Snack Opera. Mozart Edition - 30. Festiwal Mozartowski w Warszawie - zdjęcie

Średnia ocena

5 oddanych głosów

8,8 / 10

Snack Opera. Mozart Edition - 30. Festiwal Mozartowski w Warszawie

30. Festiwal Mozartowski

Basen Artystyczny Warszawskiej Opery Kameralnej

Snack Opera Jerzego Snakowskiego

Muzyczna przekąska, która ma zaostrzyć apetyt na danie główne – prezentujemy Snack Operę Jerzego Snakowskiego, która odbędzie się na deskach sceny Basenu Artystycznego.

Tym, którzy dopiero chcą zacząć swoją przygodę z operą, pomożemy przebić się przez gąszcz uprzedzeń i tajemnic, którymi otoczono ten gatunek. Melomanów zachęcimy próbą innego spojrzenia na repertuar klasyczny i ariami, które wydobędziemy z operowego lamusa.

W niedzielne popołudnie czekać będzie na Państwa troje śpiewaków, jeden pianista, jeden moderator oraz dwanaście arii. Czyli kolejny koncert operowy? Nie. Wykonywane utwory wybierze publiczność.

Dodatkiem do koncertu będzie rozmowa. Wykonawcy opowiedzą o ariach: na co zwrócić w nich uwagę, dlaczego są trudne, dlaczego ciekawe, jak można je interpretować. Dzięki tajemnicom warsztatu, które zdradzą wykonawcy, znane arie zabrzmią zupełnie inaczej.

Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu, podczas którego nie tylko się słucha, ale i uczy słuchać i mówić o muzyce oraz sztuce wokalnej.

Czas trwania: 75 minut

Prowadzenie: Jerzy Snakowski

Jerzy Snakowski

Popularyzator teatru muzycznego – opery, baletu, musicalu, operetki. Autor scenariuszy teatralnych, spektakli dla dzieci, programów edukacyjnych dla dorosłych („Opera? Si!” w Operze Bałtyckiej, „Musicalomania” w Teatrze Muzycznym w Gdyni, „Operetkowy zawrót głowy” w Mazowieckim Teatrze Muzycznym), monodramu operowego „Diva for rent” (premiera: Teatr Polonia, 2011), cyklu programów dla TVP „Co z tą operą”.

Wykładowca akademicki (Uniwersytet Gdański, Akademia Muzyczna w Gdańsku). Komentator życia kulturalnego, publicysta (trójmiasto.pl, wp.pl, Radio Gdańsk, Ruch Muzyczny). Konferansjer. Laureat trzech edycji Wielkiej Gry z dziedziny opery. Organizator turystyki kulturalnej. W przeszłości zastępca dyrektora Opery Bałtyckiej, sekretarz literacki Teatru Muzycznego w Gdyni.

Czas trwania: 75 minut

Opinie naszych widzów (4)

 • 10,0/ 10

  Świetne 1.5 h zabawy, z ariami operowymi. Niezwykle dowcipny i inteligentny prowadzący.

  da.....@gm...il.com / 28 czerwca 2021

 • 10,0/ 10

  Jerzy Snakowski jak zawsze najlepszy!

  do.....@....pl / 28 czerwca 2021

 • 10,0/ 10

  Bardzo mi się podobało

  ja.....@gm...il.com / 28 czerwca 2021

 • 5,0/ 10

  Ciekawie prowadzony program.

  kr.....@op...na.pl / 11 lipca 2021

Warszawska Opera Kameralna - Adres i dojazd

http://www.operakameralna.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.