Cząstki kobiety - zdjęcie Cząstki kobiety - zdjęcie Cząstki kobiety - zdjęcie Cząstki kobiety - zdjęcie Cząstki kobiety - zdjęcie Cząstki kobiety - zdjęcie

Średnia ocena

35 oddanych głosów
43 zainteresowanych osób

9,4 / 10

Cząstki kobiety

Kornél Mundruczó, światowej sławy reżyser filmowy i teatralny, twórca przebojowego „Nietoperza” i nagrodzonego w Cannes filmu „Biały Bóg” przygotowuje w TR Warszawa nową premierę według oryginalnego tekstu Katy Wéber. „Cząstki kobiety” to rewers „Nietoperza” - po spektaklu o odchodzeniu z życia węgierska para twórców powraca z przedstawieniem o narodzinach. To pełen pasji, a zarazem czułości dramat rodzinny, rozgrywający się współcześnie w Warszawie. W centrum tej opowieści jest sytuacja kobiet, walczących o prawo do decydowania o własnym życiu, do realizowania swoich potrzeb, pragnień i aspiracji.

Trzydziestoletnia bohaterka Maja mierzy się z osobistym kryzysem. Aby wyjść z życiowego zakrętu i odrodzić się, musi zakwestionować całe dotychczasowe życie i na nowo zbudować relacje z bliskimi. Czy znajdzie motywację, aby zawalczyć o siebie? Jaką cenę zapłaci za wyjście z życiowego zakrętu? W czym tkwi siła współczesnych kobiet? Jak mogą osiągnąć wolność osobistą i samorealizację?

OD REŻYSERA SPEKTAKLU:

„Droga, którą przemierza Maja, jest drogą everywoman. Maja doświadcza tego, co wszystkie kobiety, kiedy ich pragnienia zostają zmiażdżone, a ból zwycięża nad nimi aż do chwili, kiedy mogą się rozwinąć i otworzyć na nowo, gotowe do życia z większą świadomością, głębią i, oczywiście, radością. Splot kobiecych relacji pokazany w naszej sztuce jest autentyczny. Zawiera w sobie miłość, wściekłość, rozczarowanie i uleczenie, kojarzone dziś z intymnością”.

Spektakl rekomendowany dla widzów powyżej 16 roku życia lub za zgodą rodziców i prawnych opiekunów.

Realizacja

Reżyseria: Kornél Mundruczó

Tekst i dramaturgia: Kata Wéber

Asystent dramaturga: Soma Boronkay

Scenografia i kostiumy: Monika Pormale

Muzyka: Asher Goldschmidt

Reżyseria świateł: Paulina Góral

Asystentka reżysera: Karolina Gębska

Inspicjentka: Katarzyna Gawryś-Rodriguez

Tłumaczenie bieżące i pisemne: dr Patrycja Paszt

Tłumaczenie tekstu: Jolanta Jarmołowicz

Asystentka scenografki, kierowniczka produkcji: Karolina Pająk

Asystentka kostiumografki: Małgorzata Nowakowska

Konsultacja językowa: Andreas Jönsson, Sindre Sandemo

Trening ruchowy: Aleksandra Woźniak

Opinie naszych widzów (14)

 • 10,0/ 10

  najlepsza sztuka jaka widzialam: historia, scenografia, aktorzy, dramat , humor, mix media, doswiadzczanie, wszystko 10/10

  jo.....@gm...il.com / 24 kwietnia 2019

 • 10,0/ 10

  Doskonały spektakl pod każdym względem: treści, sposobu wystawienia i gry aktorskej. Duże zasłużone brawa na stojąco.

  ma.....@gm...il.com / 23 kwietnia 2019

 • 10,0/ 10

  Świetna gra aktorska, zaskakująca, bardzo ciekawa fabuła.

  s......@gm...il.com / 22 kwietnia 2019

 • 10,0/ 10

  15/10 coś pięknego!

  al.....@ic...ud.com / 15 kwietnia 2019

 • 10,0/ 10

  Doskonały spektakl, jeden z lepszych jakie widziałam :) POLECAM

  al.....@....pl / 14 kwietnia 2019

TR Warszawa

Poszukiwanie nowego języka teatralnego wyrażającego ducha współczesności, a jednocześnie odnajdywanie rezonujących w tej współczesności ponadczasowych i uniwersalnych tematów oraz archetypów ludzkich postaw i zachowań, ukształtowało odrębną stylistykę TR Warszawa, który od 1998 r. pozostaje pod artystyczną dyrekcją Grzegorza Jarzyny. Scena przy Marszałkowskiej 8 należy do grona najciekawszych teatrów w Polsce i jest jedną z najbardziej cenionych i rozpoznawalnych marek na międzynarodowej scenie teatralnej. Nie tylko wyznacza kierunki ekspresji artystycznej, ale jest też kuźnią talentów, z której wywodzi się wielu wybitnych aktorów i twórców teatralnych średniego i młodego pokolenia. TR Warszawa w swoich działaniach jest otwarty na eksperyment i artystyczne ryzyko. Konfrontuje widzów ze zjawiskami, które niesie zmieniająca się rzeczywistość po to, by dać narzędzia do ich interpretacji, zanim jeszcze staną się przedmiotem społecznego dyskursu. Oddaje dynamikę i napięcia współczesnego społeczeństwa, często antycypując nadchodzące zmiany czy trendy.

TR Warszawa jako pierwszy w Polsce stworzył w teatrze przestrzeń dla otwartych prób czytanych nowej dramaturgii, koncertów, odczytów, wystaw, debat, przeglądów filmowych, akcji artystycznych i edukacji muzycznej, stając się wzorem teatru otwartego, którego aktywność wykracza daleko poza działalność tradycyjnego teatru repertuarowego i poszerza artystyczny czy społeczny kontekst wystawianych przedstawień.

Adres i dojazd

http://www.trwarszawa.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

8,8
Średnia ocena

25.05 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Dramat
8,7
Średnia ocena
Sztuka na wysokim poziomie, pełna refleksji, zaangażowania. Polecam!
- Małgorzata

18.05 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Dramat

Inne wydarzenia w tej instytucji:

7,5
Średnia ocena
Sztuka bardzo "współczesna", ukazująca ciekawy obraz walki z samym sobą. Genialne wykorzystanie przestrzeni i dźwięku
- Karolina

18.05 / 16:00

+ inne terminy

Gatunek: Dramat
6,0
Średnia ocena

29.05 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Dramat
7,0
Średnia ocena

25.05 / 16:00

+ inne terminy

Gatunek: Dramat
Kup bilet