Puppenhaus. Kuracja - zdjęcie Puppenhaus. Kuracja - zdjęcie Puppenhaus. Kuracja - zdjęcie Puppenhaus. Kuracja - zdjęcie Puppenhaus. Kuracja - zdjęcie

Średnia ocena

2 oddane głosy

5.5 / 10

Puppenhaus. Kuracja

Mówiono o nich „zdrajczynie narodu”, „kolaborantki”, „odszczepieńcy”. Ich winą było utrzymywanie intymnych relacji z niemieckimi żołnierzami podczas okupacji. Aktorki, śpiewaczki, gwiazdy kina i kabaretu. Czy rzeczywiście zasłużyły na infamię i kary, wymierzane przez podziemie? Jakie były ich motywacje? Czy mamy moralne prawo je dzisiaj oceniać?

Spektakl reżysera Jędrzeja Piaskowskiego i dramatopisarki Magdy Fertacz jest próbą spojrzenia na problem zdrady i kolaboracji z perspektywy osobistej pamięci. Scenariusz inspirowany jest m.in. autentycznymi historiami Marii Malickiej, wybitnej przedwojennej aktorki, dla której zbudowano scenę przy Marszałkowskiej 8 i Arletty, słynnej aktorki francuskiego kina i teatru lat 30. i 40.

Czas trwania: 90 minut
Źródło zdjęcia:

Realizacja

Jędrzej Piaskowski - reżyseria

Magda Fertacz - tekst

Aleksandr Prowaliński - scenografia i reżyseria świateł

Marta Nawrot - wideo

Hanka Podraza - kostiumy

Jan Tomza-Osiecki - muzyka

Mikołaj Karczewski - choreografia

Wojciech Sobolewski - asystent reżysera, inspicjent

Natalia Starowieyska - kierowniczka produkcji

Katarzyna Gawryś-Rodriguez - asystentka inspicjenta

TR Warszawa

Poszukiwanie nowego języka teatralnego wyrażającego ducha współczesności, a jednocześnie odnajdywanie rezonujących w tej współczesności ponadczasowych i uniwersalnych tematów oraz archetypów ludzkich postaw i zachowań, ukształtowało odrębną stylistykę TR Warszawa, który od 1998 r. pozostaje pod artystyczną dyrekcją Grzegorza Jarzyny. Scena przy Marszałkowskiej 8 należy do grona najciekawszych teatrów w Polsce i jest jedną z najbardziej cenionych i rozpoznawalnych marek na międzynarodowej scenie teatralnej. Nie tylko wyznacza kierunki ekspresji artystycznej, ale jest też kuźnią talentów, z której wywodzi się wielu wybitnych aktorów i twórców teatralnych średniego i młodego pokolenia. TR Warszawa w swoich działaniach jest otwarty na eksperyment i artystyczne ryzyko. Konfrontuje widzów ze zjawiskami, które niesie zmieniająca się rzeczywistość po to, by dać narzędzia do ich interpretacji, zanim jeszcze staną się przedmiotem społecznego dyskursu. Oddaje dynamikę i napięcia współczesnego społeczeństwa, często antycypując nadchodzące zmiany czy trendy.

TR Warszawa jako pierwszy w Polsce stworzył w teatrze przestrzeń dla otwartych prób czytanych nowej dramaturgii, koncertów, odczytów, wystaw, debat, przeglądów filmowych, akcji artystycznych i edukacji muzycznej, stając się wzorem teatru otwartego, którego aktywność wykracza daleko poza działalność tradycyjnego teatru repertuarowego i poszerza artystyczny czy społeczny kontekst wystawianych przedstawień.

Adres i dojazd

http://www.trwarszawa.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

8.5
Średnia ocena
Młodzi aktorzy zachwycają!!!
- Małgorzata

19.02 / 19:00

Gatunek: Dramat
8.9
Średnia ocena
Bardzo polecam! Zabawnie, przerażająco, refleksyjnie...
- Justyna

23.03 / 20:00

24.03 / 20:00

Gatunek: Dramat
9.5
Średnia ocena
Wspaniała sztuka, doskonały kunszt aktorski i piękne przesłanie!
- Joanna

04.02 / 19:00

Gatunek: Dramat

Inne wydarzenia w tej instytucji:

-,-
Średnia ocena

07.02 / 19:00

08.02 / 19:00

+ dostępnych 3 innych terminów

Gatunek: Dramat
8.5
Średnia ocena

23.02 / 19:00

24.02 / 19:00

+ dostępnych 1 innych terminów

Gatunek: Monodram
6.8
Średnia ocena

31.01 / 19:00

01.02 / 19:00

+ dostępnych 3 innych terminów

Gatunek: Dramat
Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.