Wielka wygrana - zdjęcie Wielka wygrana - zdjęcie Wielka wygrana - zdjęcie Wielka wygrana - zdjęcie Wielka wygrana - zdjęcie Wielka wygrana - zdjęcie

Średnia ocena

3 oddane głosy
18 zainteresowanych osób

5,7 / 10

Wielka wygrana

"Ironia całej tej historii polega na tym, że gdyby nie zachciało mi się tej cholernej Wielkiej Wygranej zapewne jeszcze bym żył. A tak – jak domyśli się inteligentny widz, którego czujnej uwadze nie umknie ni szczegół, ni pył – trup ze mnie, jak się patrzy. A wszystko zaczęło się od... No właśnie..." – tymi słowami rozpoczyna swój sceniczny żywot Szymełe Sorokier, krawiec, by już za chwilę zmierzyć się z przeciwnościami losu, które będą konsekwencją podjęcia decyzji, by po trzydziestu latach milczenia ponownie zagrać w totolotka.

Dla jego żony, Eti Meni, to nic innego jak oddanie się w szpony hazardu i zatracanie w nałogu. Ale niepokorny małżonek sam wie najlepiej co mu wolno, a co nie. W ten sposób na „chybił trafił” otwiera puszkę Pandory pełną nieszczęść, trudności, kłopotów i utrapień. Dwadzieścia milionów nie uchroni bowiem rodziny Krawca przed spóźnionym buntem trzydziestoletniej córki, dla której prezenty nie są w stanie odkupić braku ojcowskiej uwagi i matczynego ciepła.

Czy jest możliwość powrotu do stałego ładu, kiedy nagle cały świat wywraca nam się do góry nogami i wszystko pada na łeb i szyję? Czy można wtedy pozostać wiernym sobie i swym ideałom? To tylko niektóre z pytań, które nasuną się po obejrzeniu tej szalenie zabawnej i zwariowanej komedii muzycznej, ale w końcu nie od dziś wiadomo, że kowalem swego szczęścia każdy bywa sam. Już Arystoteles mawiał, że „nasze szczęście zależy od nas samych”.

Na scenie występują między innymi Marcin Błaszak jako Moteł/Kula, Piotr Chomik jako Kopeł/Kula/Fotograf, Joanna Przybyłowska jako Babcia/Staruszka, Rafał Rutowicz jako Salomon Fajn/Sąsiad/Lokaj/Ekspert, Monika Soszka jako Kobieta w okienku/Sąsiadka/Redaktorka, Barbara Szeliga jako Eti Meni.

Czas trwania: 90 minut
Źródło zdjęcia: Fot. Andrzej Wencel

Obsada

Marcin Błaszak - zdjęcie

Marcin Błaszak
Moteł/Kula

Piotr Chomik - zdjęcie

Piotr Chomik
Kopeł/Kula/Fotograf

Joanna Przybyłowska - zdjęcie

Joanna Przybyłowska
Babcia/Staruszka

Rafał Rutowicz - zdjęcie

Rafał Rutowicz
Salomon Fajn/Sąsiad/Lokaj/Ekspert

Monika Soszka - zdjęcie

Monika Soszka
Kobieta w okienku/Sąsiadka/Redaktorka

Marek Węglarski - zdjęcie

Marek Węglarski
Szymełe Sorokier

Piotr Wiszniowski - zdjęcie

Piotr Wiszniowski
Prowadzący/Dziani

Realizacja

Reżyseria: Tomasz Szczepanek

Scenariusz: Marta Guśniowska

Scenografia i kostiumy: Paweł Cukier

Muzyka: Igor Przebindowski

Choreografia: Aleksandra Dziurosz

Kostiumy: Paweł Cukier

Teksty piosenek: Marta Guśniowska

Przygotowanie wokalne: Teresa Wrońska

Asystent: Katarzyna Post

Opinie naszych widzów (2)

  • 8,0/ 10

    Świetna gra aktorów, historia mogłaby być trochę bardziej zaskakująca.

    ka.....@in...ia.pl / 22 kwietnia 2017

  • 6,0/ 10

    Ciekawy pomysl na fabule jednak spektakl jest dosyc krotki i tego nie wykorzystuje,nie ma tez zadnej scenografii. Jest kilka piosenek troche zbyt dlugich. Sympatyczni aktorzy jednak dla osob czesto pojawiajacych sie w teatrze ten spektakl nie pozostawi w pamieci zadnego sladu. Ma sie wrazenie ze spektakl byl robiony najmniejszym kosztem, szkoda bo temat wielkiej wygranej jest chwytliwy i mozna to bylo dobrze zrobic. Jesli ktos chce tylko odreagowac ciezki dzien to moze sie mu ta sztuka spodobac bo pare momentow smiesznych bylo...

    ba.....@....pl / 03 maja 2017

Teatr Żydowski - Adres i dojazd

http://www.teatr-zydowski.art.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.