Inni ludzie 2 - zdjęcie

Inni ludzie 2

Scenariusz powstającego w TR Warszawa spektaklu "Inni ludzie" w reżyserii Grzegorza Jarzyny oparty jest na hiphopowym poemacie Doroty Masłowskiej, jednej z najważniejszych polskich pisarek młodego pokolenia, znanej z bestsellerów "Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną" i "Paw królowej" oraz głośnego dramatu "Między nami dobrze jest", na podstawie którego w TR Warszawa powstał koprodukowany przez Schaubühne Berlin spektakl w reżyserii Grzegorza Jarzyny (prem. 2009 rok). Nad realizacją "Innych ludzi" pracuje kolektyw, w skład którego wchodzą m. in. aktorzy z zespołu TR Warszawa, kompozytorzy, artyści warszawskiej sceny hip-hopu, graficy, animatorzy, artyści wizualni i twórcy wideo.

Miejscem akcji, a zarazem bohaterem tej miejskiej antyballady jest Warszawa; pogrążona w smogu metropolia, napędzana narkotykami i alkoholem. Miasto, które przyciąga karierowiczów i nieudaczników, artystów i pracowników korporacji, studentów i dealerów, obiecując złudne szczęście i podrabiany sukces. "Inni ludzie" to próba portretu późnego kapitalizmu i problemów przez niego wywołanych: nierówności ekonomicznych i społecznych, frustracji młodego pokolenia, rosnącego nacjonalizmu. To opowieść o dysfunkcjonalnej, podzielonej wspólnocie, którą rozsadzają od środka uprzedzenia i nienawiść.

Czy umiemy przekroczyć klasowe bariery?

Czy jesteśmy w stanie przebić informacyjną bańkę i zrozumieć Innych – tych, którzy myślą inaczej, mają inny system wartości, inny język i gust?

Czy łączy nas coś więcej poza dostępem do Internetu?

Na scenie występują między innymi Dobromir Dymecki, Aleksandra Popławska, Justyna Wasilewska, Monika Frajczyk, Yacine Zmit, Paweł Smagała.

Realizacja

Dorota Masłowska

tekst

Grzegorz Jarzyna

scenariusz, reżyseria i koncepcja scenograficzna

Anna Axer-Fijałkowska

kostiumy

Aleksandr Prowaliński

światło

Piotr Kurek i Krzysztof Kaliski

kompozytorzy

MC Ras: Arek Sitarz

Prosto Label

Bity: Bartosz Kruczyński

Prosto Label

DJ B: Michał Olszański

Prosto Label

Piotr Domiński, Maciej Szymborski

Radek Ładczuk

operator kamery

Adrian Cognac

montaż wideo, grafika

Julia Nędzyńska

animacje

Luka Rayski

liternictwo

Maciej Chorąży

ilustracje

Katarzyna Gawryś-Rodriguez

asystentka reżysera

Wojtek Sobolewski

inspicjent

Karolina Pająk

kierowniczka produkcji

TR Warszawa - Adres i dojazd

http://www.trwarszawa.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.