Zbrodnie serca - zdjęcie Zbrodnie serca - zdjęcie Zbrodnie serca - zdjęcie Zbrodnie serca - zdjęcie Zbrodnie serca - zdjęcie Zbrodnie serca - zdjęcie

Średnia ocena

70 oddanych głosów
30 zainteresowanych osób

8,7 / 10

Zbrodnie serca

Każda rodzina ma swoje tajemnice i dziwactwa. Trzy siostry Magrath mieszkające w prowincjonalnym miasteczku w stanie Missisipi mają ich szczególnie wiele… Pełna gorzkiego humoru, nagrodzona Pulitzerem opowieść o tym, że nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej. To także historia o ocalającej mocy międzyludzkich relacji i o tym, że najlepszymi narzędziami, by poradzić sobie z szaleństwem świata, są dystans i pogoda ducha.

Czas trwania: 150 minut
Źródło zdjęcia: fot. Magda Hueckel

Zwiastuny

Obsada

Monika Kwiatkowska - zdjęcie

Monika Kwiatkowska
Lenny Magrath

Monika Krzywkowska - zdjęcie

Monika Krzywkowska
Babe Botrelle

Agnieszka Suchora - zdjęcie

Agnieszka Suchora
Chick Boyle

Szymon Roszak - zdjęcie

Szymon Roszak
Barnette Lloyd

Realizacja

Autorka: Beth Henley

Przekład: Małgorzata Semil

Reżyseria i opracowanie muzyczne: Jarosław Tumidajski

Scenografia: Mirek Kaczmarek

Kostiumy: Krystian Szymczak

Światło: Katarzyna Łuszczyk

Opinie naszych widzów (34)

 • 10,0/ 10

  Rewelacyjny spektakl.

  ew.....@....pl / 12 czerwca 2019

 • 10,0/ 10

  Rewelacyjny! Byłam na nim już cztery razy!

  ad.....@po...ta.onet.pl / 11 czerwca 2019

 • 10,0/ 10

  Świetny spektakl, fantastyczna gra aktorów. Cudowne momenty śmiechu przez łzy.

  m......@gm...il.com / 07 marca 2019

 • 10,0/ 10

  Doskonały spektakl, zagrany rewelacyjnie. Katarzyna Dąbrowska nie ma sobie równych, brawurowo zagrała swoją rolę. Jestem zachwycona. BRAWO!!

  ba.....@....pl / 26 lutego 2019

 • 10,0/ 10

  Dla mnie brak skali

  to.....@....pl / 09 stycznia 2019

Teatr Współczesny

Teatr Współczesny powstał w 1949 roku za sprawą przeniesienia Teatru Kameralnego z Łodzi do Warszawy, który po zmianie lokalizacji zaczął funkcjonować już pod nazwą Teatr Współczesny. Do 1981 roku teatrem zarządzał Erwin Axer, zaś od 1981 roku funkcję tę pełni Maciej Englert – aż do dnia dzisiejszego. Siedziba Teatru Współczesnego znajduje się w samym sercu Mokotowa – jest to była sala parafialna kościoła Najświętszego Zbawiciela.

Spektakle Teatru Współczesnego od wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem wśród widzów i krytyków teatralnych. W repertuarze Teatru Współczesnego znaleźć można wiele spektakli inspirowanych wielkimi dziełami polskim i światowymi – jest to przede wszystkim sztuka współczesna, ale nie tylko – wystawiane są tu również spektakle oparte na wielkich dziełach klasycznych, którym w umiejętny i wyszukany sposób nadawany jest współczesny charakter.

Spektakle Teatru Współczesnego są niezwykle aktualne – znaleźć w nich możemy niekiedy cenny komentarz dotyczący aktualnych wydarzeń i problemów, które są ważne dla współczesnego społeczeństwa.

Z Teatrem Współczesny od zawsze związani byli wielcy aktorzy, tacy jak Tadeusz Łomnicki, który był twórcą wielu wspaniałych ról, a także inni wybitni artyści m. in Zofia Mrozowska, Henryk Borowski, Zbigniew Zapasiewicz. Również dziś na deskach teatru zobaczyć możemy znakomitych aktorów, takich jak Marta Lipińska, Stanisława Celińska, Borys Szyc, Damian Damięcki, Andrzej Zieliński.

Teatr Współczesny dysponuje dwoma scenami – Sceną Główna oraz mającą znacznie bardziej kameralny charakter Sceną w Baraku, która funkcjonuje od 1997 roku, a nazwę swą zawdzięcza miejscu, w którym się znajduje – jest to dawny barak usytuowany niedaleko głównego budynku Teatru Współczesnego.

Bilety i wejściówki do Teatru Współczesnego kupić można przez internet za pomocą portalu www.eWejsciowki.pl lub strony internetowej teatru oraz standardowo w kasie teatru, która czynna jest od wtorku do soboty od godz. 11.00 do rozpoczęcia spektaklu, w poniedziałki i inne dni, w które nie są grane spektakle od godz. 11.00 do godz. 17.00, zaś w niedziele i święta od godz. 13.00 do rozpoczęcia spektaklu.

Adres i dojazd

ul. Mokotowska 13
00-640 Warszawa

http://www.wspolczesny.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9,2
Średnia ocena

26.10 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Dramat
9,2
Średnia ocena

Jutro / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Dramat
8,6
Średnia ocena
Sztuka na wysokim poziomie, pełna refleksji, zaangażowania. Polecam!
- Małgorzata

02.07 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Dramat

Inne wydarzenia w tej instytucji:

9,1
Średnia ocena
Wyśmienita zabawa zaprawiona chwilami gorzką ironią
- Agnieszka

Dziś / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Dramat
Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.