Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki | Aktualne wystawy - zdjęcie

Średnia ocena

1 oddany głos

10,0 / 10

Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki | Aktualne wystawy

Czerwień zalewa kadr. Kazimierz Urbański | do 25.08.2019

Eksperymentator w dziedzinie technik kinematograficznych i pionier edukacji filmowej, pomysłodawca i założyciel Pracowni Rysunku Filmowego krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych (1957–1972) — pierwszej tego typu placówki na świecie kształcącej w kierunku animacji w ramach wyższej uczelni artystycznej.

________________________

Ceny biletów:

1 zł - Przysługują: dzieciom, młodzieży, studentom i doktorantom (do 26 roku życia, za okazaniem legitymacji, również posiadaczom Karty Klubu EURO<26)

10 zł (ulgowy) - Przysługują: doktorantom i studentom (po 26 roku życia), emerytom, rencistom, inwalidom i osobom niepełnosprawnym wraz z osobami asystującymi, żołnierzom służby czynnej WP, nauczycielom szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz wychowawcom placówek opiekuńczo-wychowawczych i resocjalizacyjnych działających w Polsce, rodzicom lub opiekunom, którzy legitymują się Karta Dużej Rodziny, kombatantom.

15zł (normalny)

18zł (bilet rodzinny) - Przysługuje: 4 osobom, w tym maksymalnie dwóm dorosłym z dziećmi lub młodzieżą szkolną do lat 18 oraz posiadaczom Karty Dużej Rodziny (dla całej rodziny tj. rodzice plus dzieci).

Realizacja

Zdjęcia:

fotos z filmu Moto-gaz, dzięki uprzejmości rodziny Artysty

Opinie naszych widzów (1)

  • 10,0/ 10

    doskonałe, dobrze zaprojektowane wystawy, ciekawe wnętrze

    ma.....@pr...il.com / 11 maja 2019

Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki

Zachęta — Narodowa Galeria Sztuki to instytucja, której misją jest popularyzacja sztuki współczesnej jako istotnego elementu życia kulturalnego i społecznego. Miejsce, gdzie prezentowane są najciekawsze zjawiska w sztuce XX i XXI wieku.

Galeria organizuje wystawy czasowe. W jej ponad stuletnich wnętrzach pokazywane były dzieła wybitnych artystów polskich i zagranicznych, m.in. Pawła Althamera, Marlene Dumas, Luca Tuymansa, Jana Lebensteina, Zbigniewa Libery, Daniela Libeskinda, Tadeusza Kantora, Katarzyny Kozyry, Yayoi Kusamy, Niki de Saint Phalle, Wilhelma Sasnala, Aliny Szapocznikow, Wolfganga Tillmansa czy Billa Violi. Zachęta przygotowuje też często szeroko dyskutowane wystawy problemowe, jak „Klasycy XX wieku”; „Rewolucje 1968”; „Płeć? Sprawdzam! Kobiecość i męskość w sztuce Europy Wschodniej”; „In God We Trust”; „Postęp i higiena”; „Kanibalizm? O zawłaszczeniach w sztuce” czy „Zaraz po wojnie”. Część prac tworzonych przez artystów na konkretne wystawy trafia do kolekcji Zachęty.

Zadaniem Zachęty jest również opieka merytoryczna i organizacja ekspozycji w Pawilonie Polskim w Wenecji na Biennale Sztuki i Biennale Architektury — jednych z najważniejszych festiwali sztuki na świecie. Galeria prowadzi też działalność edukacyjną kierowaną zarówno do dzieci i młodzieży, jak i do widzów dorosłych, publikuje książki o sztuce współczesnej, gromadzi informacje na temat polskiego życia artystycznego po 1945 roku.

Od początku Zachęta była otwarta na młodych artystów. Dziś ich prace można oglądać m.in. w Miejscu Projektów Zachęty przy ul. Gałczyńskiego 3. To przestrzeń-laboratorium i scena artystycznych eksperymentów. Ponadto co dwa lata (od 2003 roku) Zachęta wspólnie z Deutsche Bank Polska organizuje konkurs i wystawę „Spojrzenia” dla najbardziej interesujących młodych twórców na polskiej scenie artystycznej.

Jednym z najważniejszych zadań wpisanych w społeczną misję Zachęty jest upowszechnianie sztuki współczesnej, a tym samym ułatwianie odbiorcom z różnych środowisk i grup kontaktu z nią. Wizerunki prac z kolekcji Zachęty, materiały dokumentacyjne, edukacyjne i większość publikacji udostępniane są na licencjach Creative Commons na stronie internetowej Galerii. To część realizowanego od 2011 roku projektu Otwarta Zachęta, w ramach którego galeria prowadzi politykę otwartościową.

Adres i dojazd

plac Stanisława Małachowskiego 3
00-916 Warszawa

https://zacheta.art.pl/pl

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

8,4
Średnia ocena
Bardzo warto. Na obejrzenie wystawy trzeba mieć co najmniej półtorej godziny
- Bartosz

18.07 / 14:00

+ inne terminy

Gatunek: Wystawa
9,3
Średnia ocena
Ekspozycje są przygotowane w sposób umożliwiający poznanie historii przez osoby w różnym wieku i o rożnych zainteresowaniach
- Maria

Dziś / 16:00

+ inne terminy

Gatunek: Wystawa
Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.