Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki | Aktualne wystawy - zdjęcie Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki | Aktualne wystawy - zdjęcie

Średnia ocena

16 oddanych głosów

8,6 / 10

Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki | Aktualne wystawy

Wideotaśmy. Wczesna sztuka wideo (1965-1976) | do 14 czerwca

Wystawa „Wideotaśmy. Wczesna sztuka wideo (1965–1976)” sytuuje wideo w czasie, gdy nie było jeszcze wpisane w główny nurt artystycznego obiegu i funkcjonowało przede wszystkim jako eksperyment pozostający poza obszarem zainteresowania instytucji sztuki, rynku oraz dystrybucji. Ekspozycja prezentuje jednokanałowe prace zrealizowane na taśmach magnetycznych. Można je scharakteryzować jako intymne, spontaniczne zapisy, w większości wykonywane przez samych artystów.

Ahmed Cherkaoui w Warszawie. Polsko-marokańskie relacje artystyczne (1955–1980) | do 2 sierpnia

Ahmed Cherkaoui uznawany jest powszechnie za pioniera i jednego z najwybitniejszych przedstawicieli marokańskiej sztuki współczesnej. Na początku lat 60. studiował rok w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, a czas spędzony w Polsce okazał się przełomowy w jego malarskiej karierze. Warszawski okres, oparty na poszukiwaniach malarstwa materii, zapowiadał jego późniejsze eksperymenty w obszarze sztuki abstrakcyjnej, pełnej odwołań do tradycyjnej kultury berberskiej i motywów religijnych islamu, jak również polskiej i francuskiej awangardy.

________________________

Ceny biletów:

2 zł - Przysługują: dzieciom, młodzieży, studentom i doktorantom (do 26 roku życia, za okazaniem legitymacji, również posiadaczom Karty Klubu EURO<26)

10 zł (ulgowy) - Przysługują: emerytom, rencistom, inwalidom i osobom niepełnosprawnym wraz z osobami asystującymi, żołnierzom służby czynnej WP, nauczycielom szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz wychowawcom placówek opiekuńczo-wychowawczych i resocjalizacyjnych działających w Polsce, rodzicom lub opiekunom, którzy legitymują się Karta Dużej Rodziny, kombatantom, doktorantom i studentom (po 26 roku życia).

20zł (normalny)

25zł (bilet rodzinny) - Przysługuje: 4 osobom, w tym maksymalnie dwóm dorosłym z dziećmi lub młodzieżą szkolną do lat 18 oraz posiadaczom Karty Dużej Rodziny (dla całej rodziny tj. rodzice plus dzieci).

Opinie naszych widzów (4)

 • 10,0/ 10

  bradzo fajne miesjcze na czas wolny z dzieckiem-7 lat

  an.....@t-...le.pl / 03 marca 2020

 • 10,0/ 10

  Doskonały, również dla małych

  ma.....@sg...gw.pl / 01 marca 2020

 • 10,0/ 10

  doskonałe, dobrze zaprojektowane wystawy, ciekawe wnętrze

  ma.....@pr...il.com / 11 maja 2019

 • 6,0/ 10

  Zbyt duża liczba osób wpuszczana jednocześnie. Tłok i niemożliwość spokojnego obejrzenia wystawy z dzieckiem i interakcji z wystawą przez dziecko. Niemiła ochrona na sali.

  wi.....@gm...il.com / 17 lutego 2020

Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki - Adres i dojazd

plac Stanisława Małachowskiego 3
00-916 Warszawa

https://zacheta.art.pl/pl

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.