Moja walka - zdjęcie Moja walka - zdjęcie Moja walka - zdjęcie Moja walka - zdjęcie

Średnia ocena

7 oddanych głosów
2 zainteresowane osoby

6.1 / 10

Moja walka

6 tomów, 3600 stron, przekłady na kilkadziesiąt języków, milionowe nakłady. Cykl powieściowy „Moja walka” norweskiego pisarza Karla Ove Knausgårda stał się wydarzeniem na rynku wydawniczym ostatnich lat. Knausgård opisał w nim całe swoje życie od dzieciństwa po dojrzałość. W TR Warszawa wystarczy jeden wieczór, aby poznać jego historię. Teatralną adaptację tej jedynej w swoim rodzaju biograficznej powieści przygotowuje Michał Borczuch, jeden z najciekawszych współczesnych polskich reżyserów. Wejdź z aktorami TR Warszawa w strumień życia.

Spektakl Michała Borczucha oparty na epopei Karla Ove Knausgårda, jednego z czołowych pisarzy skandynawskich. Wydana w 2011 roku sześciotomowa powieść to wyjątkowy w historii światowej literatury projekt, polegający na literackim zapisie biografii autora, od wczesnego dzieciństwa po wiek dojrzały.

„Moja walka” jest długą, epicką medytacją nad rzeczywistością. Obsesyjnie szczegółowa narracja Knausgårda jest dla mnie inspirująca jako nowoczesny algorytm na utrwalenie rzeczywistości i siebie w niej. Ten skrajny, obsesyjny subiektywizm, którzy momentami każe mi nienawidzić autora, odsłania również prawdę o współczesności, w której doświadczenie przyglądania się jak w selfie samemu sobie zamienia się w walkę o istnienie w świecie pełnym ludzi. Inni ludzie mogą być najbliżej nas, mogą być częścią naszej rodziny ale w zderzeniu z naszym ego stają się tylko bohaterami powieści. Knausgård wciąga nas w to tworzenie literatury z naszego życia. Ale jest tu paradoks; gdy nasze życie staje się ważne, każde inne (choć utrwalone w detalach) staje się anonimowe. Dlatego w pracy warsztatowej zderzaliśmy z książką Knausgårda osobiste doświadczenia wybranych czytelników, co stanie się integralną częścią spektaklu. (Michał Borczuch)

Czas trwania: 240 minut

Realizacja

Reżyseria: Michał Borczuch

Karl Ove Knausgård

Tekst według cyklu powieściowego "Moja walka" / "Min kamp": Karl Ove Knausgård

Adaptacja tekstu, dramaturgia: Tomasz Śpiewak

Scenografia, kostiumy: Dorota Nawrot

Reżyseria światła: Jacqueline Sobiszewski

Muzyka: Bartosz Dziadosz

Wojciech Sobolewski

Asystent reżysera, wideo: Wojciech Sobolewski

Inspicjentka: Malwina Szumacher

Kierowniczka produkcji: Natalia Starowieyska

Kuratorka projektu w Szamocinie: Agata Siwiak

Opinie naszych widzów (1)

  • 7.0/ 10

    Na pewno nie dla kogos kto lubi tradycyjny teatr. Ja na przyklad lubie wiec troche sie wymęczyłem. Jak na mój gust zbyt wiele reżyserskiej inwencji

    ju.....@gm...il.com / 08 October 2017

TR Warszawa

Poszukiwanie nowego języka teatralnego wyrażającego ducha współczesności, a jednocześnie odnajdywanie rezonujących w tej współczesności ponadczasowych i uniwersalnych tematów oraz archetypów ludzkich postaw i zachowań, ukształtowało odrębną stylistykę TR Warszawa, który od 1998 r. pozostaje pod artystyczną dyrekcją Grzegorza Jarzyny. Scena przy Marszałkowskiej 8 należy do grona najciekawszych teatrów w Polsce i jest jedną z najbardziej cenionych i rozpoznawalnych marek na międzynarodowej scenie teatralnej. Nie tylko wyznacza kierunki ekspresji artystycznej, ale jest też kuźnią talentów, z której wywodzi się wielu wybitnych aktorów i twórców teatralnych średniego i młodego pokolenia. TR Warszawa w swoich działaniach jest otwarty na eksperyment i artystyczne ryzyko. Konfrontuje widzów ze zjawiskami, które niesie zmieniająca się rzeczywistość po to, by dać narzędzia do ich interpretacji, zanim jeszcze staną się przedmiotem społecznego dyskursu. Oddaje dynamikę i napięcia współczesnego społeczeństwa, często antycypując nadchodzące zmiany czy trendy.

TR Warszawa jako pierwszy w Polsce stworzył w teatrze przestrzeń dla otwartych prób czytanych nowej dramaturgii, koncertów, odczytów, wystaw, debat, przeglądów filmowych, akcji artystycznych i edukacji muzycznej, stając się wzorem teatru otwartego, którego aktywność wykracza daleko poza działalność tradycyjnego teatru repertuarowego i poszerza artystyczny czy społeczny kontekst wystawianych przedstawień.

Adres i dojazd

http://www.trwarszawa.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

8.8
Średnia ocena
Najbardziej podobało mi się to jak zmieniają się konwencje. Jak twórcy drwią sobie z Hollywood
- Michał

10.02 / 19:00

11.02 / 19:00

Gatunek: Dramat
9.1
Średnia ocena
Doskonale zaakcentowana przenikliwość obserwacji i humor Bułhakowa. Wyśmienita zabawa zaprawiona chwilami gorzką ironią
- Agnieszka

Jutro / 19:00

24.01 / 19:00

+ dostępnych 10 innych terminów

Gatunek: Dramat
8.6
Średnia ocena
Gra aktorska fantastyczna!
- Agnieszka

10.02 / 19:00

11.02 / 17:00

Gatunek: Dramat

Inne wydarzenia w tej instytucji:

-,-
Średnia ocena

07.02 / 19:00

08.02 / 19:00

+ dostępnych 3 innych terminów

Gatunek: Dramat
5.5
Średnia ocena

26.01 / 19:00

27.01 / 19:00

+ dostępnych 1 innych terminów

Gatunek: Dramat
6.8
Średnia ocena

31.01 / 19:00

01.02 / 19:00

+ dostępnych 3 innych terminów

Gatunek: Dramat
Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.