Moja walka - zdjęcie Moja walka - zdjęcie Moja walka - zdjęcie Moja walka - zdjęcie

Średnia ocena

11 oddanych głosów
2 zainteresowane osoby

7,0 / 10

Moja walka

6 tomów, 3600 stron, przekłady na kilkadziesiąt języków, milionowe nakłady. Cykl powieściowy „Moja walka” norweskiego pisarza Karla Ove Knausgårda stał się wydarzeniem na rynku wydawniczym ostatnich lat. Knausgård opisał w nim całe swoje życie od dzieciństwa po dojrzałość. W TR Warszawa wystarczy jeden wieczór, aby poznać jego historię. Teatralną adaptację tej jedynej w swoim rodzaju biograficznej powieści przygotowuje Michał Borczuch, jeden z najciekawszych współczesnych polskich reżyserów. Wejdź z aktorami TR Warszawa w strumień życia.

Spektakl Michała Borczucha oparty na epopei Karla Ove Knausgårda, jednego z czołowych pisarzy skandynawskich. Wydana w 2011 roku sześciotomowa powieść to wyjątkowy w historii światowej literatury projekt, polegający na literackim zapisie biografii autora, od wczesnego dzieciństwa po wiek dojrzały.

„Moja walka” jest długą, epicką medytacją nad rzeczywistością. Obsesyjnie szczegółowa narracja Knausgårda jest dla mnie inspirująca jako nowoczesny algorytm na utrwalenie rzeczywistości i siebie w niej. Ten skrajny, obsesyjny subiektywizm, którzy momentami każe mi nienawidzić autora, odsłania również prawdę o współczesności, w której doświadczenie przyglądania się jak w selfie samemu sobie zamienia się w walkę o istnienie w świecie pełnym ludzi. Inni ludzie mogą być najbliżej nas, mogą być częścią naszej rodziny ale w zderzeniu z naszym ego stają się tylko bohaterami powieści. Knausgård wciąga nas w to tworzenie literatury z naszego życia. Ale jest tu paradoks; gdy nasze życie staje się ważne, każde inne (choć utrwalone w detalach) staje się anonimowe. Dlatego w pracy warsztatowej zderzaliśmy z książką Knausgårda osobiste doświadczenia wybranych czytelników, co stanie się integralną częścią spektaklu. (Michał Borczuch)

Na scenie występują między innymi Jan Dravnel, Cezary Kosiński, Magdalena Kuta, Lech Łotocki, Maria Maj, Sebastian Pawlak.

Czas trwania: 240 minut

Zwiastuny

Realizacja

Reżyseria: Michał Borczuch

Karl Ove Knausgård

Tekst według cyklu powieściowego "Moja walka" / "Min kamp": Karl Ove Knausgård

Adaptacja tekstu, dramaturgia: Tomasz Śpiewak

Scenografia, kostiumy: Dorota Nawrot

Reżyseria światła: Jacqueline Sobiszewski

Muzyka: Bartosz Dziadosz

Wojciech Sobolewski

Asystent reżysera, wideo: Wojciech Sobolewski

Inspicjentka: Malwina Szumacher

Kierowniczka produkcji: Natalia Starowieyska

Kuratorka projektu w Szamocinie: Agata Siwiak

Opinie naszych widzów (4)

 • 9,0/ 10

  Bardzo dobra sztuka, Dużo daje do myślenia i rozważania nad soba i stosunkami w rodzinie. Bardzo trudno było tą powieść umieścić w około 4 godziny i donieść do widza idee książki, pokazać prawdziwe życie. Świetna robota reżysera oraz aktorów. Jedynie co mi przeszkadzało, to za dużo palenia na scenie.

  za.....@if...an.edu.pl / 29 października 2018

 • 9,0/ 10

  Wracam z wawy uniesiony spektaklem Moja walka w rezyserii Jacka Borczucha. 4 godziny (choc moglby cos skrocic) medytacji nad rzeczywistością. O tym, że żyjemy w fikcji, tęskniąc za normalnością i zwykłością, jednocześnie się jej bojąc. piękne pomysły rezyserskie ( m.in.wykorzystanie kamery video) i scenograficzne. Swietna obsada m.in.Justyna Wasilewska.

  ma.....@....pl / 28 października 2018

 • 7,0/ 10

  Na pewno nie dla kogos kto lubi tradycyjny teatr. Ja na przyklad lubie wiec troche sie wymęczyłem. Jak na mój gust zbyt wiele reżyserskiej inwencji

  ju.....@gm...il.com / 08 października 2017

 • 1,0/ 10

  za długie, za męczące, słabe reżysersko jedynie dla amatorów współczesnego teatru

  an.....@po...ta.wp.pl / 22 stycznia 2018

TR Warszawa - Adres i dojazd

http://www.trwarszawa.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.