Stream - zdjęcie Stream - zdjęcie Stream - zdjęcie

Średnia ocena

1 oddany głos
1 zainteresowana osoba

10,0 / 10

Stream

10,0/ 10

Inspirowany greckimi mitami i prawdziwymi wydarzeniami spektakl o cyfrowej e-generacji, dla której wirtualna przestrzeń staje się ważniejsza od życia. Kore, współczesna e-girl ucieka od swej chronicznie chorej matki Demeter w świat internetowych relacji i streamów. Razem z poznanym w sieci Narcyzem snuje marzenia o śmierci. Kiedy wirtualne fantazje nastolatków materializują się w realnym świecie, do akcji wkraczają greccy bogowie. Czy woda z Lete – rzeki zapomnienia uleczy ból?

Stream to opowieść o stracie, rozumianej jako tragedia, ale również jako zmiana. Odchodzenie, znikanie, kult i pamięć o zmarłych to uniwersalne doświadczenia, towarzyszące ludzkości od zawsze. Jakie formy przybierają w epoce cyfrowej? W jaki sposób współczesny człowiek przechodzi rytuał pożegnania? Jak radzi sobie z pustką i zapomnieniem?

Spektakl czerpie materiał dramaturgiczny z mitologicznej historii bogini Demeter, której córka – Kore została porwana przez Hadesa, gdy na łące pod Enną schyliła się po kwiat narcyza. Odwołuje się także do współczesnych aktów przemocy, m.in. do zdarzenia z 2019 roku – w Utica w stanie Nowy York dwudziestojednoletni Brandon Clark zamordował Biancę Devins, osiemnastoletnią e-girl, i zamieścił relację z jej morderstwa na internetowej platformie Discord. Tematy mityczne znajdują tu swoje odbicie w wirtualnych przestrzeniach i na odwrót – zjawiska zaczerpnięte z Facebooka i Instagrama wpisują się w strumień antycznego uniwersum.

_____________________________

Premiera

2 października 2020

Na scenie występuje Paweł Tomaszewski, Natalia Kalita, Mateusz Górski, Maria Maj, Martyna Byczkowska.

Czas trwania: 90 minut

Realizacja

reżyseria, scenografia i tekst: Katarzyna Minkowska

tekst i dramaturgia: Tomasz Walesiak

muzyka: Wojciech Frycz

dramaturgia ruchu: Aneta Jankowska

kostiumy i scenografia: Julita Goździk

asystent scenografki: Łukasz Mleczak

video: Agata Rucińska

koncepcja i wykonanie ciała Demeter i popiersia Kore: Agnieszka Adamska i Julita Goździk

TR Warszawa - Adres i dojazd

http://www.trwarszawa.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.