Pani Furia - zdjęcie Pani Furia - zdjęcie

Średnia ocena

3 oddane głosy

7,7 / 10

Pani Furia

"Sztuka Pani Furia to historia trudnej relacji córki z ojcem. Eddie, gawędziarz z Kinszasy, przyjeżdża razem z rodziną do Belgii. Z prób zakorzenienia się nikt z rodziny nie wychodzi zwycięsko. Matka czuje się w Brukseli obco, Eddie stopniowo traci swój dar snucia opowieści, nowe miasto go nie inspiruje. Dzieci na początku czują się inne, obce w świecie, który inaczej pachnie, smakuje. Z czasem wywalczą sobie tu swoje miejsce, niekiedy uciekając się do przemocy. Poczucie obcości będzie im stale towarzyszyć. Podobnie, jak potrzeba przynależenia – do narodu, rodziny, paczki z podwórka, kolegów z pracy. Ci ostatni będą tę potrzebę wykorzystywać dla własnych celów, grać na niej, manipulować poczuciem lojalności. To rzecz o desperackiej walce przeciwieństw, Swój – Obcy. O przyciąganiu i odrzucaniu się płci, ras, kultur i stereotypów w Europie w czasach migracji, zmian ekonomicznych i kulturowych. W centrum tej opowieści znajduje się dziewczyna, kobieta zmuszona dokonywać ciągłych wyborów w tej niewyraźnej rzeczywistości. I złość, której nie wolno jej okazać".

Grażyna Plebanek

UWAGA - w spektaklu wykorzystywane jest światło stroboskopowe.

W trakcie przedstawienia używana jest broń alarmowa hukowa i pada 10 strzałów. Osoby wrażliwe prosimy o zajęcie miejsc w dalszych rzędach.

Na scenie występują między innymi Maciej Kowalczyk jako Dziennikarz, Rycerz II, Maciej Tomaszewski jako Minister, Michał Szwed jako Mohamed, Rycerz III, Wiesław Cichy jako Eddy, Dominika Kimaty jako Alia, Tadeusz Ratuszniak jako Instruktor.

Czas trwania: 90 minut

Realizacja

reżyseria: Krzysztof Czeczot

dramaturgia: Jadwiga Juczkowicz

reżyseria światła: Jakub Lech

projekcje wideo: Jakub Lech, Okime Emiko

kostiumy i scenografia: Dawid Zalesky

muzyka: Maciej Zych

asystent reżysera: Michał Szwed

inspicjentka: Justyna Bartman-Jaskuła

produkcja dźwięku: Osorno Krzysztof Czeczot

koordynacja kaskaderów: Tomasz Maziarz

Opinie naszych widzów (1)

  • 9,0/ 10

    Nagłośnienie dialogów w głębi sceny słabo słyszalne.Poza tym 5 z plusem😊

    le.....@gm...il.com / 12 lutego 2020

Wrocławski Teatr Współczesny im. Marii i Edmunda Wiercińskich - Adres i dojazd

ul. Rzeźnicza 12
Wrocław

https://www.wteatrw.pl/pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.