Baśń o Rycerzu bez Konia - zdjęcie Baśń o Rycerzu bez Konia - zdjęcie Baśń o Rycerzu bez Konia - zdjęcie Baśń o Rycerzu bez Konia - zdjęcie Baśń o Rycerzu bez Konia - zdjęcie

Baśń o Rycerzu bez Konia

Głównymi bohaterami są Rycerz bez Konia i Koń bez Rycerza, którzy wędrują szukając siebie nawzajem. Obaj wytrwale dążą do spełnienia swojego marzenia, Rycerz pragnie znaleźć Konia, Koń marzy, aby jakiś rycerz nie wstydził się jeździć na koniu, który ma wieczną czkawkę. W swojej podróży napotykają różne baśniowe stwory – wiecznie głodnego Smoka, Małą Myszkę, która pragnie być najstraszniejszym potworem, rozkojarzoną Czarodziejkę, stare mądre Drzewo i piękną Królewnę. Spotykają na swojej drodze różne postaci, ale nie mogą spotkać siebie.

Bajka pierwotnie napisana na scenę lalkową zaskakuję w aranżacji z żywymi aktorami, którzy bardzo realistycznie grają problemy baśniowych postaci. Jednocześnie zawiera jasny przekaz, że warto mieć marzenia i dążyć do ich realizacji mimo trudności z tym związanych. „Gdy masz marzenia nie chciej się zmieniać, zawsze wiedz, którą iść z dróg…”

Czas trwania: 120 minut

Obsada

Realizacja

Autor: Marta Guśniowska

Reżyseria: Jan Wojtyński

Muzyka: Paweł Kowalski

TEATR XL - Adres i dojazd

Pl. Hallera 5
03-464 Warszawa

http://www.teatrxl.com

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.