Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki | Aktualne wystawy - zdjęcie Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki | Aktualne wystawy - zdjęcie Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki | Aktualne wystawy - zdjęcie

Średnia ocena

11 oddanych głosów

8,4 / 10

Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki | Aktualne wystawy

Co dwie sztuki to nie jedna | do 13 kwietnia

Jak patrzą na świat artyści, a jak widzą go ich dzieci? Co ich cieszy? Czego się obawiają? Jak wspólnie widzą przyszłość? Zimowe ferie w Zachęcie otworzy pierwsza wspólna wystawa artystów i ich dzieci przygotowana z myślą o innych dzieciach i rodzicach. Prace — wykonane specjalnie na ten pokaz — pozwolą przyjrzeć się tematom ważnym zarówno dla młodych twórców, jak i odbiorców sztuki. Dzieci artystów, włączone w proces powstawania dzieła sztuki współczesnej, zaproszą rówieśników do twórczego i aktywnego zwiedzania wystawy. A czas spędzony w galerii będzie również okazją do budowania i wspierania relacji między dziećmi i rodzicami.

Wideotaśmy. Wczesna sztuka wideo (1965-1976) | do 13 kwietnia

Wystawa „Wideotaśmy. Wczesna sztuka wideo (1965–1976)” sytuuje wideo w czasie, gdy nie było jeszcze wpisane w główny nurt artystycznego obiegu i funkcjonowało przede wszystkim jako eksperyment pozostający poza obszarem zainteresowania instytucji sztuki, rynku oraz dystrybucji. Ekspozycja prezentuje jednokanałowe prace zrealizowane na taśmach magnetycznych. Można je scharakteryzować jako intymne, spontaniczne zapisy, w większości wykonywane przez samych artystów.

Andrzej Krauze. Lekcja fruwania | do 17 maja

„Lekcja fruwania” to wystawa Andrzeja Krauzego, wybitnego polskiego rysownika od prawie czterdziestu lat mieszkającego i tworzącego w Londynie. W Polsce Krauze znany jest przede wszystkim jako twórca satyryczny. Starsi czytelnicy pamiętają jego prace z lat siedemdziesiątych, zamieszczane na łamach „Kultury”.

________________________

Ceny biletów:

2 zł - Przysługują: dzieciom, młodzieży, studentom i doktorantom (do 26 roku życia, za okazaniem legitymacji, również posiadaczom Karty Klubu EURO<26)

10 zł (ulgowy) - Przysługują: emerytom, rencistom, inwalidom i osobom niepełnosprawnym wraz z osobami asystującymi, żołnierzom służby czynnej WP, nauczycielom szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz wychowawcom placówek opiekuńczo-wychowawczych i resocjalizacyjnych działających w Polsce, rodzicom lub opiekunom, którzy legitymują się Karta Dużej Rodziny, kombatantom, doktorantom i studentom (po 26 roku życia).

20zł (normalny)

25zł (bilet rodzinny) - Przysługuje: 4 osobom, w tym maksymalnie dwóm dorosłym z dziećmi lub młodzieżą szkolną do lat 18 oraz posiadaczom Karty Dużej Rodziny (dla całej rodziny tj. rodzice plus dzieci).

Opinie naszych widzów (4)

 • 10,0/ 10

  bradzo fajne miesjcze na czas wolny z dzieckiem-7 lat

  an.....@t-...le.pl / 03 marca 2020

 • 10,0/ 10

  Doskonały, również dla małych

  ma.....@sg...gw.pl / 01 marca 2020

 • 10,0/ 10

  doskonałe, dobrze zaprojektowane wystawy, ciekawe wnętrze

  ma.....@pr...il.com / 11 maja 2019

 • 6,0/ 10

  Zbyt duża liczba osób wpuszczana jednocześnie. Tłok i niemożliwość spokojnego obejrzenia wystawy z dzieckiem i interakcji z wystawą przez dziecko. Niemiła ochrona na sali.

  wi.....@gm...il.com / 17 lutego 2020

Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki - Adres i dojazd

plac Stanisława Małachowskiego 3
00-916 Warszawa

https://zacheta.art.pl/pl

Kup bilet