Zbrodnie serca - zdjęcie Zbrodnie serca - zdjęcie Zbrodnie serca - zdjęcie Zbrodnie serca - zdjęcie Zbrodnie serca - zdjęcie Zbrodnie serca - zdjęcie

Średnia ocena

29 oddanych głosów
7 zainteresowanych osób

8.4 / 10

Zbrodnie serca

Każda rodzina ma swoje tajemnice i dziwactwa. Trzy siostry Magrath mieszkające w prowincjonalnym miasteczku w stanie Missisipi mają ich szczególnie wiele… Pełna gorzkiego humoru, nagrodzona Pulitzerem opowieść o tym, że nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej. To także historia o ocalającej mocy międzyludzkich relacji i o tym, że najlepszymi narzędziami, by poradzić sobie z szaleństwem świata, są dystans i pogoda ducha.

Źródło zdjęcia: fot. Magda Hueckel

Realizacja

Autor: Beth Henley

Przekład: Małgorzata Semil

Reżyseria: Jarosław Tumidajski

Scenografia: Mirek Kaczmarek

Opinie naszych widzów (13)

 • 10.0/ 10

  Na prawdę bardzo dobra sztuka. Świetna gra aktorska. Sztuka spełnia swoje zadanie, z jednej strony śmieszy, z drugiej poddaje widza refleksji.

  i......@....pl / 01 September 2018

 • 10.0/ 10

  niesamowity!

  wd.....@....pl / 01 September 2018

 • 10.0/ 10

  Świetna gra aktorska i scenariusz. Dawno nie bawiłem się aż tak dobrze na sztuce w teatrze. Niesamowicie dobrze odgrywane emocje i gwałtowne ich zmiany spowodowały, że nie dało się nudzić, a te ponad 2 godziny minęły jak pstryknięcie palcami. Zamierzam zdecydowanie polecać sztukę!

  go.....@gm...il.com / 09 June 2018

 • 10.0/ 10

  Rewelacja !!! Gra aktorska pierwsza klasa !!! Polecam

  ar.....@....pl / 17 May 2018

 • 10.0/ 10

  Super:-)

  to.....@....pl / 07 May 2018

Teatr Współczesny

Teatr Współczesny powstał w 1949 roku za sprawą przeniesienia Teatru Kameralnego z Łodzi do Warszawy, który po zmianie lokalizacji zaczął funkcjonować już pod nazwą Teatr Współczesny. Do 1981 roku teatrem zarządzał Erwin Axer, zaś od 1981 roku funkcję tę pełni Maciej Englert – aż do dnia dzisiejszego. Siedziba Teatru Współczesnego znajduje się w samym sercu Mokotowa – jest to była sala parafialna kościoła Najświętszego Zbawiciela.

Spektakle Teatru Współczesnego od wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem wśród widzów i krytyków teatralnych. W repertuarze Teatru Współczesnego znaleźć można wiele spektakli inspirowanych wielkimi dziełami polskim i światowymi – jest to przede wszystkim sztuka współczesna, ale nie tylko – wystawiane są tu również spektakle oparte na wielkich dziełach klasycznych, którym w umiejętny i wyszukany sposób nadawany jest współczesny charakter.

Spektakle Teatru Współczesnego są niezwykle aktualne – znaleźć w nich możemy niekiedy cenny komentarz dotyczący aktualnych wydarzeń i problemów, które są ważne dla współczesnego społeczeństwa.

Z Teatrem Współczesny od zawsze związani byli wielcy aktorzy, tacy jak Tadeusz Łomnicki, który był twórcą wielu wspaniałych ról, a także inni wybitni artyści m. in Zofia Mrozowska, Henryk Borowski, Zbigniew Zapasiewicz. Również dziś na deskach teatru zobaczyć możemy znakomitych aktorów, takich jak Marta Lipińska, Stanisława Celińska, Borys Szyc, Damian Damięcki, Andrzej Zieliński.

Teatr Współczesny dysponuje dwoma scenami – Sceną Główna oraz mającą znacznie bardziej kameralny charakter Sceną w Baraku, która funkcjonuje od 1997 roku, a nazwę swą zawdzięcza miejscu, w którym się znajduje – jest to dawny barak usytuowany niedaleko głównego budynku Teatru Współczesnego.

Bilety i wejściówki do Teatru Współczesnego kupić można przez internet za pomocą portalu www.eWejsciowki.pl lub strony internetowej teatru oraz standardowo w kasie teatru, która czynna jest od wtorku do soboty od godz. 11.00 do rozpoczęcia spektaklu, w poniedziałki i inne dni, w które nie są grane spektakle od godz. 11.00 do godz. 17.00, zaś w niedziele i święta od godz. 13.00 do rozpoczęcia spektaklu.

Adres i dojazd

ul. Mokotowska 13
00-640 Warszawa

http://www.wspolczesny.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9.2
Średnia ocena
Wyśmienicie zagrany, przejmujący spektakl. Każda z postaci intrygująca i zmuszająca do refleksji
- Katarzyna

11.10 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Dramat
8.8
Średnia ocena
Poruszający, wspaniałe role młodzieży z Teatru 21, nowatorski, bardzo plastyczny, pobudzający do refleksji!
- Mikołaj

13.10 / 13:00

+ inne terminy

Gatunek: Dramat
9.8
Średnia ocena

29.09 / 20:00

+ inne terminy

Gatunek: Dramat

Inne wydarzenia w tej instytucji:

8.6
Średnia ocena
Jako miłośniczka literatury rosyjskiej, w szczególności "Mistrza i Małgorzaty" wyszłam zachwycona
- Katarzyna

29.09 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
9.1
Średnia ocena
Zaskakujący! Teatr pachniał starymi książkami i już sam ten zapach mnie wzruszył, piękna atmosfera, piękny tekst i świetne wykonanie!
- Hanna

06.10 / 19:00

+ inne terminy

8.2
Średnia ocena
Gorąco polecam! Spektakl, może się podobać, nie tylko 40-latkom. 20-latki jak najbardziej mogą liczyć na udane przedstawienie
- Małgorzata

02.10 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
Kup bilet