Inni ludzie 2 - zdjęcie

Inni ludzie 2

Scenariusz powstającego w TR Warszawa spektaklu "Inni ludzie" w reżyserii Grzegorza Jarzyny oparty jest na hiphopowym poemacie Doroty Masłowskiej, jednej z najważniejszych polskich pisarek młodego pokolenia, znanej z bestsellerów "Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną" i "Paw królowej" oraz głośnego dramatu "Między nami dobrze jest", na podstawie którego w TR Warszawa powstał koprodukowany przez Schaubühne Berlin spektakl w reżyserii Grzegorza Jarzyny (prem. 2009 rok). Nad realizacją "Innych ludzi" pracuje kolektyw, w skład którego wchodzą m. in. aktorzy z zespołu TR Warszawa, kompozytorzy, artyści warszawskiej sceny hip-hopu, graficy, animatorzy, artyści wizualni i twórcy wideo.

Miejscem akcji, a zarazem bohaterem tej miejskiej antyballady jest Warszawa; pogrążona w smogu metropolia, napędzana narkotykami i alkoholem. Miasto, które przyciąga karierowiczów i nieudaczników, artystów i pracowników korporacji, studentów i dealerów, obiecując złudne szczęście i podrabiany sukces. "Inni ludzie" to próba portretu późnego kapitalizmu i problemów przez niego wywołanych: nierówności ekonomicznych i społecznych, frustracji młodego pokolenia, rosnącego nacjonalizmu. To opowieść o dysfunkcjonalnej, podzielonej wspólnocie, którą rozsadzają od środka uprzedzenia i nienawiść.

Czy umiemy przekroczyć klasowe bariery?

Czy jesteśmy w stanie przebić informacyjną bańkę i zrozumieć Innych – tych, którzy myślą inaczej, mają inny system wartości, inny język i gust?

Czy łączy nas coś więcej poza dostępem do Internetu?

W spektaklu występują między innymi Dobromir Dymecki, Aleksandra Popławska, Justyna Wasilewska, Monika Frajczyk, Yacine Zmit, Paweł Smagała.

Realizacja

Dorota Masłowska

tekst

Grzegorz Jarzyna

scenariusz, reżyseria i koncepcja scenograficzna

Anna Axer-Fijałkowska

kostiumy

Aleksandr Prowaliński

światło

Piotr Kurek i Krzysztof Kaliski

kompozytorzy

MC Ras: Arek Sitarz

Prosto Label

Bity: Bartosz Kruczyński

Prosto Label

DJ B: Michał Olszański

Prosto Label

Piotr Domiński, Maciej Szymborski

Radek Ładczuk

operator kamery

Adrian Cognac

montaż wideo, grafika

Julia Nędzyńska

animacje

Luka Rayski

liternictwo

Maciej Chorąży

ilustracje

Katarzyna Gawryś-Rodriguez

asystentka reżysera

Wojtek Sobolewski

inspicjent

Karolina Pająk

kierowniczka produkcji

TR Warszawa - Adres i dojazd

http://www.trwarszawa.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.