Wielka wygrana - zdjęcie Wielka wygrana - zdjęcie Wielka wygrana - zdjęcie Wielka wygrana - zdjęcie Wielka wygrana - zdjęcie Wielka wygrana - zdjęcie

Średnia ocena

3 oddane głosy
18 zainteresowanych osób

5.7 / 10

Wielka wygrana

"Ironia całej tej historii polega na tym, że gdyby nie zachciało mi się tej cholernej Wielkiej Wygranej zapewne jeszcze bym żył. A tak – jak domyśli się inteligentny widz, którego czujnej uwadze nie umknie ni szczegół, ni pył – trup ze mnie, jak się patrzy. A wszystko zaczęło się od... No właśnie..." – tymi słowami rozpoczyna swój sceniczny żywot Szymełe Sorokier, krawiec, by już za chwilę zmierzyć się z przeciwnościami losu, które będą konsekwencją podjęcia decyzji, by po trzydziestu latach milczenia ponownie zagrać w totolotka.

Dla jego żony, Eti Meni, to nic innego jak oddanie się w szpony hazardu i zatracanie w nałogu. Ale niepokorny małżonek sam wie najlepiej co mu wolno, a co nie. W ten sposób na „chybił trafił” otwiera puszkę Pandory pełną nieszczęść, trudności, kłopotów i utrapień. Dwadzieścia milionów nie uchroni bowiem rodziny Krawca przed spóźnionym buntem trzydziestoletniej córki, dla której prezenty nie są w stanie odkupić braku ojcowskiej uwagi i matczynego ciepła.

Czy jest możliwość powrotu do stałego ładu, kiedy nagle cały świat wywraca nam się do góry nogami i wszystko pada na łeb i szyję? Czy można wtedy pozostać wiernym sobie i swym ideałom? To tylko niektóre z pytań, które nasuną się po obejrzeniu tej szalenie zabawnej i zwariowanej komedii muzycznej, ale w końcu nie od dziś wiadomo, że kowalem swego szczęścia każdy bywa sam. Już Arystoteles mawiał, że „nasze szczęście zależy od nas samych”.

Czas trwania: 90 minut

Obsada

Piotr Chomik - zdjęcie

Piotr Chomik
Kopeł/Kula/Fotograf

Joanna Przybyłowska - zdjęcie

Joanna Przybyłowska
Babcia/Staruszka

Rafał Rutowicz - zdjęcie

Rafał Rutowicz
Salomon Fajn/Sąsiad/Lokaj/Ekspert

Marcin Błaszak - zdjęcie

Marcin Błaszak
Moteł/Kula

Marek Węglarski - zdjęcie

Marek Węglarski
Szymełe Sorokier

Monika Soszka - zdjęcie

Monika Soszka
Kobieta w okienku/Sąsiadka/Redaktorka

Piotr Wiszniowski - zdjęcie

Piotr Wiszniowski
Prowadzący/Dziani

Realizacja

Reżyseria: Tomasz Szczepanek

Scenariusz: Marta Guśniowska

Scenografia i kostiumy: Paweł Cukier

Muzyka: Igor Przebindowski

Choreografia: Aleksandra Dziurosz

Kostiumy: Paweł Cukier

Teksty piosenek: Marta Guśniowska

Przygotowanie wokalne: Teresa Wrońska

Asystent: Katarzyna Post

Opinie naszych widzów (2)

  • 8.0/ 10

    Świetna gra aktorów, historia mogłaby być trochę bardziej zaskakująca.

    ka.....@in...ia.pl / 22 April 2017

  • 6.0/ 10

    Ciekawy pomysl na fabule jednak spektakl jest dosyc krotki i tego nie wykorzystuje,nie ma tez zadnej scenografii. Jest kilka piosenek troche zbyt dlugich. Sympatyczni aktorzy jednak dla osob czesto pojawiajacych sie w teatrze ten spektakl nie pozostawi w pamieci zadnego sladu. Ma sie wrazenie ze spektakl byl robiony najmniejszym kosztem, szkoda bo temat wielkiej wygranej jest chwytliwy i mozna to bylo dobrze zrobic. Jesli ktos chce tylko odreagowac ciezki dzien to moze sie mu ta sztuka spodobac bo pare momentow smiesznych bylo...

    ba.....@....pl / 03 May 2017

Teatr Żydowski

UWAGA: Wszystkie spektakle Teatru Żydowskiego są grane w Klubie Garnizonowym znajdującym się przy al. Niepodległości 141A lub w Sali Kameralnej znajdującej się przy ul. Senatorskiej 35.

Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich to miejsce wyjątkowe nie tylko na kulturalnej mapie Warszawy, ale także na całej mapie Polski - jest to jedyny Teatr Żydowski działający w Polsce. Powstał w 1950 roku za sprawą połączenia dwóch zespołów: Dolnośląskiego Teatru Żydowskiego we Wrocławiu i Teatru Żydowskiego w Łodzi. Teatr Żydowski dopiero w 1955 roku przeniósł swoją siedzibę do Warszawy.

Teatr Żydowski miał wielu wybitnych dyrektorów, byli nimi między innymi Ida Kamińska, Juliusz Berger, a także Szymon Szurmiej. Obecnym dyrektorem Teatru Żydowskiego jest Gołda Tencer - aktorka, reżyserka i pieśniarka.

W zespole Teatru Żydowskiego znajduje się wielu wyjątkowych aktorów m. in. Alina Świdowska, Barbara Szeliga, Ewa Dąbrowska, Genady Iskhakov, Sylwia Najah i wielu innych.

Repertuar Teatru Żydowskiego jest jedyny w swoim rodzaju. Teatr Żydowski wystawia spektakle oparte na klasycznej literaturze i teatrze jidisz, spektakle spoza kanonu literatury jidisz, ale podejmujące tematykę żydowską. Oprócz tego Teatr Żydowski oferuje również spektakle rewiowe i kabaretowe. Spektakle Teatru Żydowskiego wystawiane są nie tylko w języku polskim, ale także w języku jidysz.

Bilety do Teatru Żydowskiego kupić można przez internet za pomocą strony internetowej teatru oraz w kasie teatru, która czynna jest od poniedziałku do piątku od godz. 11.00 do godz. 14.00 oraz od godz. 15.00 do godz. 18.00, a także w soboty od godz. 12.30 do godz. 19.00 oraz w niedziele od godz. 14.30 do godz. 18.00 - mieści się ona w Klubie Dowództwa Garnizonowego przy al. Niepodległości 141a. Przed spektaklami granymi na Scenie Kameralnej bilety można kupić również w kasie znajdującej się przy ul. Senatorskiej 35 w piątek i sobotę od godz. 17.30 oraz w niedzielę od godz. 16.30.

Wejściówki na spektakle Teatru Żydowskiego kupić można również przez internet za pośrednictwem portalu www.eWejsciowki.pl kilka godzin przed spektaklem lub w kasie teatru na 30 minut przed spektaklem.

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9.0
Średnia ocena
Nie spodziewałam się takiej dawki śmiechu. Wesoła historia, pozwalająca chociaż na kilka godzin zapomnieć o problemach
- Magdalena

13.02 / 19:15

14.02 / 19:15

+ dostępnych 1 innych terminów

Gatunek: Komedia
8.7
Średnia ocena
Świetny spektakl! scenariusz bardzo realistyczny
- Dorota

08.02 / 19:00

Gatunek: Komedia
8.9
Średnia ocena
Spektakl super. Malajkat, Bobrowski, Foremniakowa światowa liga
- Danuta

10.02 / 16:00

11.02 / 16:00

+ dostępnych 2 innych terminów

Gatunek: Komedia

Inne wydarzenia w tej instytucji:

-,-
Średnia ocena

Dziś / 19:00

04.02 / 18:00

+ dostępnych 1 innych terminów

Gatunek: Muzyczny
7.7
Średnia ocena
Dobra zabawa, udany wieczór!
- Janina

31.01 / 19:00

01.02 / 19:00

+ dostępnych 1 innych terminów

Gatunek: Muzyczny
8.6
Średnia ocena
Świetny spektakl, duża dawka humoru i doskonała muzyka
- Dariusz

08.02 / 18:00

09.02 / 18:00

+ dostępnych 2 innych terminów

Gatunek: Musical
Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.