Bastienka I Przedstawienie dla dzieci według Singspielu Bastien und Bastienne KV W. A. Mozarta - zdjęcie

Bastienka I Przedstawienie dla dzieci według Singspielu Bastien und Bastienne KV W. A. Mozarta

Wspaniała zabawa dla dzieci w rytm muzyki Mistrza Amadeusza.

Bastienka to spektakl odwołujący się wprost do opery „Bastien und Bastienne” W.A. Mozarta. Artyści Warszawskiej Opery Kameralnej przygotowali dla dzieci spektakl na podstawie sielankowej komedio-opery „Bastien und Bastienne” skomponowanej przez dwunastoletniego Wolfganga Amadeusza Mozarta. Dwójka głównych bohaterów bardzo lubi się, ale – jak to często bywa – wciąż nie może się porozumieć. Dzięki radom Colas’a – czarodzieja i wróżbity, następuje zgoda. W przedstawieniu występują także trzy urocze, tańczące owieczki, a z udziałem publiczności odbywa się zabawa w dwa stada muzykujących owieczek i „smarowanie bułki masłem” do żartu muzycznego „Butterbrot”.

Obsada

Karolina Kowalczyk - Bastienne

Tomasz Piluchowski - Bastien

Artur Janda - Colas

Piotr Pieron - Narrator

Grzegorz Lalek – skrzypce

Marcin Sochan – skrzypce

Magdalena Kuźmińska-Hartung – altówka

Tomasz Frycz – wiolonczela

Paweł Książkiewicz – flet

Violetta Łabanow – klawesyn

Realizacja

Jitka Stokalska – opieka reżyserska

Marlena Skoneczko – opieka scenograficzna

Warszawska Opera Kameralna

Warszawska Opera Kameralna jest instytucją muzyczną o ponad 50-letniej historii. Została założona w 1961 roku przez Stefana Sutkowskiego, późniejszego wieloletniego dyrektora naczelnego i artystycznego, Joannę i Jana Kulmów, Zofię Wierchowicz, Andrzeja Sadowskiego i Juliusza Borzyma. Pierwszą premierą sceniczną tego Zespołu była La serva padrona G. B. Pergolesiego, wykonana 4 września 1961 r. Repertuar Opery Kameralnej cechuje ogromna różnorodność muzycznych stylów i form prezentowanych dzieł: od średniowiecznych misteriów, poprzez opery wczesnego i późnego baroku, opery klasyczne, XVIII-wieczne pantomimy, opery Rossiniego, Donizettiego, po sceniczne dzieła współczesne, spośród których kilka powstało na zamówienie Warszawskiej Opery Kameralnej. Artyści Opery z powodzeniem wykonują również muzykę kameralną, oratoryjną i symfoniczną różnych epok.

Od 15 października 1986 roku Warszawska Opera Kameralna występuje we własnym teatrze mieszczącym się w zabytkowym budynku z 1775 roku przy al. Solidarności 76b. Siedziba Opery, o kameralnym wnętrzu z doskonałą akustyką, wpisana jest do rejestru zabytków Warszawy

Warszawska Opera Kameralna jest organizatorem wielu festiwali, m. in. Festiwalu Mozartowskiego, Festiwalu Oper Barokowych, Festiwalu Claudia Monteverdiego, Festiwalu Gioacchina Rossiniego czy Festiwalu Polskich Oper Współczesnych.

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

8.8
Średnia ocena
Bardzo wysoki poziom artystyczny. Świetna scenografia, piękne lalki i animacja
- Aleksandra

Dziś / 17:30

+ inne terminy

Gatunek: Dla dzieci
9.2
Średnia ocena
Polecam gorąco całym rodzinom. Bardzo interesująco przedstawiona znana wszystkim opowieść. Piosenki śpiewamy do tej pory.
- Małgorzata

20.11 / 11:00

+ inne terminy

Gatunek: Dla dzieci
9.1
Średnia ocena
Spektakl bardzo spodobał się synowi, to chyba najlepsza recenzja. Warto obejrzeć!
- Katarzyna

14.12 / 12:00

+ inne terminy

Gatunek: Dla dzieci

Inne wydarzenia w tej instytucji:

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.