Mozart Kameralnie I W kwartecie i kwintecie - zdjęcie

Mozart Kameralnie I W kwartecie i kwintecie

Jeśli pokusić się o kolokwialne stwierdzenie, że muzyka Wolfganga Amadeusza Mozarta dzieli się na część klasyczną – przebojową, to co na koncertowych i operowych afiszach gości regularnie, to również istnieje część, którą można nazwać perełkami, kompozycjami trafiającymi na pulpity instrumentalistów zdecydowanie rzadziej. Wręcz incydentalnie., Tak jest z kwintetem klarnetowym, który zabrzmi w wirtuozowskiej interpretacji Antonio Salar Verdu. To jedna z nielicznych okazji, aby posłuchać tego dzieła w koncertowym wykonaniu, a nie za sprawą któregoś z plytowych wydawnictw.

W programie:

Kwartet smyczkowy D-dur KV 575,

Kwintet klarnetowy A-dur KV 581

Obsada

Antonio Salar Verdu – klarnet

Radosław Kamieniarz – skrzypce

Natalia Moszumańska – skrzypce

Anna Nowak-Pokrzywińska – altówka

Jakub Kościukiewicz – wiolonczela

Realizacja

Warszawska Opera Kameralna

Warszawska Opera Kameralna

Warszawska Opera Kameralna jest instytucją muzyczną o ponad 50-letniej historii. Została założona w 1961 roku przez Stefana Sutkowskiego, późniejszego wieloletniego dyrektora naczelnego i artystycznego, Joannę i Jana Kulmów, Zofię Wierchowicz, Andrzeja Sadowskiego i Juliusza Borzyma. Pierwszą premierą sceniczną tego Zespołu była La serva padrona G. B. Pergolesiego, wykonana 4 września 1961 r. Repertuar Opery Kameralnej cechuje ogromna różnorodność muzycznych stylów i form prezentowanych dzieł: od średniowiecznych misteriów, poprzez opery wczesnego i późnego baroku, opery klasyczne, XVIII-wieczne pantomimy, opery Rossiniego, Donizettiego, po sceniczne dzieła współczesne, spośród których kilka powstało na zamówienie Warszawskiej Opery Kameralnej. Artyści Opery z powodzeniem wykonują również muzykę kameralną, oratoryjną i symfoniczną różnych epok.

Od 15 października 1986 roku Warszawska Opera Kameralna występuje we własnym teatrze mieszczącym się w zabytkowym budynku z 1775 roku przy al. Solidarności 76b. Siedziba Opery, o kameralnym wnętrzu z doskonałą akustyką, wpisana jest do rejestru zabytków Warszawy

Warszawska Opera Kameralna jest organizatorem wielu festiwali, m. in. Festiwalu Mozartowskiego, Festiwalu Oper Barokowych, Festiwalu Claudia Monteverdiego, Festiwalu Gioacchina Rossiniego czy Festiwalu Polskich Oper Współczesnych.

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

Inne wydarzenia w tej instytucji:

Kup bilet