Pan Twardowski - zdjęcie Pan Twardowski - zdjęcie Pan Twardowski - zdjęcie Pan Twardowski - zdjęcie Pan Twardowski - zdjęcie

Pan Twardowski

Spektakl dla dzieci od 10 lat.

Wedle legendy Twardowski był szlachcicem zamieszkującym w Krakowie w XVI wieku. Jego postać wzorowana jest prawdopodobnie na jednym z czarnoksiężników króla Zygmunta Augusta - tenże miał rzeczywiście istnieć i i wywołać ducha zmarłej żony króla, Barbary Radziwiłłówny, czego dokonał dzięki zastosowaniu magicznego lustra.

Spektakl Teatru Współczesnego w Krakowie z dużą dozą humoru pokazuje barwne perypetie Pana Twardowskiego, jego znajomość i potyczki z Diabłem, Bazyliszkiem (gościnnie z innej bajki) oraz samą… Panią Twardowską!

Pouczająca, zabawna opowieść pełna magii ale i prawd o życiu, zrealizowana z wykorzystaniem niesamowitych efektów specjalnych, z pewnością wciągnie młodą widownię w atmosferę tajemniczych legend osnuwających Kraków. Zapraszamy!

UWAGA: miejsca nienumerowane - zajmowane dowolnie.

Na scenie występują między innymi Paweł Brandys, Paulina Dziuba, Szymon Grzybek, Łukasz Dąbrowski, Maksymilian Czarnecki, Katarzyna Gołąb.

Czas trwania: 65 minut
Źródło zdjęcia: http://www.teatrkrakow.pl/

Realizacja

Reżyseria i adaptacja scenariusza: Bartosz Jarzymowski

Scenografia i kostiumy: Barbara Mateja

Muzyka: Maksymilian Czarnecki

Realizacja światła i dźwięku: Mateusz Wójcik

Teatr Współczesny w Krakowie - Adres i dojazd

Starowiślna 21, II piętro
31-038 Kraków

http://www.teatrkrakow.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.