Dadaida: Intro + Nagrobki - zdjęcie Dadaida: Intro + Nagrobki - zdjęcie Dadaida: Intro + Nagrobki - zdjęcie Dadaida: Intro + Nagrobki - zdjęcie Dadaida: Intro + Nagrobki - zdjęcie

Średnia ocena

1 oddany głos

6,0 / 10

Dadaida: Intro + Nagrobki

„INTRO” to przewrotny, pełen błyskotliwego humoru spektakl o drzemiących w głowach Polaków stereotypach na temat „obcych”. Jego bohaterami są uchodźcy, szukający w Polsce schronienia: pochodząca z Chorwacji Zorana (Katarzyna Chmielewska), Czeczen Kerina (Piotr Stanek), Nazira z Iranu (Katarzyna Ustowska) i Żyd Mordechaj (Leszek Bzdyl). Aby otrzymać azyl, muszą nauczyć się polskich zwyczajów i zdać specyficzny egzamin z polskości. W serii wirtuozerskich solówek i energetycznych układów tanecznych Teatr Dada von Bzdülöw obnaża absurd narodowych lęków i paranoi. Wspiera go w tym grająca na żywo punkowa kapela „Nagrobki”, uprawiająca autorski gatunek nerkopolo. Ich muzyka to wypadkowa zimnej fali i noisu, a przekaz tekstowy to miks black metalu i kreskówek ze Scoobie Doo w roli głównej.

Od twórców przedstawienia: Spektakl Narodowego Teatru Dada von Bzdülöw czerpie inspiracje, rozpoznanie oraz nerwową melancholię z niegasnącego ducha ruchu Dada, który, jak mówili jego apostołowie: Był, Jest i Będzie. Teatr Dada von Bzdülöw, natchniony Duchem Dada, postanawia zedrzeć zasłony i ukazać zabójcze oblicze Anioła Śmierci. Zaśmiać się w twarz Aniołowi Śmierci. W spektaklu "INTRO" Teatr Dada von Bzdülöw zarówno szyderczo, jak i rozpaczliwie wykrzykuje: Dada is Polska!!! W krzyku i tańczeniu Teatrowi Dada von Bzdülöw towarzyszy zespół muzyczny Nagrobki.

Spektakl gościnny Teatru Dada von Bzdülöw z muzyką na żywo w wykonaniu zespołu Nagrobki. W ramach przeglądu DADAIDA i Avant Art Festival.

Na scenie występuje Leszek Bzdyl jako Żyd Mordechaj, Katarzyna Ustowska jako Nazira, Katarzyna Chmielewska jako Zorana, Piotr Stanek jako Kerina.

Czas trwania: 60 minut

Realizacja

Reżyseria: Leszek Bzdyl, Katarzyna Chmielewska

Muzyka, scenografia, wideo: Nagrobki (Maciek Salamon, Adam Witkowski)

Kostiumy: Katarzyna Piątek

Reżyseria świateł: Michał Kołodziej

TR Warszawa - Adres i dojazd

http://www.trwarszawa.pl/

Kup bilet