GALA MOZART NIGHT - 30. Festiwal Mozartowski w Warszawie - zdjęcie

Średnia ocena

13 oddanych głosów

8,8 / 10

GALA MOZART NIGHT - 30. Festiwal Mozartowski w Warszawie

30. Festiwal Mozartowski

Teatr Warszawskiej Opery Kameralnej

Gala Mozart Night, gdzie Don Giovanni może zaśpiewać do Fiordiligi, Idomeneo spotyka Królową Nocy, to magia. Magia, która za chwilę udzieli się Państwu.

Dwuczęściowe show mozartowskie, w którym – jak w szekspirowskim Śnie nocy letniej – mylą się kochankowie, pojawiają się niezapowiedziani goście, dochodzi do zaskakujących qui pro quo. Podstawą fabularną jest Così fan tutte, ale w trakcie tej przedziwnej i przepięknej nocy usłyszymy także wyimki z Don Giovanniego, Wesela Figara oraz Czarodziejskiego fletu.

Nasi młodzi bohaterowie doświadczą przygód, zamiany ról, niespodziewanych połączeń, podmiany partnerów, które – być może – tylko ta noc może wytłumaczyć i wyjaśnić. A wszystko po to, by powrócić do siebie: być może mądrzejsi, bardziej doświadczeni, czulsi.

W Gali wezmą udział artyści, którzy niejednokrotnie występowali na deskach Warszawskiej Opery Kameralnej: Artur Janda, Ewa Tracz, Aleksandra Olczyk, Natalia Rubiś, Tomasz Rak, Elżbieta Wróblewska, Aleksander Kunach, Ingrida Gapova, Aleksandra Żakiewicz, Ilona Krzywicka, Jan Jakub Monowid. .

Wspaniały wydarzenie muzyczne, do własnego scenariusza wyreżyserował Tomasz Cyz. Katarzyna Szymańska przygotowała scenografię, łącząc w dość nieoczekiwany sposób różne światy i inscenizacje. Nieoczywistą choreografię wyczarowali dla Państwa Sebastian Piotrowicz i Natalia Jóźwiak.

Artystom towarzyszyć będzie orkiestra Warszawskiej Opery Kameralnej – Musicae Antiquae Collegium Varsoviense pod dyrekcją Radosława Kamieniarza oraz tancerze: Beniamin Citkowski, Marcin Krajewski, Jakub Piotrowicz i Jacek Foltyn.

Tego nie można przegapić.

Czas trwania: 120 minut

Realizacja

Scenariusz i reżyseria: Tomasz Cyz

Scenografia: Katarzyna Gabrat-Szymańska

Opinie naszych widzów (5)

 • 10,0/ 10

  Pierwszy raz uczestniczyłam w gali w Operze. Dzięki strojom, dekoracją oraz wykonawcą przeniosłam się w inną rzeczywistość. Dziekuje za te doznania.

  ma.....@gm...il.com / 09 maja 2021

 • 10,0/ 10

  koncert był świetny, widowisko było magiczne. tylko dźwięk transmisji był cichy

  ik.....@li...st.ru / 09 maja 2021

 • 10,0/ 10

  Najwyższy poziom wokalny, piękne kostiumy i scenografia. Bardzo ciekawe wydarzenie.

  kr.....@op...na.pl / 09 maja 2021

 • 10,0/ 10

  Rewelacja.Brawa dla wszystkich ,którzy włożyli swoje serce w ten projekt.

  pr.....@ya...oo.co.uk / 09 maja 2021

 • 10,0/ 10

  Wspaniali artyści :)

  Ka.....@gm...il.com / 09 maja 2021

Warszawska Opera Kameralna - Adres i dojazd

http://www.operakameralna.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.