Oberża pod złotym rogiem - zdjęcie Oberża pod złotym rogiem - zdjęcie Oberża pod złotym rogiem - zdjęcie Oberża pod złotym rogiem - zdjęcie

Średnia ocena

7 oddanych głosów
63 zainteresowanych osób

8,4 / 10

Oberża pod złotym rogiem

Piękne suknie i toalety, cekiny, boa z piór i eleganckie lufki u kobiet oraz fraki, białe szale i cylindry u panów – z takimi atrybutami kojarzy się przedwojenny kabaret. Ale Warszawa międzywojnia to również życie toczące się wśród przeciętnych ludzi o niepewnej przeszłości, w biednych kamienicach, w podrzędnych spelunkach i na podwórkach z trzepakiem. Te dwie skontrastowane scenicznie rzeczywistości tworzą reżyserską wizję charakteru przedwojennej Warszawy.

„Oberża pod złotym rogiem” to roztańczone i pełne humoru widowisko muzyczne, w którym nie mogło zabraknąć takich przebojów jak „Czy tutaj mieszka panna Agnieszka”, „Sexapil” i „Umówiłem się z nią na dziewiątą” do tekstu Emanuela Schlechtera i muzyki Henryka Warsa, „Ta mała piła dziś” Andrzeja Własta i Artura Golda, czy „U cioci na imieninach” i innych utworów spopularyzowanych przez Stanisława Grzesiuka i Orkiestrę z Chmielnej. Znajdziemy w tym spektaklu wiele elementów pochodzących z tradycji i kultury żydowskiej, która od zawsze nierozerwalnie łączy się z kulturą polską.

„Oberża pod złotym rogiem” to roztańczona i rozśpiewana biesiada teatralna, która dla młodych widzów jest szansą na zaznajomienie się z kultowymi przebojami sprzed lat, a dla starszych będzie sentymentalną podróżą do czasów swoje młodości.

Na scenie występują między innymi Marcin Błaszak, Piotr Chomik, Monika Chrząstowska, Ewa Dąbrowska, Ewa Greś, Ryszard Kluge.

Czas trwania: 120 minut
Źródło zdjęcia: fot. M. Kuśmierz

Opinie naszych widzów (2)

  • 10,0/ 10

    Piękne przedstawienie muzyczne - balsam dla duszy

    mo.....@....pl / 08 lutego 2019

  • 6,0/ 10

    Spektakt złożony z kompilacji warszawskich międzywojennych piosenek, prezentowanych w typowych warszawskich aranżacjach (ulica, salon, gospoda, kamienica). Brakowało mi jakiejś historii, która spajałaby cały spektakl. Zespół prezentowan bardzo przeciętne umiejętności aktorskie i wokalne. Kilka piosenek było w Jiidish, reszta po polsku. Generalnie oceniam spektakl na 6/10 - zawsze to coś innego.

    ka.....@ga...ta.pl / 01 marca 2016

Teatr Żydowski - Adres i dojazd

http://www.teatr-zydowski.art.pl/

Kup bilet