Między nami dobrze jest - zdjęcie Między nami dobrze jest - zdjęcie Między nami dobrze jest - zdjęcie Między nami dobrze jest - zdjęcie Między nami dobrze jest - zdjęcie Między nami dobrze jest - zdjęcie

Średnia ocena

43 oddanych głosów
115 zainteresowanych osób

9,4 / 10

Między nami dobrze jest

Spektakl dedykowany pamięci Danuty Szaflarskiej (1915-2017).

„Między nami dobrze jest” to jeden z największych przebojów TR Warszawa, oblegany przez widzów, chwalony przez krytykę i wielokrotnie nagradzany na festiwalach. Spektakl Grzegorza Jarzyny, jednego z najważniejszych polskich reżyserów, oparty jest na sztuce Doroty Masłowskiej, nominowanej do Nagrody Literackiej NIKE. To śmieszny i poruszający portret podzielonego polskiego społeczeństwa, przytłoczonego ciężarem traumatycznej historii, rozdartego między narodową dumę i poczucie wstydu. Za pomocą szalonego, pełnego inwencji języka i ostrego jak brzytwa humoru Masłowska portretuje współczesną Polskę, w której nuworysze, pseudoartyści i medialni celebryci spotykają się z rozczarowaną młodzieżą i żyjącymi na skraju ubóstwa ludźmi z klasy pracującej. Wszyscy próbują utrzymać się na powierzchni toksycznej mieszaniny komercji, katolickiego nacjonalizmu i idealizowanej tragicznej przeszłości.

W premierowej wersji spektaklu rolę Osowiałej Staruszki grała legendarna aktorka Danuta Szaflarska, członkini zespołu TR Warszawa, zmarła w 2017 roku. Była jedną z najdłużej aktywnych na scenie artystek teatru, występowała w „Między nami dobrze jest” jeszcze w wieku 101 lat. W nowej wersji przedstawienia Danutę Szaflarską zastąpi Lech Łotocki, wybitny aktor, występujący w TR Warszawa od początku istnienia tego zespołu.

Przedstawienie „Między nami dobrze jest” było wielokrotnie nagradzane, m.in. Nagrodą im. Konrada Swinarskiego dla Grzegorza Jarzyny przyznaną przez miesięcznik „Teatr" dla najlepszego reżysera w sezonie 2008/2009, Nagrodą Główną IX Ogólnopolskiego Festiwalu Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość przedstawiona" w Zabrzu dla Grzegorza Jarzyny, nagrodami aktorskimi IX Ogólnopolskiego Festiwalu Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość przedstawiona" w Zabrzu dla Aleksandry Popławskiej i Danuty Szaflarskiej, Grand Prix - Nagrodą Publiczności IX Ogólnopolskiego Festiwalu Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość przedstawiona" w Zabrzu, medalem im. Stanisława Bieniasza dla najlepszego dramatopisarza IX Ogólnopolskiego Festiwalu Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość przedstawiona" w Zabrzu dla Doroty Masłowskiej, Grand Prix dla najlepszego spektaklu na II Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym „Boska Komedia", Grand Prix 46. Przeglądu Małych Form Teatralnych „Kontrapunkt" w Szczecinie.

______________________________________________________________________________________________

Cena biletu normalnego na dany spektakl będzie rosnąć wraz z liczbą sprzedanych już miejsc na widowni. Najważniejsze dla widzów i widzek jest to, że im wcześniej zdecydujemy się na zakup, tym taniej możemy kupić bilety. Cena wyjściowa biletu w pierwszym dniu sprzedaży wynosić będzie 40 złotych, w zależności od frekwencji cena ta może maksymalnie wynieść 150 złotych.

Na scenie występują między innymi Aleksandra Popławska jako Mała Metalowa Dziewczynka, Lech Łotocki jako Osowiała staruszka na wózku inwalidzkim/Głos z radia, Magdalena Kuta jako Halina, Maria Maj jako Bożena, Roma Gąsiorowska jako Edyta, Agnieszka Podsiadlik jako Prezenterka.

Czas trwania: 100 minut
Źródło zdjęcia: http://trwarszawa.pl

Zwiastuny

Obsada

Aleksandra Popławska - zdjęcie

Aleksandra Popławska
Mała Metalowa Dziewczynka

Lech Łotocki - zdjęcie

Lech Łotocki
Osowiała staruszka na wózku inwalidzkim/Głos z radia

Maria Maj - zdjęcie

Maria Maj
Bożena

Realizacja

Reżyseria: Grzegorz Jarzyna

Scenografia: Magdalena Maciejewska

Kostiumy:Magdalena Musiał

Reżyseria światła: Jacqueline Sobiszewski

Opracowanie muzyczne: Piotr Domiński / Grzegorz Jarzyna

Wideo: Cókierek / Pani K.

Opinie naszych widzów (17)

 • 10,0/ 10

  Doskonały tekst, ma już swoje lata a cały czas aktualny!

  ma.....@gm...il.com / 04 listopada 2021

 • 10,0/ 10

  cieszę się ze poszedłem na ten spektakl. Jest zabawny ale tez daje do myślenia. Świetna robota!

  ur.....@gm...il.com / 14 października 2019

 • 10,0/ 10

  Bardzo z żoną jesteśmy zadowoleni :-)

  d......@....pl / 14 października 2019

 • 10,0/ 10

  Rozrywka intelektualna na najwyższym poziomie

  mt.....@....pl / 10 stycznia 2019

 • 10,0/ 10

  Dawno nie widzialam tak dobrej kompozycji,ktora porusza tyle waznych glebokich tematow na raz i jednoczesnie widz nie czuje sie przeladowany informacja. Dobry humor, ciekawe spostrzezenia.

  g......@be...mo.ru / 09 stycznia 2019

 • 10,0/ 10

  Bardzo trafna ocena polskiego społeczeństwo. Pani Masłowska świetną obserwatorką jest! Przedstawienie fantastycznie wyreżyserowane i zagrane na najwyższym poziomie! Chapeaux bas!

  pb.....@un...nt.pl / 07 stycznia 2019

 • 10,0/ 10

  bardzo dobry, świetna gra aktorska

  ba.....@....pl / 30 grudnia 2018

 • 10,0/ 10

  Rewelacja!!!

  ma.....@gm...il.com / 01 kwietnia 2018

 • 10,0/ 10

  Swietne kreacje aktorskie

  el.....@gm...il.com / 31 marca 2018

 • 10,0/ 10

  Rewelacyjny spektakl. Wspaniała gra aktorów, a do tego świetnie ukazana alegoria życia w Polsce. Warstwa językowa jest prawdziwym mistrzostwem świata i podobała mi się nawet bardziej niz warstwa semantyczna.

  cz.....@....pl / 29 marca 2018

 • 10,0/ 10

  Doskonały spektakl, Świetna obsada i gra aktorska. Mam nadzieję, że będzie jeszcze wystawiany, bo z chęcią obejrzałbym jeszcze raz...

  am.....@in...ia.pl / 28 marca 2018

 • 10,0/ 10

  Portret wspolczesnych Polakow i ich zmagan z historia, wspolczesnoscia i przyszloscia. Kazdy znajdzie tu siebie, swoich rodzicow, dzieci czy sasiadow.

  be.....@gm...il.com / 16 marca 2018

 • 9,0/ 10

  Dobra gra, wiele ciekawych wątków. Zabawny i poważny. Polecam!

  ra.....@gm...il.com / 04 stycznia 2019

 • 8,0/ 10

  Aktorsko świetni Woronowicz i Maćkowiak.

  bs.....@....pl / 24 października 2021

 • 8,0/ 10

  Aktualny spektakl. Bardzo trafny obraz polskiego spoleczenstwa. Bardzo dobrze zagrany.

  al.....@gm...il.com / 19 października 2019

 • 8,0/ 10

  Nie lubię masłowskiej, jestem miło zaskoczony!

  ag.....@ya...oo.co.uk / 17 marca 2018

 • 6,0/ 10

  Zagrane bardzo dobrze, ale kupując bilet nie doczytałam, że to groteska.

  jo.....@gm...il.com / 13 stycznia 2019

TR Warszawa - Adres i dojazd

ul. Marszałkowska 8, Warszawa

http://www.trwarszawa.pl/

Kup bilet