Fryderykowi na urodziny - kameralny wieczór z Chopinem - zdjęcie

Średnia ocena

2 oddane głosy

9,5 / 10

Fryderykowi na urodziny - kameralny wieczór z Chopinem

Jerzy Maciejewski – fortepian

Andrzej Wróbel – wiolonczela

Polot, finezja, kunszt – w taki sposób najprościej można określić pianistykę wirtuoza, Jerzego Maciejewskiego. Solista, członek zespołów kameralnych, w tym autorskiego Tria Fortepianowego im. Ignacego Jana Paderewskiego, a także jeden z członków i współzałożyciel zespołu Camerata Vistula, swobodnie porusza się w muzyce wszystkich epok i czyni to zawsze z jednakowym, charakterystycznym dla siebie pietyzmem.

Jerzy Maciejewski jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Marii Wiłkomirskiej (dzisiaj Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina). Jego talent szybko dostrzeżono, dzięki czemu w czasie studiów był wielokrotnym stypendystą Towarzystwa im. Fryderyka Chopina.

Kariera Jerzego Maciejewskiego przebiega trójtorowo, zarówno jako wykonawcy, pedagoga, jak i popularyzatora muzyki. Swą działalność artystyczną realizuje zarówno w sferze solistycznej, jak i kameralnej. W tej pierwszej bardzo istotna jest ciągła współpraca z Towarzystwem im. Fryderyka Chopina, a w jej ramach m.in. występy z licznymi recitalami w Żelazowej Woli, pod pomnikiem Chopina w Łazienkach Królewskich oraz innych miejscach związanych z naszym kompozytorem.

Pianista uczestniczył w wielu renomowanych festiwalach muzycznych (m.in. w Dusznikach i Słupsku). Jest zapraszany do udziału w koncertach filharmonicznych w całym kraju, a także przez różne instytucje muzyczne za granicą. Koncertował niemal w całej Europie, Meksyku oraz Korei Południowej.

Z jednakową erudycją co chopinowskie dzieła, Jerzy Maciejewski interpretuje muzykę współczesną, niejednokrotnie dokonując światowych prawykonań.

Jest jurorem konkursów, wykładowcą kursów oraz klas mistrzowskich. Od lat zaliczany jest do grona najwybitniejszych znawców muzyki Fryderyka Chopina, a jego interpretacje zarówno krytycy, jak i melomani określają mianem wzorcowych, zbudowanych na dwóch fundamentach: wirtuozerii i erudycji. Podczas koncertu Jerzemu Maciejewskiemu towarzyszyć będzie zasłużony i ceniony wiolonczelista Andrzej Wróbel.

Czas trwania: 60 minut

Opinie naszych widzów (2)

  • 10,0/ 10

    Piekny koncert, rewelacyjne wykonanie artystyczne, wspaniale i piekne miejsce. Bylismy zachwyceni i pelni uniesien muzycznych. Dziekujemy.

    mo.....@....pl / 01 marca 2021

  • 9,0/ 10

    Dobry koncert w wykonaniu doświadczonych muzyków. Czas przyjemnie spędzony.

    jo.....@gm...il.com / 01 marca 2021

Warszawska Opera Kameralna - Adres i dojazd

http://www.operakameralna.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.