.....@on...et.eu / 16 lutego 2020

 • 8,0/ 10

  Bardzo dobry ale nie wyśmienity, dlatego 8pkt

  mi.....@....pl / 16 lutego 2020

ATM Scena na Bielanach - Adres i dojazd

ul. Dwa Światy 1
Bielany Wrocławskie, Kobierzyce

http://scenaatm.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.