(Całkiem) PROSTY SPOSÓB NA CÓRKĘ NIMFOMANKĘ - SCENA Z FORUM - zdjęcie (Całkiem) PROSTY SPOSÓB NA CÓRKĘ NIMFOMANKĘ - SCENA Z FORUM - zdjęcie (Całkiem) PROSTY SPOSÓB NA CÓRKĘ NIMFOMANKĘ - SCENA Z FORUM - zdjęcie

Średnia ocena

12 oddanych głosów
1 zainteresowana osoba

8.4 / 10

(Całkiem) PROSTY SPOSÓB NA CÓRKĘ NIMFOMANKĘ - SCENA Z FORUM

PUBLICZNOŚĆ MA WPŁYW NA LOSY BOHATERÓW!!

Zbuntowana i rozwiązła Tatiana, mimo dojrzałego wieku nadal mieszka ze swoim ojcem, emerytowanym nauczycielem, marzycielem, człowiekiem wielkich, ale w żaden sposób nie zrealizowanych idei. Ojcem, który chcąc je zrealizować doprowadził do ruiny życie rodzinne.

W życie zwariowanego starca i jego popadającej w przypadkowe związki seksualne córki, wkracza Konstanty, dawny uczeń staruszka i kolega Tatiany ze szkoły. Niby niepozornie i przypadkowo przewraca do góry nogami ich, i tak niestabilny żywot – namawia swojego dawnego nauczyciela, by przyjął pod swój dach bezdomnych imigrantów z dalekiego kraju. Tatiana natomiast zakochuje się w Konstantym, w tej, jak to określa, jego niszczycielskiej sile.

Czy zakochuje się w nim, bo jest tak podobny do jej ojca – nieudacznika, którego wszelkie działania prowadzą do totalnej katastrofy?

Sytuacja rozwija się komicznie, ale ma tragiczny finał.

Zadaniem widowni po obejrzeniu spektaklu, będzie wspólne działanie by zmienić bieg historii. Przez całe wydarzenie, widzowie zostaną poprowadzeni przez postać JOKERA- przewodnika.

“(Całkiem) prosty sposób na córkę nimfomankę” to tragikomiczne sceny wybrane ze sztuki rosyjskiego dramatopisarza Michaiła Durnienkowa “(Całkiem) prosty sposób jak rzucić palenie” w reż. Tomka Leszczyńskiego.

W kolejnych odsłonach cyklu prezentowane są różne wątki i tematy wybrane ze spektakli, znajdujących się w repertuarze lub planowanych premierach Teatru XL.

TEMATY do rozważenia z publicznością (forum) :

Obcy nieobcy.

Jak reagujemy na obcych, imigrantów, przybyszy z innych krajów i kręgów kulturowych. Czy nasza europejska kultura i cywilizacja są naprawdę wyższe od cywilizacji i kultur reszty świata?

Jeleń przywódca.

“Kto dał ci do mnie prawo? Kto dał ci prawo decydować za mnie?” takie pytanie zadaje nasza bohaterka Tatiana swojemu ojcu i Konstantemu, który twierdzi, że ją kocha. Czy mamy prawo decydować o życiu innych ludzi? Czy spełniając nasze marzenia, dążenia i osiągając zamierzone cele, nie ograniczamy wolności innych?

Cel interwencji widowni (forum): Odnalezienie konstruktywnych sposobów na poprawę relacji ojca z córką.

Scena z Forum to nowy cykl w propozycji repertuarowej Teatru XL. Każdorazowo widz po obejrzeniu spektaklu, decyduje jak odmienić bieg proponowanej przez aktorów historii. Aktywnemu uczestnictwu widowni w drugiej części spotkań, przewodniczy zawsze Joker. Spektakle proponowane w ramach cyklu, to barwne historie, jednocześnie poruszające problemy bliskie widowni. Scena z Forum daje widowni okazję zarówno do wspólnej refleksji oraz, poprzez odpowiednie poprowadzenie wydarzenia, do działań i zmian. Tym samym widz przekształca się w aktywnego uczestnika i współtwórcę spektaklu, co w założeniu Teatru Forum jest społecznie wyzwalające. Jest to też niespotykana i atrakcyjna forma spędzenia czasu w teatrze.

Czas trwania: 100 minut

Realizacja

Autorka cyklu: Diana Karamon

Reżyseria wątku: Tomasz Leszczyński

Inspirowane: (Całkiem) Prostym sposobem jak rzucić palenie Michaiła Durnienkowa

Scenografia i kostiumy: Zuzanna Sapeta

Opinie naszych widzów (2)

  • 10.0/ 10

    Świetny spektakl, rewelacyjnie prowadzony i najlepsza gra aktorów. Brawa dla Tatiany ;)

    mi.....@gm...il.com / 28 November 2017

  • 7.0/ 10

    Niekonwencjonalne podejście do sztuki. Zaskakujące, trochę stresujące, ale tylko na początku. Zobaczyłam mojego partnera z którym byłam na tym wydarzeniu z innej strony. Można powiedzieć, że odkryłam w nim inne cechy, których nie znałam. Także, całkiem ciekawe doświadczenie dla związków. Eksperyment społeczny.

    an.....@gm...il.com / 18 February 2018

Teatr XL

Teatr XL podejmuje ISTOTNIE SPOŁECZNIE TEMATY w SATYRYCZNY I BEZKOMPROMISOWY SPOSÓB. O wyjątkowy poziom niebanalnej rozrywki dba od 2012 roku.

Komediowy repertuar Teatru XL odnosi się do kwestii ważnych dla mieszkańców stolicy, dla współczesnych Polaków. Bawi, ale jednocześnie prowokuje widownie do refleksji nad kondycją społeczeństwa, opowiadając historie jednostek, z którymi widz może się utożsamiać.

Teatr XL łamie stereotypowe wyobrażenie przestrzeni teatralnej, ogranicza scenografię do symbolicznej, ale kładzie nacisk na relacje aktor - widz.

Teatr XL współpracuje z ośrodkami teatralnymi na całym świecie m.in. z Crearc we Francji, Teatrem Litensky w Omsku, Performing Arts at PUC w Rio de Janeiro, Instituto Teatrale Europeo w Rzymie, celem nieustannego rozwoju artystów, wymiany myśli i poszukiwań twórczych.

Jako jedyny teatr w Polsce zajmuje się również spektaklami realizowanymi metodą Teatru Forum, podczas których odpowiednio poprowadzony widz, przekształca się w aktywnego uczestnika i współtwórcę spektaklu, co w założeniu TF jest społecznie wyzwalające.

Przy Teatrze XL działa XS Teatr, który jest ogniskiem teatralnym dla dzieci i młodzieży.

Od początku swojego istnienia Teatr XL, wspiera nieodpłatnymi działaniami grupy zagrożone wykluczeniem społecznym, a także domy dziecka i ośrodki pracy z trudną młodzieżą.

Teatr XL to przede wszystkim ludzie. Pracowici i utalentowani artyści, którzy taką samą uwagę przywiązują do jakości artystycznej tworzonych dzieł jak i do misji jaką Teatr powinien wypełniać wobec społeczeństwa.

Siedziby Teatru XL:

sezon 2012/2013 Teatr nie posiadał swojej siedziby.. Grał gościnnie w Starej Prochowni, Teatrze Rampa, Scenie Lubelskiej i Teatrze Academia

sezon 2013/2014 Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie, ul. Kredytowa 1

sezon 2014/2015 Stadion Narodowy, ul. Poniatowskiego 1FL

sezon 2015/2016 Stadion PGE Narodowy, ul. Poniatowskiego 1FL

sezon 2016/2017 Stadion PGE Narodowy do stycznia 2017,

od stycznia 2017 siedzibą Teatru jest Niebo, ul. Nowy Świat 21 (w podwórku)

NIEBO, to jedyna w swoim rodzaju przestrzeń w samym centrum miasta, ale skryta od zgiełku. Zachwyca wystrojem i urzeka różnorodnością. Mieści się tuż przy Rondzie de Gaulle'a, w kamienicy po dawnym kinie i restauracji. W kwietniu 2016 roku wróciły jej lata świetności – otrzymała nowe życie: muzyczne, rozrywkowe, restauracyjne, kulturalne i artystyczne.

Adres i dojazd

ul. Nowy Świat 21
02-029 Warszawa

http://www.teatrxl.com

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

7.3
Średnia ocena
Jestem zachwycona sztuką i profesjonalizmem aktorów!
- Agnieszka

19.01 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Tragikomedia
7.9
Średnia ocena
Dawno nie oglądałem tak dobrej sztuki. Czuję, że na długo zostaną ze mną obrazy i słowa
- Sławomir

02.02 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Tragikomedia
9.1
Średnia ocena
Świetny spektakl! Długo pozostał w mojej głowie. Perfekcyjna gra aktorska.
- Bartłomiej

14.02 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Tragikomedia

Inne wydarzenia w tej instytucji:

7.2
Średnia ocena
Na początku zdziwiła mnie formuła, ale chwilę później zakochałam się w tym spektaklu
- Nadia

14.02 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
7.8
Średnia ocena
Spektakl jest idealny. Istny majstersztyk. Duża dawka humoru, rewelacyjna gra aktorów!
- Kasia

27.01 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
Kup bilet