PRZYPADKI WARSZAWSKIEGO AMANTA - zdjęcie PRZYPADKI WARSZAWSKIEGO AMANTA - zdjęcie PRZYPADKI WARSZAWSKIEGO AMANTA - zdjęcie

Średnia ocena

33 oddanych głosów

9,6 / 10

PRZYPADKI WARSZAWSKIEGO AMANTA

9,6/ 10

Czy zastanawiałeś się jakie to uczucie, kiedy większość znajomych dawno się ustatkowała, a Ty na największe zmiany decydujesz się dopiero po 30tce? Bohater najnowszego spektaklu TEATRU XL “Przypadki Warszawskiego Amanta” jest właśnie w takiej sytuacji. Postanawia na nowo zdefiniować własne szczęście i odnaleźć je w swoim rodzinnym mieście – Warszawie.

Jak chce tego dokonać? Rzuca pracę w dużej korporacji i zainspirowany technikami work-life-balance postanawia rozwijać się duchowo i zrealizować marzenie o napisaniu powieści. Tylko skąd czerpać inspirację? Między medytacją a modlitwą znajduje czas na chodzenie po warszawskich klubach i kawiarniach, rozważa udział w ceremonii ayahuasci, ćwiczy jogę, a przy tym wszystkim… musi przecież za coś żyć! W jego świecie nie ma miejsca na żadne kobiety.

Jaki zatem z niego amant?

A jednak…

Monodram inspirowany twórczością Charlesa Bukowskiego, rysunkami Lengrena i współczesnym życiem w Warszawie.

One-man-show z całą galerią postaci, muzyką na żywo i topowymi miejscami na mapie stolicy. Nie zabraknie kobiecej charyzmy, śmiechu, łez…

To po prostu trzeba zobaczyć!

Drodzy widzowie, ze względu na organizację sali teatralnej informujemy,iż nie mamy możliwości wpuszczenia na widownię osób spóżnionych na spektakl.

Od 1 grudnia zgodnie z nowym rozporządzeniem Rady Ministrów Poz. 2177 z dnia 29 listopada 2021 r., w instytucjach kultury aktualny limit miejsc na widowni wynosi 50%, przy czym do limitu nie są wliczane osoby zaszczepione. Jesteśmy zatem zobligowani do prowadzenia sprzedaży biletów i obsługi widowni zgodnie z obowiązującymi restrykcjami.

Z uwagi na wprowadzone obostrzenia prosimy o zgłaszanie się do obsługi teatru przez osoby niezaszczepione. Pozwoli nam to skutecznie pilnować wyznaczonych limitów oraz dbać o Państwa bezpieczeństwo.

Zakup biletu jest jednoznaczny z zapoznaniem się i zaakceptowaniem zasad bezpieczeństwa obowiązujących w teatrze.

ZASADY BEZPIECZEŃSTWA

- nałóż maseczkę

- zachowaj odstęp

- dezynfekuj ręce

- stosuj się do komunikatów graficznych, głosowych oraz zaleceń obsługi teatru w zakresie właściwej organizacji wydarzenia w celu zapewnienia bezpieczeństwa i ochrony zdrowia wynikających z przedmiotowego regulaminu oraz aktualnych zasad, publikowanych na stronie: kultura i rozrywka – koronawirus: informacje i zalecenia – portal gov.pl (www.gov.pl)

- jeżeli nie zostałeś poddany szczepieniu zgłoś się do obsługi teatru.

Ogromnie dziękujemy za Państwa wyrozumiałość!

Teatr XL

Na scenie występuje Grzegorz Jarek jako AMANT.

Czas trwania: 75 minut
Źródło zdjęcia: teatrxl.com

Obsada

Realizacja

Reżyseria: Diana Karamon

Choreografia: Lillet Lamour

Występują: Grzegorz Jarek

Autorzy: Diana Karamon, Grzegorz Jarek

Opracowanie muzyczne: Diana Karamon

Autorska muzyka na żywo: Grzegorz Jarek

Inspirowane powieścią „Kobiety” Charlesa Bukowskiego

Opinie naszych widzów (20)

 • 10,0/ 10

  Serdecznie polecam. Aktorstwo najwyższej próby!

  ol.....@gm...il.com / 20 stycznia 2022

 • 10,0/ 10

  Spektakl warty polecenia sztuka aktorska mistrzostwo, cena przystępna. Gorąco polecam 😀

  ma.....@gm...il.com / 17 stycznia 2022

 • 10,0/ 10

  Świetny spektakl! Bawiący do łez ale też dający do myślenia. Polecam z całego serca :)

  ew.....@gm...il.com / 16 stycznia 2022

 • 10,0/ 10

  Naprawdę warto:)

  ma.....@po...ta.onet.pl / 16 stycznia 2022

 • 10,0/ 10

  Byłam pod wrażeniem odgrywanych przez aktora ról w monodramie. Dający do myślenia spektakl, ubrany w bardzo zabawny scenariusz. Uśmiejecie się :)

  ak.....@gm...il.com / 15 stycznia 2022

 • 10,0/ 10

  Super wystąpienie. Duży plus za kameralność i za pozytywna energię, która biję od ludzi którzy tworzą to miejsce.

  Jo.....@gm...il.com / 23 grudnia 2021

 • 10,0/ 10

  Rewelacyjny spektakl, brawurowo zagrany. Jeśli ktoś chce zobaczyć prawdziwe aktorstwo to serdecznie polecam Teatr XL 😊😊😊

  ci.....@gm...il.com / 22 grudnia 2021

 • 10,0/ 10

  Mimo bardzo pozytywnych recenzji, na początku byłam nieco sceptyczna. Ale to głównie ze względu na to, że nie przywykłam do tej formy spektaklu. Jestem bardzo mile zaskoczona i pod ogromnym wrażeniem. Pan Grzegorz udowadnia, że nie trzeba wymuskanej inscenizacji, ani wieloletniego przygotowania aktorskiego, żeby dać rewelacyjny pokaz oraz zaangazować emocjonalnie publiczność. Brawo!!! Chapeau bas!

  jp.....@in...ia.pl / 14 grudnia 2021

 • 10,0/ 10

  Rewelacyne przedstawienie. Dawno się tak dobrze nie bawiłam. Miejsce bardzo kameralne z duszą. Każdy korpoludek powinien je zobaczyć 😁

  an.....@....pl / 13 grudnia 2021

 • 10,0/ 10

  Grzegorz Jarek w roli amanta i nie tylko jest rewelacyjny. Trzeba to zobaczyć!

  ul.....@....pl / 12 grudnia 2021

 • 10,0/ 10

  Świetny spektakl. Dużo śmiechu jak również przemyśleń.

  ka.....@in...ia.pl / 25 listopada 2021

 • 10,0/ 10

  Zajebiste

  mi.....@gm...il.com / 17 listopada 2021

 • 10,0/ 10

  Fantastyczne doznania kulturalne, mistrzostwo aktorskie Grzegorza Jarka sprawiają, że widz chłonie wszystko z zapartym tchem. Polecam.

  do.....@gm...il.com / 15 listopada 2021

 • 10,0/ 10

  Bardzo dobry spektakl. Podziw dla aktora, który udźwignął kilka ról na swych barkach. Dobra, mądra historia, która może się zdarzyć każdemu z nas. Nawet gdy się nie zdarzy, daje do myślenia o współczesnym świecie.

  ja.....@gm...il.com / 08 listopada 2021

 • 10,0/ 10

  Śmieszna i jednocześnie wzruszająca do łez. O współczesnej pozornej lekkości miejskiego bytu. Pozostawiająca zasadną refleksję. Polecam monodram z zaskakującą ilością postaci na scenie.

  sy.....@gm...il.com / 23 października 2021

 • 10,0/ 10

  Bardzo dobry.

  jw.....@gm...il.com / 23 października 2021

 • 10,0/ 10

  Doskonaly spektakl,bardzo refleksyjny z duza dawka humoru.Grzegorz Jarek w głòwnej roli wzrusza i rozsmiesza.Teatr XL od lat odwaznie dobiera repertuar i to sprawia,ze powracam

  an.....@....pl / 18 października 2021

 • 10,0/ 10

  Wspaniały spektakl! Przepełniony humorem, skłaniający do refleksji :) Znakomita gra aktorska Grzegorza Jarka i wspaniały debiut Diany Karamon jako reżyserki monodramu. Polecam wszystkim.

  gr.....@ho...il.com / 16 października 2021

 • 9,0/ 10

  Bardzo miły wieczór :-) Aktor genialny, plastyczny, wielowymiarowy. Troszkę tytuł wprowadza w błąd., ale i tak warte polecenia! Miejsce świetne, rabat z biletem na kawę, klimatyczne. Bardzo miła obsługa. Wrócę na pewno!

  kr.....@po...ta.fm / 13 grudnia 2021

 • 5,0/ 10

  Aspekt kabaretowy doskonały, ale mi bardzo brakowało głębi, jakiejkowiek realności. Tytuł mówi o "amancie" a sama postać to mentalnie zagubiony chłopiec, którego - nie wiadomo dlaczego - kobieta zaprosza do domu. I ten chłopiec nie dorasta, nie zmienia się, nic nie przeżywa. Do końca pozostaje płytką, nieokreśloną, niedojrzałą postacią. Zatem - podróży bohatera nie ma, jest tylko doskonały performance aktorsko-kabaretowy. Dla mnie rozczarowanie.

  t......@mi...re.pl / 16 października 2021

Teatr XL - Adres i dojazd

Pl. Hallera 5
03-464 Warszawa

http://www.teatrxl.com

Kup bilet