3SIOSTRY - zdjęcie 3SIOSTRY - zdjęcie 3SIOSTRY - zdjęcie 3SIOSTRY - zdjęcie 3SIOSTRY - zdjęcie 3SIOSTRY - zdjęcie 3SIOSTRY - zdjęcie

Średnia ocena

3 oddane głosy

5,7 / 10

3SIOSTRY

Spektakl na podstawie dramatu Antona Czechowa „Trzy siostry”

Podróż do Moskwy przestała być problemem, od kiedy do stolicy Rosji można polecieć za 99 euro. Dzisiaj córki generała Prozorowa, bohaterki dramatu Czechowa, nie tęsknią już za Moskwą – tęsknią za minionym czasem młodości. Tanie linie nie kursują w tym kierunku… można się tam dostać jedynie na pokładzie własnej, zawodnej pamięci.

Luk Perceval – belgijski reżyser, jeden z najważniejszych współczesnych twórców teatru realizuje swój spektakl pierwszy raz w Polsce w ramach linii międzynarodowej TR Warszawa. Oparte na motywach dramatu Antona Czechowa “3SIOSTRY” to portret starzejącej się Europy, która nie chce się poddać upływowi czasu. Rutynę codziennego życia tytułowych bohaterek przerywa próba przywołania wydarzeń z przeszłości. W metaforycznym domu opieki starzejąca się Europa konfrontuje się z nową energią imigrantów. Co wynika z tego spotkania? Jakie są polityczne i społeczne konsekwencje starzenia się całych społeczeństw? Jak radzimy sobie ze starością, utratą pamięci, idealizowaną przeszłością?

Produkcja TR Warszawa, koprodukcja z Narodowym Starym Teatrem im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie.

Na scenie występują między innymi Zygmunt Józefczak jako Tuzenbach, Marta Ojrzyńska jako Natasza, Natalia Kalita jako Masza, Mirosław Zbrojewicz jako Andrzej, Jacek Beler jako Wierszynin, Małgorzata Zawadzka jako Irina.

Czas trwania: 120 minut

Zwiastuny

Realizacja

Reżyseria: Luk Perceval

Scenografia: Philip Bussmann

Kostiumy: Annelies Vanlaere

Reżyseria świateł: Mark Van Denesse

Muzyka: Karol Nepelski

Tłumaczenie scenariusza: Karolina Bikont

Współpraca dramaturgiczna: Roman Pawłowski

Asystenci reżysera: Alek Niemiro, Aleksandra Śliwińska, Amanda Mincewicz

Asystent literacki: Jacek Telenga

Asystentka kostiumografki: Karolina Bramowicz

Opinie naszych widzów (2)

  • 10,0/ 10

    Bardzo, bardzo emocjonalna interpretacja. Pięknie smutna, bez prymitywnych żartów Solonego. Samobójstwo barona, usychającego z braku Miłości akcentuje ból wszystkich uczestników dramatu mocniej niż śmierć w (barbarzyńskim w swej naturze) pojedynku. Brak niani Anfisy nie umniejsza krzywdy, której doznaje od bezdusznej Nataszy. Świetne...

    mi.....@gm...il.com / 26 czerwca 2021

  • 1,0/ 10

    Fatalnie

    yu.....@gm...il.com / 06 listopada 2021

TR Warszawa - Adres i dojazd

http://www.trwarszawa.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.