4.48 Psychosis - zdjęcie

Średnia ocena

11 oddanych głosów
159 zainteresowanych osób

8.8 / 10

4.48 Psychosis

Jedno z najważniejszych przedstawień w polskim teatrze ostatnich dwóch dekad. Spektakl Grzegorza Jarzyny według sztuki brytyjskiej dramatopisarki Sary Kane to podróż w psychikę młodej kobiety, która pod wpływem depresji decyduje się popełnić samobójstwo. Lekarskie diagnozy sąsiadują tu z wyznaniami miłości, porady psychologa zderzone są z parafrazami Biblii i wizjami Boga.

Nie jest to zapis umierania, ale heroicznej walki o życie, którą bohaterka prowadzi w obliczu obojętnego świata. Sztuka Sary Kane interpretowana jest jako literacki testament autorki, która popełniła samobójstwo w 1999 roku w wieku 28 lat. "4.48 Psychosis" to jej ostatni krzyk, wołanie o pomoc do tych, którzy mogą pomóc.

Wydarzeniem spektaklu jest aktorstwo Magdy Cieleckiej, która przekracza granice teatralnej konwencji pokazując dramat bohaterki w przejmujący i osobisty sposób.

Czas trwania: 60 minut
Źródło zdjęcia:

Zwiastuny

Realizacja

Reżyser: Grzegorz Jarzyna

Przekład: Klaudyna Rozhin

Scenpgrafia: Małgorzata Szczęśniak

Muzyka: Piotr Domiński / Paweł Mykietyn / Grzegorz Jarzyna

Reżyseria Światła: Felice Ross

Grafika Komputerowa: Marcin Wiktorowski

Opinie naszych widzów (3)

 • 10.0/ 10

  e- wejsciówki to dobra opcja do zdobycia biletu i fajne rozwiązanie

  m......@....pl / 21 February 2018

 • 9.0/ 10

  Podobal mi sie :)

  ma.....@gm...il.com / 30 October 2017

 • 2.0/ 10

  Sztuka poprawnie zagrana, ale wymowa całości boleśnie płytka, miałka i trywialna. Jeśli miarą artyzmu ma być epatowanie wulgaryzmami, krzykiem, krwią i nagością, to jakoś mnie to zupełnie nie porusza. Po prostu nuda. Po obejrzeniu kolejnego spektaklu TR i Nowego zaczynam martwić się kondycją polskiego teatru awangardowego.

  ju.....@....pl / 19 February 2018

TR Warszawa

Poszukiwanie nowego języka teatralnego wyrażającego ducha współczesności, a jednocześnie odnajdywanie rezonujących w tej współczesności ponadczasowych i uniwersalnych tematów oraz archetypów ludzkich postaw i zachowań, ukształtowało odrębną stylistykę TR Warszawa, który od 1998 r. pozostaje pod artystyczną dyrekcją Grzegorza Jarzyny. Scena przy Marszałkowskiej 8 należy do grona najciekawszych teatrów w Polsce i jest jedną z najbardziej cenionych i rozpoznawalnych marek na międzynarodowej scenie teatralnej. Nie tylko wyznacza kierunki ekspresji artystycznej, ale jest też kuźnią talentów, z której wywodzi się wielu wybitnych aktorów i twórców teatralnych średniego i młodego pokolenia. TR Warszawa w swoich działaniach jest otwarty na eksperyment i artystyczne ryzyko. Konfrontuje widzów ze zjawiskami, które niesie zmieniająca się rzeczywistość po to, by dać narzędzia do ich interpretacji, zanim jeszcze staną się przedmiotem społecznego dyskursu. Oddaje dynamikę i napięcia współczesnego społeczeństwa, często antycypując nadchodzące zmiany czy trendy.

TR Warszawa jako pierwszy w Polsce stworzył w teatrze przestrzeń dla otwartych prób czytanych nowej dramaturgii, koncertów, odczytów, wystaw, debat, przeglądów filmowych, akcji artystycznych i edukacji muzycznej, stając się wzorem teatru otwartego, którego aktywność wykracza daleko poza działalność tradycyjnego teatru repertuarowego i poszerza artystyczny czy społeczny kontekst wystawianych przedstawień.

Adres i dojazd

http://www.trwarszawa.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

8.4
Średnia ocena
Serdecznie polecam - prawdziwy do bólu!
- Julia

19.05 / 17:00

9.0
Średnia ocena
Zaskakujący! Teatr pachniał starymi książkami i już sam ten zapach mnie wzruszył, piękna atmosfera, piękny tekst i świetne wykonanie!
- Hanna

12.05 / 19:00

13.05 / 19:00

8.8
Średnia ocena
Genialny spektakl. Energia między aktorami i opowiadana historia robią wielkie wrażenie.
- Patrycja

26.04 / 19:00

Inne wydarzenia w tej instytucji:

-,-
Średnia ocena

26.04 / 19:00

27.04 / 19:00

+ dostępnych 3 innych terminów

Gatunek: Dramat
10.0
Średnia ocena

24.04 / 18:00

24.04 / 18:00

+ dostępnych 14 innych terminów

Gatunek: Dramat
Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.