Między nami dobrze jest - zdjęcie Między nami dobrze jest - zdjęcie Między nami dobrze jest - zdjęcie Między nami dobrze jest - zdjęcie Między nami dobrze jest - zdjęcie

Średnia ocena

17 oddanych głosów
35 zainteresowanych osób

9.8 / 10

Między nami dobrze jest

Spektakl dedykowany pamięci Danuty Szaflarskiej (1915-2017).

„Między nami dobrze jest” to jeden z największych przebojów TR Warszawa, oblegany przez widzów, chwalony przez krytykę i wielokrotnie nagradzany na festiwalach. Spektakl Grzegorza Jarzyny, jednego z najważniejszych polskich reżyserów, oparty jest na sztuce Doroty Masłowskiej, nominowanej do Nagrody Literackiej NIKE. To śmieszny i poruszający portret podzielonego polskiego społeczeństwa, przytłoczonego ciężarem traumatycznej historii, rozdartego między narodową dumę i poczucie wstydu. Za pomocą szalonego, pełnego inwencji języka i ostrego jak brzytwa humoru Masłowska portretuje współczesną Polskę, w której nuworysze, pseudoartyści i medialni celebryci spotykają się z rozczarowaną młodzieżą i żyjącymi na skraju ubóstwa ludźmi z klasy pracującej. Wszyscy próbują utrzymać się na powierzchni toksycznej mieszaniny komercji, katolickiego nacjonalizmu i idealizowanej tragicznej przeszłości.

W premierowej wersji spektaklu rolę Osowiałej Staruszki grała legendarna aktorka Danuta Szaflarska, członkini zespołu TR Warszawa, zmarła w 2017 roku. Była jedną z najdłużej aktywnych na scenie artystek teatru, występowała w „Między nami dobrze jest” jeszcze w wieku 101 lat. W nowej wersji przedstawienia Danutę Szaflarską zastąpi Lech Łotocki, wybitny aktor, występujący w TR Warszawa od początku istnienia tego zespołu.

Przedstawienie „Między nami dobrze jest” było wielokrotnie nagradzane, m.in. Nagrodą im. Konrada Swinarskiego dla Grzegorza Jarzyny przyznaną przez miesięcznik „Teatr" dla najlepszego reżysera w sezonie 2008/2009, Nagrodą Główną IX Ogólnopolskiego Festiwalu Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość przedstawiona" w Zabrzu dla Grzegorza Jarzyny, nagrodami aktorskimi IX Ogólnopolskiego Festiwalu Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość przedstawiona" w Zabrzu dla Aleksandry Popławskiej i Danuty Szaflarskiej, Grand Prix - Nagrodą Publiczności IX Ogólnopolskiego Festiwalu Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość przedstawiona" w Zabrzu, medalem im. Stanisława Bieniasza dla najlepszego dramatopisarza IX Ogólnopolskiego Festiwalu Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość przedstawiona" w Zabrzu dla Doroty Masłowskiej, Grand Prix dla najlepszego spektaklu na II Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym „Boska Komedia", Grand Prix 46. Przeglądu Małych Form Teatralnych „Kontrapunkt" w Szczecinie.

Czas trwania: 100 minut
Źródło zdjęcia: http://trwarszawa.pl

Zwiastuny

Obsada

Aleksandra Popławska - zdjęcie

Aleksandra Popławska
Mała Metalowa Dziewczynka

Lech Łotocki - zdjęcie

Lech Łotocki
Osowiała staruszka na wózku inwalidzkim/Głos z radia

Maria Maj - zdjęcie

Maria Maj
Bożena

Realizacja

Reżyseria: Grzegorz Jarzyna

Scenografia: Magdalena Maciejewska

Kostiumy:Magdalena Musiał

Reżyseria światła: Jacqueline Sobiszewski

Opracowanie muzyczne: Piotr Domiński / Grzegorz Jarzyna

Wideo: Cókierek / Pani K.

Opinie naszych widzów (6)

 • 10.0/ 10

  Rewelacja!!!

  ma.....@gm...il.com / 01 April 2018

 • 10.0/ 10

  Swietne kreacje aktorskie

  el.....@gm...il.com / 31 March 2018

 • 10.0/ 10

  Rewelacyjny spektakl. Wspaniała gra aktorów, a do tego świetnie ukazana alegoria życia w Polsce. Warstwa językowa jest prawdziwym mistrzostwem świata i podobała mi się nawet bardziej niz warstwa semantyczna.

  cz.....@....pl / 29 March 2018

 • 10.0/ 10

  Doskonały spektakl, Świetna obsada i gra aktorska. Mam nadzieję, że będzie jeszcze wystawiany, bo z chęcią obejrzałbym jeszcze raz...

  am.....@in...ia.pl / 28 March 2018

 • 10.0/ 10

  Portret wspolczesnych Polakow i ich zmagan z historia, wspolczesnoscia i przyszloscia. Kazdy znajdzie tu siebie, swoich rodzicow, dzieci czy sasiadow.

  be.....@gm...il.com / 16 March 2018

TR Warszawa

Poszukiwanie nowego języka teatralnego wyrażającego ducha współczesności, a jednocześnie odnajdywanie rezonujących w tej współczesności ponadczasowych i uniwersalnych tematów oraz archetypów ludzkich postaw i zachowań, ukształtowało odrębną stylistykę TR Warszawa, który od 1998 r. pozostaje pod artystyczną dyrekcją Grzegorza Jarzyny. Scena przy Marszałkowskiej 8 należy do grona najciekawszych teatrów w Polsce i jest jedną z najbardziej cenionych i rozpoznawalnych marek na międzynarodowej scenie teatralnej. Nie tylko wyznacza kierunki ekspresji artystycznej, ale jest też kuźnią talentów, z której wywodzi się wielu wybitnych aktorów i twórców teatralnych średniego i młodego pokolenia. TR Warszawa w swoich działaniach jest otwarty na eksperyment i artystyczne ryzyko. Konfrontuje widzów ze zjawiskami, które niesie zmieniająca się rzeczywistość po to, by dać narzędzia do ich interpretacji, zanim jeszcze staną się przedmiotem społecznego dyskursu. Oddaje dynamikę i napięcia współczesnego społeczeństwa, często antycypując nadchodzące zmiany czy trendy.

TR Warszawa jako pierwszy w Polsce stworzył w teatrze przestrzeń dla otwartych prób czytanych nowej dramaturgii, koncertów, odczytów, wystaw, debat, przeglądów filmowych, akcji artystycznych i edukacji muzycznej, stając się wzorem teatru otwartego, którego aktywność wykracza daleko poza działalność tradycyjnego teatru repertuarowego i poszerza artystyczny czy społeczny kontekst wystawianych przedstawień.

Adres i dojazd

http://www.trwarszawa.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9.2
Średnia ocena

12.09 / 20:00

13.09 / 20:00

+ dostępnych 5 innych terminów

Gatunek: Dramat
8.8
Średnia ocena
Poruszający, wspaniałe role młodzieży z Teatru 21, nowatorski, bardzo plastyczny, pobudzający do refleksji!
- Mikołaj

13.10 / 13:00

Gatunek: Dramat
9.8
Średnia ocena

29.09 / 20:00

Gatunek: Dramat

Inne wydarzenia w tej instytucji:

6.2
Średnia ocena

14.09 / 19:00

15.09 / 19:00

+ dostępnych 1 innych terminów

Gatunek: Dramat
-,-
Średnia ocena

03.11 / 19:00

04.11 / 19:00

Gatunek: Dramat
-,-
Średnia ocena

20.10 / 17:00

20.10 / 20:00

+ dostępnych 1 innych terminów

Gatunek: Dramat
Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.