Piękno TAŃCA - show baletowy - zdjęcie

Średnia ocena

7 oddanych głosów

9,4 / 10

Piękno TAŃCA - show baletowy

PIĘKNO TAŃCA - show baletowy dla dzieci i dorosłych.

Najpiękniejsze fragmenty z baletów klasycznych i współczesne układy solo, duety i grupowe w wykonaniu tancerzy Warsaw Ballet i zaproszonych gości - to właśnie tworzy „Piękno Tańca”. Dzięki temu niezwykłemu zestawieniu klasyki ze współczesnością widzowie będą mieli szansę zobaczyć jak wielka jest różnorodność tańca, ile taniec może przekazać i będą mogli doświadczyć jego ulotności.

Gdy nie było jeszcze słowa - był już taniec.

Od dawien dawna ludzie bowiem szukali sposobu na wyrażenie siebie i swoich emocji oraz skomunikowanie się z drugim człowiekiem. Z tych właśnie prób, które przybierały bardzo prymitywną formę ekspresji ruchowej powstał TANIEC - mówienie ciałem.

Według definicji ogólnej taniec to forma sztuki składająca się z celowo wybranych sekwencji ludzkiego ruchu, który może mieć wartość estetyczną i/lub symboliczną. Tańce mogą być podzielone i opisane ze względu na rodzaj choreografii, rodzaj ruchów lub historyczne i kulturowe pochodzenie.

W bardziej poetyckim ujęciu taniec jest sekretnym językiem duszy - taką definicję nadała tańcowi Marta Graham - jedna z najbardziej znanych kreatorek sceny tanecznej. Na przestrzeni wieków wykształciło się kilkaset różnych form i stylów tańca: taniec klasyczny zwany baletem, taniec współczesny, taniec ludowy, modern, jazz, hip hop, neoklasyka, postneoklasyka i wiele wiele innych. Jego piękno poza gracją, siłą, elegancją, dynamiką, ekspresyjnością itd. polega niezaprzeczalnie na ulotności. Trwa dokładnie tylko tyle ile trwa. Co więcej - ponieważ narzędziem tańca jest ciało ludzkie ta ta sama choreografia (układ taneczny) za każdym razem będzie wykonana troszkę inaczej, czyli zwyczajnie będzie inna, co sprawia, że nigdy więcej nie zobaczymy tego, co widzieliśmy kiedyś.

Zapraszamy na PIĘKNO TAŃCA - daj się porwać magii tańca!

Obsada

Natalia Maria Wojciechowska - założycielka Warsaw Ballet

Kamila Rybacka - tancerka gościnna Warsaw Ballet

Weronika Wieczorkowska - gość Warsaw Ballet

Arek Hryb

Klaudia Janicka

Katarzyna Kuzka

Łukasz Lewandowski

Olga Rakevych

Agnieszka Słowikowska

Zuzanna Kidziak

Karolina Rabiega

Daria Sokołowska

Realizacja

Warsaw Ballet

Opinie naszych widzów (3)

 • 10,0/ 10

  Jako koneser i znawca baletu mogę powiedzieć jedno: Kasia Kuzka była świetna!!!

  k......@....pl / 30 października 2017

 • 8,0/ 10

  Spektakl podobał mi się bardzo, jak również mojej córce, różnorodność i przekaz zawarty w spektaklu pokazuje nam jakim człowiek jest i kim mógłby być, choć nie zawsze ma na to odwagę.

  sz.....@tl...en.pl / 19 października 2017

 • 8,0/ 10

  Wspaniale, że komuś udało się takie przedsięwzięcie zrealizować. Baletowych spektakli jest w naszym kraju cały czas za mało. Wiem, że nie jest to łatwe i logistycznie i finansowo, takie mamy czasy. Ciekawy pomysł i niezłe wykonanie, a kilka młodych osób na prawdę bardzo zdolnych i powinni się dalej uczyć od takich mistrzów jak zaproszona para Vladimir Yaroshenko - pierwszy solista Polskiego Baletu Narodowego - perełka w każdym calu i jego wspaniała żona Olga, tancerka Polskiego Baletu Narodowego. Ich występ - to diamencik, za który bardzo, bardzo dziękuję, że do takiego doszło.

  ma.....@te...io.pl / 22 czerwca 2017

Warsaw Ballet - Adres i dojazd

http://www.warsawballet.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.