Inni ludzie - spektakl online| #WspieramKulture - zdjęcie Inni ludzie - spektakl online| #WspieramKulture - zdjęcie Inni ludzie - spektakl online| #WspieramKulture - zdjęcie Inni ludzie - spektakl online| #WspieramKulture - zdjęcie Inni ludzie - spektakl online| #WspieramKulture - zdjęcie

Średnia ocena

72 oddanych głosów

9,3 / 10

Inni ludzie - spektakl online| #WspieramKulture

Link do bezpłatnej transmisji znajdziesz na Facebooku TR Warszawa: KLIKNIJ TUTAJ

Spektakl w reżyserii Grzegorza Jarzyny oparty jest na hiphopowym poemacie Doroty Masłowskiej, jednej z najważniejszych polskich pisarek młodego pokolenia, znanej z bestsellerów "Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną" i "Paw królowej" oraz głośnych dramatów "Między nami dobrze jest" i „Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku”. Miejscem akcji, a zarazem zbiorowym bohaterem tej miejskiej antyballady jest Warszawa; pogrążona w smogu i depresji metropolia, napędzana narkotykami i alkoholem. Miasto, które przyciąga karierowiczów i nieudaczników, artystów i pracowników korporacji, studentów i emigrantów, obiecując złudne szczęście i podrabiany sukces. Przewodnikiem po miejskiej dżungli jest 32-letni Kamil, chłopak z warszawskiego Grochowa, który dorabia sprzedażą narkotyków i marzy o karierze hiphopowca. Razem z nim wyruszamy w podróż w głąb miasta, konfrontując się z różnymi środowiskami i społecznymi klasami, od celebrytów po parkingowych meneli i od lokatorów śródmiejskich apartamentów po mieszkańców peryferyjnych blokowisk.

Luksusowe samochody i wagony tramwajowe, siłownie i sieciowe sklepy, centra handlowe i nocne kluby – wszędzie toczy się bezwzględna walka o uwagę, miłość i akceptację.

„Inni ludzie” to próba portretu Polski trzy dekady po transformacji, opowieść o wspólnocie, którą od środka rozsadzają uprzedzenia i nienawiść. Rzecz o polskim społeczeństwie, w którym pęka międzyludzka więź, a narodowa tożsamość budowana jest na wrogości do innych: Ukraińców, Wietnamczyków czy gejów. To historia ludzi, opętanych wizją wirtualnego szczęścia, opowiedziana trashowym językiem reklam, internetowych wpisów i medialnych doniesień, który zatruwa jak smog i blokuje autentyczną komunikację.

Czy umiemy przekroczyć klasowe bariery?

Czy jesteśmy w stanie przebić informacyjną bańkę i zrozumieć Innych – tych, którzy myślą inaczej, mają inny system wartości, inny język i gust?

Czy łączy nas coś więcej poza dostępem do Internetu?

Spektakl ma charakter partycypacyjny, zrealizował go kolektyw, w skład którego weszli m.in. aktorzy z zespołu TR Warszawa, kompozytorzy, artyści warszawskiej sceny hip-hopu, graficy, animatorzy, artyści wizualni i twórcy wideo. Kilkadziesiąt mieszkańców i mieszkanek Warszawy z różnych środowisk użyczyło swoich wizerunków i głosów do nagrań audio i wideo, wykorzystanych w przedstawieniu.

Na scenie występują między innymi Agnieszka Żulewska, Maria Maj, Monika Frajczyk, Yacine Zmit, Lech Łotocki, Natalia Kalita.

Czas trwania: 130 minut

Realizacja

tekst: Dorota Masłowska

reżyseria: Grzegorz Jarzyna

kostiumy: Anna Axer-Fijałkowska

światło: Aleksandr Prowaliński

choreografia: Agnieszka Kryst

kompozytorzy: Piotr Kurek i Krzysztof Kaliski

asystentka reżysera: Katarzyna Gawryś-Rodriguez

inspicjent: Wojtek Sobolewski

kierowniczka produkcji: Karolina Pająk

Prosto Label:

MC Ras: Arek Sitarz

Bity: Bartosz Kruczyński

DJ B: Michał Olszański

TR Warszawa - Adres i dojazd

http://www.trwarszawa.pl/

Kup bilet