Jazz dla dzieci #17 Grunt to podstawa: kontrabas - zdjęcie

Jazz dla dzieci #17 Grunt to podstawa: kontrabas

Fundacja EuroJAZZ i Warszawskie Towarzystwo Muzyczne zapraszają na siedemnaste spotkanie warsztatowe dla dzieci w wieku przedszkolnym! Uczymy najmłodszych (i ich rodziców!), jak rozumieć i czerpać przyjemność ze słuchania muzyki jazzowej.

Spotkania #jazzdladzieci odbywać się będą co 2 tygodnie.

🎼🎼🎼🎼🎼🎼🎼🎼🎼🎼🎼

28 maja, godz. 12.00

Magdalena Gołębiowska - wokal, fortepian

Wojciech Pulcyn – kontrabas

bilet rodzinny 20 zł

bilety na www.ewejsciowki.pl

Kontrabas pełni w jazzie niesłychanie ważną rolę, dając podstawę, łącząc rytm z harmonią. Goszczący na warsztatach basista opowie o jazzowym feelingu, pulsie w muzyce, i że to właśnie w kontrabasie kryje się "taneczność" muzyki. Zaprezentuje także dzieciom brzmienie kontrabasu, na którym zagra smyczkiem (arco) i palcami (pizzicato) oraz zaprezentuje, co to są flażolety.

Magdalena Gołębiowska - wokalistka, pianistka, kompozytorka, trener emisji głosu. Ceni niezwykłą zdolność muzyki do zbliżania ludzi i lubi dzielić się z innymi swoją pasją i miłością do muzyki. Największym jej sukcesem w edukacji jest objęcie katedry śpiewu na Uniwersytecie Vijaybhoomi w Indiach. Posiada również doświadczenie w pracy z dziećmi, w tym prowadzone warsztaty muzyczne i udział w przedstawieniach teatralnych dla dzieci, prowadziła także zajęcia umuzykalniające w przedszkolach i szkołach podstawowych.

Wojciech Pulcyn - kontrabasista, muzyk sesyjny. Współpracuje z najbardziej uznanymi polskimi muzykami, m. in. Ewą Bem i Michałem Urbaniakiem, jak również z młodymi gwiazdami polskiej sceny jazzowej: gitarzystą Rafałem Sarneckim i pianistą Michałem Tokajem. Tworzy także muzykę teatralną. W 2013 roku wraz z pianistą Bogdanem Hołownią nagrał album "Śpiewnik Henryka Warsa", upamiętniający dzieła pioniera polskiego jazzu.

Czas trwania: 45 minut

Warszawskie Towarzystwo Muzyczne - Adres i dojazd

Morskie Oko 2

http://wtm.org.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

Inne wydarzenia w tej instytucji:

Kup bilet