Wielka wygrana - zdjęcie Wielka wygrana - zdjęcie Wielka wygrana - zdjęcie Wielka wygrana - zdjęcie Wielka wygrana - zdjęcie Wielka wygrana - zdjęcie

Średnia ocena

3 oddane głosy
18 zainteresowanych osób

5,7 / 10

Wielka wygrana

"Ironia całej tej historii polega na tym, że gdyby nie zachciało mi się tej cholernej Wielkiej Wygranej zapewne jeszcze bym żył. A tak – jak domyśli się inteligentny widz, którego czujnej uwadze nie umknie ni szczegół, ni pył – trup ze mnie, jak się patrzy. A wszystko zaczęło się od... No właśnie..." – tymi słowami rozpoczyna swój sceniczny żywot Szymełe Sorokier, krawiec, by już za chwilę zmierzyć się z przeciwnościami losu, które będą konsekwencją podjęcia decyzji, by po trzydziestu latach milczenia ponownie zagrać w totolotka.

Dla jego żony, Eti Meni, to nic innego jak oddanie się w szpony hazardu i zatracanie w nałogu. Ale niepokorny małżonek sam wie najlepiej co mu wolno, a co nie. W ten sposób na „chybił trafił” otwiera puszkę Pandory pełną nieszczęść, trudności, kłopotów i utrapień. Dwadzieścia milionów nie uchroni bowiem rodziny Krawca przed spóźnionym buntem trzydziestoletniej córki, dla której prezenty nie są w stanie odkupić braku ojcowskiej uwagi i matczynego ciepła.

Czy jest możliwość powrotu do stałego ładu, kiedy nagle cały świat wywraca nam się do góry nogami i wszystko pada na łeb i szyję? Czy można wtedy pozostać wiernym sobie i swym ideałom? To tylko niektóre z pytań, które nasuną się po obejrzeniu tej szalenie zabawnej i zwariowanej komedii muzycznej, ale w końcu nie od dziś wiadomo, że kowalem swego szczęścia każdy bywa sam. Już Arystoteles mawiał, że „nasze szczęście zależy od nas samych”.

W spektaklu występują między innymi Marcin Błaszak jako Moteł/Kula, Piotr Chomik jako Kopeł/Kula/Fotograf, Joanna Przybyłowska jako Babcia/Staruszka, Rafał Rutowicz jako Salomon Fajn/Sąsiad/Lokaj/Ekspert, Monika Soszka jako Kobieta w okienku/Sąsiadka/Redaktorka, Barbara Szeliga jako Eti Meni.

Czas trwania: 90 minut
Źródło zdjęcia: Fot. Andrzej Wencel

Obsada

Marcin Błaszak - zdjęcie

Marcin Błaszak
Moteł/Kula

Piotr Chomik - zdjęcie

Piotr Chomik
Kopeł/Kula/Fotograf

Joanna Przybyłowska - zdjęcie

Joanna Przybyłowska
Babcia/Staruszka

Rafał Rutowicz - zdjęcie

Rafał Rutowicz
Salomon Fajn/Sąsiad/Lokaj/Ekspert

Monika Soszka - zdjęcie

Monika Soszka
Kobieta w okienku/Sąsiadka/Redaktorka

Marek Węglarski - zdjęcie

Marek Węglarski
Szymełe Sorokier

Piotr Wiszniowski - zdjęcie

Piotr Wiszniowski
Prowadzący/Dziani

Realizacja

Reżyseria: Tomasz Szczepanek

Scenariusz: Marta Guśniowska

Scenografia i kostiumy: Paweł Cukier

Muzyka: Igor Przebindowski

Choreografia: Aleksandra Dziurosz

Kostiumy: Paweł Cukier

Teksty piosenek: Marta Guśniowska

Przygotowanie wokalne: Teresa Wrońska

Asystent: Katarzyna Post

Opinie naszych widzów (2)

  • 8,0/ 10

    Świetna gra aktorów, historia mogłaby być trochę bardziej zaskakująca.

    ka.....@in...ia.pl / 22 kwietnia 2017

  • 6,0/ 10

    Ciekawy pomysl na fabule jednak spektakl jest dosyc krotki i tego nie wykorzystuje,nie ma tez zadnej scenografii. Jest kilka piosenek troche zbyt dlugich. Sympatyczni aktorzy jednak dla osob czesto pojawiajacych sie w teatrze ten spektakl nie pozostawi w pamieci zadnego sladu. Ma sie wrazenie ze spektakl byl robiony najmniejszym kosztem, szkoda bo temat wielkiej wygranej jest chwytliwy i mozna to bylo dobrze zrobic. Jesli ktos chce tylko odreagowac ciezki dzien to moze sie mu ta sztuka spodobac bo pare momentow smiesznych bylo...

    ba.....@....pl / 03 maja 2017

Teatr Żydowski - Adres i dojazd

http://www.teatr-zydowski.art.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.