Jackson Pollesch - zdjęcie Jackson Pollesch - zdjęcie Jackson Pollesch - zdjęcie Jackson Pollesch - zdjęcie

Średnia ocena

9 oddanych głosów

7.1 / 10

Jackson Pollesch

„Osoby kreatywne siedzą dziś na widowni. Kiedyś było odwrotnie. Ci bardziej kreatywni byli na scenie, ci mniej – podziwiali ich elitarną pracę. Fakt, że kreatywność, twórczy impet, przedsiębiorczość są dziś przedmiotem społecznych oczekiwań, a postać człowieka kreatywnego stała się niemal ikoną ducha kapitalizmu, zawdzięczamy prawdopodobnie m.in. artystom teatru. I choć elastyczność, mobilność, kreatywność, odpowiedzialność nie mają na rynku wartości tak ugruntowanej pozycji jak żądza, nienawiść, zazdrość, zemsta, miłość, śmierć, wina czy los, to właśnie do kreatywności – i czas to głośno powiedzieć – należy przyszłość. Kiedy więc tematem sztuki jest żądza, istnieje obawa, że na widowni wszyscy co prawda chętnie będą słuchać historii o żądzy i chętnie wyciągać z niej wnioski, tyle że większość widzów niekoniecznie odczuwa potrzebę żądzy. Ale wszyscy koniecznie chcą być kreatywni.” René Pollesch

Czas trwania: 75 minut
Źródło zdjęcia: fot. Marta Orlik

Realizacja

Reżyseria: René Pollesch

Przekład: Karolina Bikont

Scenografia i światło: Chasper Bertschinger

Kostiumy: Svenja Gassen

Asystent reżysera: Paweł Świątek

Asystentka scenografa: Olga Skumiał

Asystentka kostiumografa: Karolina Pucek

Opinie naszych widzów (3)

 • 9.0/ 10

  Fantastyczna gra, genialna A. Żulewska i R. Maćkowiak. Dynamika, muzyka, dystans- warto było.

  ma.....@....pl / 03 September 2017

 • 7.0/ 10

  Dobre, choć nie rewelacyjne .... i jedno zasadnicze zastrzeżenie dykcja Pan Jana Dravnel wała o pomstę do nieba! W tym względzie - spektakl dla głuchych!

  mk.....@....pl / 04 September 2017

 • 3.0/ 10

  Cenię TR Warszawa, byłem już na kilku spektaklach, jednak, to co widziałem wczoraj bardzo mnie rozczarowało.

  ma.....@gm...il.com / 07 September 2017

TR Warszawa

Poszukiwanie nowego języka teatralnego wyrażającego ducha współczesności, a jednocześnie odnajdywanie rezonujących w tej współczesności ponadczasowych i uniwersalnych tematów oraz archetypów ludzkich postaw i zachowań, ukształtowało odrębną stylistykę TR Warszawa, który od 1998 r. pozostaje pod artystyczną dyrekcją Grzegorza Jarzyny. Scena przy Marszałkowskiej 8 należy do grona najciekawszych teatrów w Polsce i jest jedną z najbardziej cenionych i rozpoznawalnych marek na międzynarodowej scenie teatralnej. Nie tylko wyznacza kierunki ekspresji artystycznej, ale jest też kuźnią talentów, z której wywodzi się wielu wybitnych aktorów i twórców teatralnych średniego i młodego pokolenia. TR Warszawa w swoich działaniach jest otwarty na eksperyment i artystyczne ryzyko. Konfrontuje widzów ze zjawiskami, które niesie zmieniająca się rzeczywistość po to, by dać narzędzia do ich interpretacji, zanim jeszcze staną się przedmiotem społecznego dyskursu. Oddaje dynamikę i napięcia współczesnego społeczeństwa, często antycypując nadchodzące zmiany czy trendy.

TR Warszawa jako pierwszy w Polsce stworzył w teatrze przestrzeń dla otwartych prób czytanych nowej dramaturgii, koncertów, odczytów, wystaw, debat, przeglądów filmowych, akcji artystycznych i edukacji muzycznej, stając się wzorem teatru otwartego, którego aktywność wykracza daleko poza działalność tradycyjnego teatru repertuarowego i poszerza artystyczny czy społeczny kontekst wystawianych przedstawień.

Adres i dojazd

http://www.trwarszawa.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

8.7
Średnia ocena
Sztuka na wysokim poziomie, pełna refleksji, zaangażowania. Polecam!
- Małgorzata

16.12 / 19:00

17.12 / 19:00

Gatunek: Dramat
8.3
Średnia ocena
Gra aktorska fantastyczna!
- Agnieszka

20.01 / 19:00

21.01 / 17:00

Gatunek: Dramat

Inne wydarzenia w tej instytucji:

10.0
Średnia ocena

Jutro / 18:00

16.12 / 18:00

+ dostępnych 1 innych terminów

Gatunek: Dramat
-,-
Średnia ocena

29.12 / 19:00

30.12 / 19:00

+ dostępnych 3 innych terminów

Gatunek: Dramat
6.5
Średnia ocena

10.01 / 19:00

11.01 / 19:00

+ dostępnych 1 innych terminów

Gatunek: Dramat
Kup bilet