Snack Opera Jerzego Snakowskiego - zdjęcie

Średnia ocena

2 oddane głosy
2 zainteresowane osoby

8,0 / 10

Snack Opera Jerzego Snakowskiego

Zapraszamy na muzyczną przekąskę, która ma zaostrzyć apetyt na danie główne. A jest nim wieczorny spektakl w teatrze operowym.

SNACK OPERA – W niedzielne popołudnia czekać będzie na Państwa troje śpiewaków, jeden pianista, jeden moderator oraz dwanaście arii. Czyli kolejny koncert operowy? Nie. Bo wykonamy utwory, które sami Państwo wybiorą. W dodatku pragniemy jeszcze rozmowy. Opowiemy Państwu o wykonywanych ariach: na co zwrócić w nich uwagę, dlaczego są trudne, dlaczego ciekawe, jak można je interpretować. Liczymy na to, że dzięki tajemnicom warsztatu, które zdradzą wykonawcy, znane arie zabrzmią zupełnie inaczej. Zachęcamy do udziału w wydarzeniu, podczas którego nie tylko się słucha, ale i uczy słuchać i mówić o muzyce oraz sztuce wokalnej.

Zapraszamy tych, którzy dopiero chcą zacząć swoją przygodę z operą, jak i wyrobionych melomanów. Jednym pomożemy przebić się przez gąszcz uprzedzeń i tajemnic, którymi otoczono ten gatunek sztuki. Tych drugich kusimy próbą innego spojrzenia na repertuar klasyczny i ariami, które wydobędziemy z operowego lamusa.

Spotkania prowadzi, prowokując do nieszablonowego spojrzenia na operę, Jerzy Snakowski.

W programie: może Mozart, może Moniuszko, może Verdi, może Czajkowski, może Lehar, może Gluck, a może Paisiello. To Państwo zdecydują, czym rozbrzmiewać będą nasze koncerty.

Jerzy Snakowski. Popularyzator teatru muzycznego – opery, baletu, musicalu, operetki. Autor scenariuszy teatralnych, spektakli dla dzieci, programów edukacyjnych dla dorosłych („Opera? Si!” w Operze Bałtyckiej, „Musicalomania” w Teatrze Muzycznym w Gdyni, „Operetkowy zawrót głowy” w Mazowieckim Teatrze Muzycznym), monodramu operowego „Diva for rent” (premiera: Teatr Polonia, 2011), cyklu programów dla TVP „Co z tą operą”

Wykładowca akademicki (Uniwersytet Gdański, Akademia Muzyczna w Gdańsku). Komentator życia kulturalnego, publicysta (trójmiasto.pl, wp.pl, Radio Gdańsk, Ruch Muzyczny). Konferansjer. Laureat trzech edycji Wielkiej Gry z dziedziny opery. Organizator turystyki kulturalnej. W przeszłości zastępca dyrektora Opery Bałtyckiej, sekretarz literacki Teatru Muzycznego w Gdyni.

Czas trwania: 75 minut

Obsada

Soliści:

Małgorzata Kneć - Ajdukiewicz – sopran

Gosha Kowalińska – mezzosopran

Łukasz Karauda – bas baryton

Aleksander Teliga - fortepian

Scenariusz i moderacja:

Jerzy Snakowski

Opinie naszych widzów (1)

  • 8,0/ 10

    Abecadło operowe. Mniej spektaklu, więcej lekcji z udziałem publiczności; ciekawa i sympatyczna forma spędzenia niedzielnego popołudnia

    ko.....@gm...il.com / 17 października 2019

Warszawska Opera Kameralna - Adres i dojazd

http://www.operakameralna.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.