Śpiewak jazzbandu - zdjęcie Śpiewak jazzbandu - zdjęcie Śpiewak jazzbandu - zdjęcie Śpiewak jazzbandu - zdjęcie Śpiewak jazzbandu - zdjęcie Śpiewak jazzbandu - zdjęcie Śpiewak jazzbandu - zdjęcie Śpiewak jazzbandu - zdjęcie Śpiewak jazzbandu - zdjęcie Śpiewak jazzbandu - zdjęcie

Średnia ocena

3 oddane głosy
6 zainteresowanych osób

6,3 / 10

Śpiewak jazzbandu

„Śpiewak jazzbandu” światowa prapremiera musicalu z librettem i w reżyserii Wojciecha Kościelniaka, na podstawie sztuki Samsona Raphaelsona, z muzyką Mariusza Obijalskiego odbędzie się w warszawskim Teatrze Żydowskim już 14 czerwca.

„Śpiewak jazzbandu” w reż. Alana Croslanda z 1927 roku jest właściwie ikoną, bo to pierwszy film dźwiękowy w historii kina. Według Amerykańskiego Instytutu Filmowego jest jednym ze stu najlepszych amerykańskich filmów wszechczasów, laureatem honorowego Oscara. Główną rolę, Jakiego Rabinowitza, młodego muzyka jazzowego próbującego wymknąć się rygorom religijnego żydowskiego domu i kantoralnej przyszłości, zagrał Al Jolson. W domu kantora Rabinowitza muzyka rozrywkowa, jazz to niewyobrażalne sprzeniewierzenie się tradycji, właściwie zerwanie z korzeniami.

Jakie próbuje walczyć o swoje prawo do realizacji marzeń, co skazane jest na klęskę. Musi opuścić dom. Postanawia za wszelką cenę zrealizować swój plan. Przemalowany na czarno, zaczyna karierę „śpiewaka jazzbandu”. Znakomita i barwna adaptacja Wojciecha Kościelniaka pokazuje obie rzeczywistości: show-biznesu i synagogi, jazzowej wolności i kantoralnych uniesień, dowodząc, że w obu możliwe jest głębokie przeżycie, bliskie oczyszczenia.

W spektaklu występują między innymi Agata Sierecka, Małgorzata Majewska , Izabella Rzeszowska, Maciej Winkler, Henryk Rajfer, Monika Chrząstowska, Monika Soszka, Piotr Wiszniowski, Ewa Tucholska, Daniel Antoniewicz, Genady Iskhakov, Irena Melcer, Jerzy Walczak, Ewa Dąbrowska, Arkadiusz Borzdyński, Joanna Rzączyńska, Paweł Tucholski, Kamil Krupicz, Małgorzata Trybalska, Adrianna Dorociak, Piotr Chomik, Sylwia Najah, Alina Świdowska, Grzegorz Kulikowski, Wojciech Wiliński, Renia Gosławska, Joanna Przybyłowska.

Realizacja

Autor: WOJCIECH KOŚCIELNIAK na motywach sztuki SAMSONA RAPHAELSONA „THE JAZZ SINGER”

Przekład techniczny: MARIA KOŚCIELNIAK, DAVID DOMISIEWICZ

Reżyseria: WOJCIECH KOŚCIELNIAK

Muzyka: MARIUSZ OBIJALSKI

Scenografia i kostiumy: ANNA CHADAJ

Choreografia: EWELINA ADAMSKA-PORCZYK

Reżyseria świateł: TADEUSZ TRYLSKI

Projekcje: ANNA KOŚCIELNIAK

Przygotowanie wokalne: TERESA WROŃSKA

Asystentka reżysera: MARTA PARZYCHOWSKA

Asystent choreografa: KRZYSZTOF TYSZKO

Inspicjentka: BEATA SZARADOWSKA

TANCERZE:

Ewelina Adamska-Porczyk, Marzena Hovhannisyan, Sara Kaźmierska, Joanna Kierzkowska, Anna Pacocha, Nika Warszawska, Adam Beta, Marek Bratkowski, Krzysztof Tyszko, Rafał Wiewióra, Tomek Ziółek.

Opinie naszych widzów (3)

 • 10,0/ 10

  Jestem zachwycony, urzekła mnie Renia Gosławska jako Taper. Świetne pieśni i taniec. Dawno nie byłem na tak dobrym przedstawieniu. Wybieram się jeszcze kilka razy Janusz

  cl.....@....pl / 01 lipca 2019

 • 8,0/ 10

  Za dużo sexapilu ale może w tamtych czasach tak było. .

  Ew.....@....pl / 16 czerwca 2019

 • 1,0/ 10

  Najsłabszą stroną spektaklu jest gra aktorska pary głównych wykonawców - w przedstawieniu, które widziałem wystąpili Adrianna Dorociak i Kamil Krupicz, którzy nie podołali zadaniu. Nie stworzyli pełnokrwistych postaci, lecz jedynie skoncentrowali się na wykonaniu piosenek i na tańcu. To zdecydowanie obniża poziom całości. Do tego pretensjonalny, mizdrzący się do publiczności Arkadiusz Borzdyński w roli Tapera. Nie polecam "Spiewaka jazzbandu". Przereklamowany spektakl.

  ar.....@ga...ta.pl / 26 sierpnia 2019

Teatr Żydowski - Adres i dojazd

http://www.teatr-zydowski.art.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.