Marienbad - zdjęcie Marienbad - zdjęcie Marienbad - zdjęcie Marienbad - zdjęcie Marienbad - zdjęcie

Średnia ocena

5 oddanych głosów
35 zainteresowanych osób

7.2 / 10

Marienbad

Pełna wdzięku proza Szolema Alejchema zaadaptowana na przedstawienie muzyczne to wybitna pozycja i niezwykle oryginalna. Przedstawienie o miłości, tęsknocie oraz wiecznie niespełnionych pragnieniach. „Marienbad czyli qui pro quo między dwoma miastami w listach i telegramach” to śpiewane kompozycje Jerzego Derfla.

Panie wyjeżdżają do uzdrowiska, żeby się poprawić, a panowie, aby ubyć. Jednocześnie religijne żony, które znalazły się w europejskim kurorcie, błyskawicznie stają się nowoczesne. Mężowie natomiast robią wszystko, by uchodzić za pozbawionych zobowiązań kawalerów. Każdy stara się wypaść jak najlepiej wśród innych uczestników uzdrowiska.

Portret świata zamożnych Żydów z warszawskich Nalewek, pokazany z dobrotliwym humorem, wielką przenikliwością i talentem w dostrzeganiu detali.

Czas trwania: 120 minut
Źródło zdjęcia: fot. Andrzej Wencel

Realizacja

Reżyseria: Maciej Wojtyszko

Scenografia: Ewa Łaniecka

Choreografia: Emil Wesołowski

Muzyka: Jerzy Derfel

Kierownictwo Muzyczne: Teresa Wrońska

Światła: Ewa Garniec

Adaptacja: Henryka Królikowska-Wojtyszko

Asystent: Henryk Rajfer

Opinie naszych widzów (3)

 • 10.0/ 10

  spektakl na wysokim poziomie, starannie przygotowany, ciekawa scenografia, aktorzy profesjonaliści, zachęca do następnych odwiedzin

  be.....@tl...en.pl / 21 March 2016

 • 9.0/ 10

  Piękne kostiumy, zabawna akcja. Aktorzy bardzo dobrzy, utalentowani, przekonywujący w swojej grze, bardzo ładnie śpiewali. Choreografia stanowiła duży atut.

  be.....@po...ta.onet.eu / 04 March 2015

 • 7.0/ 10

  Trochę brakowało charakteryzacji u aktorów. Nie wyglądali na scenie jak przedstawiciele społeczności żydowskiej.

  na.....@....pl / 21 March 2016

Teatr Żydowski

UWAGA: Wszystkie spektakle Teatru Żydowskiego są grane w Klubie Garnizonowym znajdującym się przy al. Niepodległości 141A lub w Sali Kameralnej znajdującej się przy ul. Senatorskiej 35.

Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich to miejsce wyjątkowe nie tylko na kulturalnej mapie Warszawy, ale także na całej mapie Polski - jest to jedyny Teatr Żydowski działający w Polsce. Powstał w 1950 roku za sprawą połączenia dwóch zespołów: Dolnośląskiego Teatru Żydowskiego we Wrocławiu i Teatru Żydowskiego w Łodzi. Teatr Żydowski dopiero w 1955 roku przeniósł swoją siedzibę do Warszawy.

Teatr Żydowski miał wielu wybitnych dyrektorów, byli nimi między innymi Ida Kamińska, Juliusz Berger, a także Szymon Szurmiej. Obecnym dyrektorem Teatru Żydowskiego jest Gołda Tencer - aktorka, reżyserka i pieśniarka.

W zespole Teatru Żydowskiego znajduje się wielu wyjątkowych aktorów m. in. Alina Świdowska, Barbara Szeliga, Ewa Dąbrowska, Genady Iskhakov, Sylwia Najah i wielu innych.

Repertuar Teatru Żydowskiego jest jedyny w swoim rodzaju. Teatr Żydowski wystawia spektakle oparte na klasycznej literaturze i teatrze jidisz, spektakle spoza kanonu literatury jidisz, ale podejmujące tematykę żydowską. Oprócz tego Teatr Żydowski oferuje również spektakle rewiowe i kabaretowe. Spektakle Teatru Żydowskiego wystawiane są nie tylko w języku polskim, ale także w języku jidysz.

Bilety do Teatru Żydowskiego kupić można przez internet za pomocą strony internetowej teatru oraz w kasie teatru, która czynna jest od poniedziałku do piątku od godz. 11.00 do godz. 14.00 oraz od godz. 15.00 do godz. 18.00, a także w soboty od godz. 12.30 do godz. 19.00 oraz w niedziele od godz. 14.30 do godz. 18.00 - mieści się ona w Klubie Dowództwa Garnizonowego przy al. Niepodległości 141a. Przed spektaklami granymi na Scenie Kameralnej bilety można kupić również w kasie znajdującej się przy ul. Senatorskiej 35 w piątek i sobotę od godz. 17.30 oraz w niedzielę od godz. 16.30.

Wejściówki na spektakle Teatru Żydowskiego kupić można również przez internet za pośrednictwem portalu www.eWejsciowki.pl kilka godzin przed spektaklem lub w kasie teatru na 30 minut przed spektaklem.

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

8.7
Średnia ocena
Rewelacyjny Gonzalo, bardzo dobry Minister, świetny cały zespół
- Anna

26.09 / 19:30

27.09 / 19:30

+ dostępnych 1 innych terminów

Gatunek: Dramat
9.8
Średnia ocena

24.08 / 20:00

25.08 / 20:00

+ dostępnych 2 innych terminów

Gatunek: Dramat

Inne wydarzenia w tej instytucji:

-,-
Średnia ocena

22.08 / 17:30

23.08 / 17:30

Gatunek: Muzyczny
8.1
Średnia ocena
Świetne, mądre, śmieszne, bardzo dobrze zagrane. Rozrywka, ale ambitniejsza!
- Bartosz

25.08 / 20:00

Gatunek: Muzyczny
-,-
Średnia ocena

26.08 / 11:00

26.08 / 13:00

Gatunek: Dla dzieci
Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.