Kamienica na Nalewkach - zdjęcie Kamienica na Nalewkach - zdjęcie Kamienica na Nalewkach - zdjęcie Kamienica na Nalewkach - zdjęcie

Średnia ocena

15 oddanych głosów
73 zainteresowanych osób

7,6 / 10

Kamienica na Nalewkach

Widowisko „Kamienica na Nalewkach” będzie wspólną podróżą do miejsc, których już nie ma, a które wracają echem melodii, głosami ulicznych śpiewaków i nawoływaniem matek, przypominających pociechom, że stygnie rosół i szabasowy czulent. Spektakl przeniesie Was do jedynego w swoim rodzaju świata, ukazującego życie codzienne Żydów z warszawskich Nalewek. Tu znajdziecie wszystko: kłótnie plotkarek, spiski swatek, porady lekarskie, wieczory szabasowe, schadzki kochanków i podwórkowe kapele. Takie Nalewki były symbolem żydowskiego świata - tętniącego życiem od świtu do nocy, pełnego gwaru i humoru. Dlatego możecie być pewni, że śmiech będzie Wam towarzyszył przez cały wieczór.

Czas trwania: 135 minut
Źródło zdjęcia: fot. Andrzej Wencel

Opinie naszych widzów (11)

 • 10,0/ 10

  Świetne przedstawienie, dużo humoru i zabawy.

  wi.....@....pl / 24 października 2016

 • 10,0/ 10

  Bardzo fajny, bardzo żywy. Dużo muzyki i śpiewu. Oryginalna forma teatru.

  ve.....@....eu / 24 października 2016

 • 9,0/ 10

  Zabawny spektakl, polecam.

  ra.....@....pl / 11 października 2017

 • 9,0/ 10

  Spektakl dobry, a uświetnił go swoją obecnością aktor Marian Opania. Brawo!

  Sa.....@tl...en.pl / 17 stycznia 2016

 • 8,0/ 10

  Spektakl ciekawy , humorystyczny . Duzo śpiewu i tańca . Niestety ale nagłośnienie było bardzo kiepskie. Siedząc w 3 rzędzie przy śpiewie wiecej niz dwoch aktorów w ogole nie mogłem dosłyszeć o czym śpiewają .

  ar.....@gm...il.com / 06 grudnia 2018

Teatr Żydowski

UWAGA: Wszystkie spektakle Teatru Żydowskiego są grane w Klubie Garnizonowym znajdującym się przy al. Niepodległości 141A lub w Sali Kameralnej znajdującej się przy ul. Senatorskiej 35.

Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich to miejsce wyjątkowe nie tylko na kulturalnej mapie Warszawy, ale także na całej mapie Polski - jest to jedyny Teatr Żydowski działający w Polsce. Powstał w 1950 roku za sprawą połączenia dwóch zespołów: Dolnośląskiego Teatru Żydowskiego we Wrocławiu i Teatru Żydowskiego w Łodzi. Teatr Żydowski dopiero w 1955 roku przeniósł swoją siedzibę do Warszawy.

Teatr Żydowski miał wielu wybitnych dyrektorów, byli nimi między innymi Ida Kamińska, Juliusz Berger, a także Szymon Szurmiej. Obecnym dyrektorem Teatru Żydowskiego jest Gołda Tencer - aktorka, reżyserka i pieśniarka.

W zespole Teatru Żydowskiego znajduje się wielu wyjątkowych aktorów m. in. Alina Świdowska, Barbara Szeliga, Ewa Dąbrowska, Genady Iskhakov, Sylwia Najah i wielu innych.

Repertuar Teatru Żydowskiego jest jedyny w swoim rodzaju. Teatr Żydowski wystawia spektakle oparte na klasycznej literaturze i teatrze jidisz, spektakle spoza kanonu literatury jidisz, ale podejmujące tematykę żydowską. Oprócz tego Teatr Żydowski oferuje również spektakle rewiowe i kabaretowe. Spektakle Teatru Żydowskiego wystawiane są nie tylko w języku polskim, ale także w języku jidysz.

Bilety do Teatru Żydowskiego kupić można przez internet za pomocą strony internetowej teatru oraz w kasie teatru, która czynna jest od poniedziałku do piątku od godz. 11.00 do godz. 14.00 oraz od godz. 15.00 do godz. 18.00, a także w soboty od godz. 12.30 do godz. 19.00 oraz w niedziele od godz. 14.30 do godz. 18.00 - mieści się ona w Klubie Dowództwa Garnizonowego przy al. Niepodległości 141a. Przed spektaklami granymi na Scenie Kameralnej bilety można kupić również w kasie znajdującej się przy ul. Senatorskiej 35 w piątek i sobotę od godz. 17.30 oraz w niedzielę od godz. 16.30.

Wejściówki na spektakle Teatru Żydowskiego kupić można również przez internet za pośrednictwem portalu www.eWejsciowki.pl kilka godzin przed spektaklem lub w kasie teatru na 30 minut przed spektaklem.

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

8,8
Średnia ocena

25.05 / 19:30

+ inne terminy

Gatunek: Muzyczny
8,5
Średnia ocena

07.06 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Muzyczny

Inne wydarzenia w tej instytucji:

8,6
Średnia ocena
Atrakcyjna muzyka, dowcipne teksty, zaangażowanie aktorów i ciekawe miejsce.Naprawdę warto!
- Waldemar

29.05 / 17:30

+ inne terminy

Gatunek: Muzyczny
-,-
Średnia ocena

15.06 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Musical
Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.