Autokorekta - zdjęcie Autokorekta - zdjęcie Autokorekta - zdjęcie Autokorekta - zdjęcie Autokorekta - zdjęcie

Autokorekta

„Autokorekta” to spektakl, który powstaje jako finał projektu TiSz (teatr i szkoła), we współpracy działu pedagogiki TR Warszawa i LO im. Lisa Kuli.

„Autokorekta” jest kolejnym po „To my jesteśmy przyszłością!” (Teatr Nowy Proxima w Krakowie) projektem teatralnym, w którym Jakub Skrzywanek wspólnie z innymi twórczyniami i twórcami teatralnymi (Magda Mosiewicz, Aleksandr Prowaliński, Anna Axer Fijałkowska) zaprosił do współtworzenia spektaklu licealistki i licealistów wkraczających w pełnoletniość – Amelię, Jagodę, Kaję, Natalią, Ostapa, Aleksa i Zosię. Tym razem po okresie niemal rocznego lockdownu związanego z przymusowym zamknięciem w domach i zdalnej edukacji, przyglądali się pierwszym tygodniom „powrotu do normalności”. Pytanie tylko, czy jakikolwiek powrót jest jeszcze możliwy? Jak „normalność” postrzegają ci, którzy większość okresu dojrzewania spędzili zamknięci w domach? Czego potrzebują, jakie są ich lęki i czy teatr może jakkolwiek pomóc im przezwyciężyć wszystko to, co kumulowało się w ostatnich miesiącach? Co chcą powiedzieć w momencie, kiedy bardzo uważnie mogli obserwować otaczającą ich rzeczywistość i system, którego są częścią? Co potrzebują usłyszeć, jeśli większość rzeczy, które chcielibyśmy przekazać dorosłym zaczynałaby się od długiego i niczym nieposkromionego krzyku?

„Autokorekta” to ponowna próba oddania sceny teatralnej młodym dorosłym, być może bardziej niż kiedykolwiek potrzebna, aby publicznie wysłuchać tych, którzy mówią – „Nikt się nami nie przejmował!”. We wspólnej pracy warsztatowej postarają się poprawić to, czego nie są w stanie zaakceptować. Sprawdzić, czy zmiana wypowiedziana przez nich w przestrzeni teatru, może zmienić cokolwiek więcej.

Czas trwania: 75 minut

Obsada

Ostap Junko

Amelia Karwacka

Jagoda Klimkowska

Zosia Mańkowska

Kaja Sienkiewicz

Aleks Ślązak

Natalia Wrońska

Realizacja

Współpraca reżyserska : Jakub Skrzywanek

Współpraca scenograficzna: Aleksandr Prowaliński

Współpraca kostiumograficzna: Anna Axer Fijałkowska

Współpraca przy tworzeniu wideo: Magda Mosiewicz

Koordynacja merytoryczna projektu TISZ: Anna Rochowska, Anna Kurelska, Michał Domański (zespół edukacji TR Warszawa)

Koordynacja projektu TiSz TR: Marta Bernatowicz

Pedagodzy i pedagożki teatru: Tomasz Daszczuk, Agata Pietrzyk – Sławińska

TR Warszawa - Adres i dojazd

http://www.trwarszawa.pl/

Kup bilet