Koncert chopinowski - Maria Skurjat-Silva - zdjęcie

Średnia ocena

6 oddanych głosów

9.3 / 10

Koncert chopinowski - Maria Skurjat-Silva

Serdecznie zapraszamy Państwa do wysłuchania koncertów chopinowskich o godzinie 18:30 w Pałacu Dziekana na Starym Mieście w Warszawie. Najpiękniejsze utwory Fryderyka Chopina wykonują profesjonalni pianiści, artyści występujący w wielu krajach świata.

Recitale odbywają się w pięknym i ekskluzywnym (po generalnym remoncie w zeszłym roku) XVI-wiecznym Pałacu Dziekana (dziś Muzeum Archidiecezji Warszawskiej, ul. Dziekania 1, tuż obok Archikatedry). Słuchasz muzyki w bliskości obrazów Jacka Malczewskiego, Wlastimila Hofmana…

Nasza sala koncertowa ma fenomenalną akustykę! Odbiór muzyki w tej sali jest w zasadzie idealny, na najwyższym światowym poziomie. Słuchamy fortepianu otoczeni czystym i bogatym dźwiękiem, jesteśmy otoczeni muzyką w idealnych proporcjach, nie za mało, nie za dużo, jesteśmy jakby w środku wykonywanego utworu.

Pianiści grają na najwyższej jakości nowym fortepianie koncertowym KAWAI. Atmosfera koncertów jest romantyczna i kameralna. Publiczność ma bardzo bliski kontakt z artystą – tak jak w czasach Chopina. Sala posiada ok. 80 miejsc siedzących. Zapewniamy emocjonalny i komfortowy odbiór recitali.

Zapraszam Państwa na piękne koncerty w wykonaniu bardzo dobrych pianistów: Ewy Ossowskiej, Marii Slivy, Mamiko Ueyamy, Justyny Galant – Wojciechowskiej i Mauricia Slivy.

Maria Silva:

Fryderyk Chopin (1810 - 1849)

Preludium Des-dur op. 28 nr 15 „Deszczowe”

Walc cis-moll op. 64 nr 2

Nokturn cis-moll op. posth

Etiuda E dur op. 10 nr 3

Grande Valse Brillante As-dur op. 34 nr 1

*********************************************

2 Mazurki: a-moll op. 67 nr 4

h-moll op. 33 nr 4

Andante Spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22

Czas trwania: 55 minut

Obsada

Maria Skurjat-Silva

Opinie naszych widzów (3)

 • 10.0/ 10

  Pani Maria Skurjat - Silva jest po prostu doskonałą pianistką. Koncert jest tak zaprojektowany, aby utwory melancholijne łączyć z gwałtownością Chopina. Doskonałe wykonanie. Sala ładna, czysta, schludna. Warto wziąć gotówkę, aby kupić płytę Pani Marii, gdyż nie można płacić kartą.

  mr.....@gm...il.com / 30 July 2018

 • 10.0/ 10

  Great Chopin piano concert in Old Town in Warsaw! Very nice atmosphere and verygood pianist. I recommend for everyone who want to do something else than visiting the city in typical tourist way.

  in.....@ew...ki.pl / 03 May 2018

 • 9.0/ 10

  Piękne, poruszajace wykonanie, autorska interpretacja, repertuar (cały z pamięci) prezentujący całe piękno instrumentu. Wspaniały pomysł na letni wieczór w Warszawie.

  j......@po...ta.fm / 07 August 2018

The best of Chopin live concerts

Codzienne koncerty chopinowskie odbywają na żywo o godzinie 18:30 w Pałacu Dziekana MUZEUM ARCHIDIECEZJI WARSZAWSKIEJ na Starym Mieście w Warszawie przy ul. Dziekania 1 (tuż obok Archikatedry). Recitale grają profesjonalni pianiści, wirtuozi, artyści koncertujący w wielu krajach świata.

Pałac Dziekana jest zabytkiem znakomicie i całościowo odrestaurowanym. Wnętrze Pałacu jest ekskluzywne i perfekcyjnie wykończone. Sala koncertowa ma bardzo dobrą akustykę i jest wyposażona w najwyższej jakości nowy fortepian koncertowy KAWAI. Dźwięk instrument jest czysty, przejrzysty i bogaty, co zapewnia emocjonalny i komfortowy odbiór recitali. Atmosfera koncertów jest romantyczna i kameralna. Publiczność ma bardzo bliski kontakt z artystą – tak jak w czasach Chopina.

Adres i dojazd

ul. Dziekania 1
00-279 Warszawa

http://www.chopinconcerts.pl/index_pl.html

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

10.0
Średnia ocena

10.03 / 18:00

+ inne terminy

Gatunek: Koncert
9.3
Średnia ocena
Świetni artyści,wspaniała muzyka,piękna podróż..warto!
- Andrzej

23.11 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Koncert

Inne wydarzenia w tej instytucji:

9.5
Średnia ocena
Mistrzowska gra. Koncertowa atmosfera
- Monika

Dziś / 18:30

+ inne terminy

Gatunek: Koncert
9.8
Średnia ocena
Piękne interpretacje w stylowym wnętrzu dostarczają wielu przeżyć artystycznych
- Leszek

19.11 / 18:30

+ inne terminy

Gatunek: Koncert
Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.