Warsztaty Ogniska Teatralnego XS w XL dla dzieci i młodzieży - zdjęcie Warsztaty Ogniska Teatralnego XS w XL dla dzieci i młodzieży - zdjęcie

Warsztaty Ogniska Teatralnego XS w XL dla dzieci i młodzieży

Teatr łączy w sobie wszystkie sztuki: taniec, muzykę, malarstwo, plastykę; uwrażliwia na język, rozbudza ciekawość i wyobraźnię.

Ognisko Teatralne XS w XL Teatr działa przy TEATR XL od 2013 roku. Zrzesza ono dzieci i młodzież. Pracujemy nad ich wszechstronnym rozwojem przy wykorzystaniu metod i technik teatralnych, a także pozostałych dziedzin sztuki, które teatr umiejętnie w sobie łączy. Każdy rok pracy zakończony jest spektaklem. Dbamy by premiery XS miały odpowiednią oprawę i rozmach.

Rozwój poprzez Teatr to zajęcia kierowane do dzieci i młodzieży, wśród której kiedyś znajdą się zarówno artyści, jak i managerowie kultury, dziennikarze, adwokaci (..) Bez względu na zawód, który wybiorą, odważnie i z wyobraźnią będą kreować rzeczywistość wokół siebie.

W trakcie całego roku szkolnego realizowane są następujące zajęcia: praca nad rolą, drama, improwizacja opowieści, rytmika, piosenka, taniec i świadomość ciała, ciało a przestrzeń, dykcja, autoprezentacja, scenografia, kostium i rekwizyt a budowanie roli.

Dodatkowo : elementy pracy przed kamerą, castingi, spotkania z ludźmi świata kultury i sztuki, wizyty w miejscach kultury i sztuki.

Warsztaty przeznaczone dla dzieci.

Czas trwania: 240 minut

Realizacja

Teatr XL

Teatr XL

Teatr XL podejmuje ISTOTNIE SPOŁECZNIE TEMATY w SATYRYCZNY I BEZKOMPROMISOWY SPOSÓB. O wyjątkowy poziom niebanalnej rozrywki dba od 2012 roku.

Komediowy repertuar Teatru XL odnosi się do kwestii ważnych dla mieszkańców stolicy, dla współczesnych Polaków. Bawi, ale jednocześnie prowokuje widownie do refleksji nad kondycją społeczeństwa, opowiadając historie jednostek, z którymi widz może się utożsamiać.

Teatr XL łamie stereotypowe wyobrażenie przestrzeni teatralnej, ogranicza scenografię do symbolicznej, ale kładzie nacisk na relacje aktor - widz.

Teatr XL współpracuje z ośrodkami teatralnymi na całym świecie m.in. z Crearc we Francji, Teatrem Litensky w Omsku, Performing Arts at PUC w Rio de Janeiro, Instituto Teatrale Europeo w Rzymie, celem nieustannego rozwoju artystów, wymiany myśli i poszukiwań twórczych.

Jako jedyny teatr w Polsce zajmuje się również spektaklami realizowanymi metodą Teatru Forum, podczas których odpowiednio poprowadzony widz, przekształca się w aktywnego uczestnika i współtwórcę spektaklu, co w założeniu TF jest społecznie wyzwalające.

Przy Teatrze XL działa XS Teatr, który jest ogniskiem teatralnym dla dzieci i młodzieży.

Od początku swojego istnienia Teatr XL, wspiera nieodpłatnymi działaniami grupy zagrożone wykluczeniem społecznym, a także domy dziecka i ośrodki pracy z trudną młodzieżą.

Teatr XL to przede wszystkim ludzie. Pracowici i utalentowani artyści, którzy taką samą uwagę przywiązują do jakości artystycznej tworzonych dzieł jak i do misji jaką Teatr powinien wypełniać wobec społeczeństwa.

Siedziby Teatru XL:

sezon 2012/2013 Teatr nie posiadał swojej siedziby.. Grał gościnnie w Starej Prochowni, Teatrze Rampa, Scenie Lubelskiej i Teatrze Academia

sezon 2013/2014 Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie, ul. Kredytowa 1

sezon 2014/2015 Stadion Narodowy, ul. Poniatowskiego 1FL

sezon 2015/2016 Stadion PGE Narodowy, ul. Poniatowskiego 1FL

sezon 2016/2017 Stadion PGE Narodowy do stycznia 2017,

od stycznia 2017 siedzibą Teatru jest Niebo, ul. Nowy Świat 21 (w podwórku)

NIEBO, to jedyna w swoim rodzaju przestrzeń w samym centrum miasta, ale skryta od zgiełku. Zachwyca wystrojem i urzeka różnorodnością. Mieści się tuż przy Rondzie de Gaulle'a, w kamienicy po dawnym kinie i restauracji. W kwietniu 2016 roku wróciły jej lata świetności – otrzymała nowe życie: muzyczne, rozrywkowe, restauracyjne, kulturalne i artystyczne.

Adres i dojazd

ul. Nowy Świat 21
02-029 Warszawa

http://www.teatrxl.com

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9.7
Średnia ocena

14.02 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Improwizacja
10.0
Średnia ocena
Niesamowita atmosfera, piękna muzyka, a serce przepełnione radością i wzruszeniem.
- Agnieszka

22.01 / 19:30

+ inne terminy

Gatunek: Muzyczny

Inne wydarzenia w tej instytucji:

7.2
Średnia ocena
Na początku zdziwiła mnie formuła, ale chwilę później zakochałam się w tym spektaklu
- Nadia

14.02 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
7.3
Średnia ocena
Jestem zachwycona sztuką i profesjonalizmem aktorów!
- Agnieszka

19.01 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Tragikomedia
7.4
Średnia ocena
Szalona podróż przez historię człowieka, który dąży do celu za wszelką cenę. Zabawne i prawdziwe
- Nadia

20.01 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Tragikomedia
Kup bilet