Zabójca - zdjęcie Zabójca - zdjęcie Zabójca - zdjęcie

Zabójca

Wszystko zaczęło się od przegranej w karty sumy przekraczającej po wielokroć kieszonkowe studenta z prowincji. Wierzyciel wysłał więc dłużnika w drogę, aby w ramach rekompensaty ściągnął dług od innego dłużnika lub po prostu go zabił. Dla pewności, że nie ucieknie z odzyskanymi pieniędzmi, dał mu do towarzystwa swoją dziewczynę. Przypadkowo skojarzona para udała się w dziwną podróż…

Aleksandr Mołczanow (ur. 1974) jest absolwentem filologii i moskiewskiej Szkoły Filmowej. Pracował jako dziennikarz. Jest autorem powieści kryminalnych, opowiadań, scenariuszy filmowych i ponad dziesięciu utworów scenicznych.

Prapremiera „Zabójcy” odbyła się w Moskwie na scenie Teatru.doc w roku 2010. Realizacja sceniczna sztuki w Teatrze Młodego Widza w Moskwie otrzymała nominację do nagrody Złotej Maski w kategorii Spektakl Małej Formy. Sztuka jest grana z wielkim powodzeniem na wielu scenach w RosjI.

Na scenie występuje Kamila Kuboth jako Oksana, Mateusz Król jako Andriej, Michał Mikołajczak jako Sieka, Maria Mamona jako Mama.

Czas trwania: 90 minut
Źródło zdjęcia: fot. Magda Hueckel

Zwiastuny

Realizacja

Autor - Aleksandr Mołczanow

Przekład - Alicja Chybińska

Reżyser - Wojciech Urbański

Scenografia - Marta Zając

Muzyka - Dominik Strycharski

Reżyseria światła - Michał Głaszczka

Asystentka reżysera - Barbara Wiśniewska (AT)

Teatr Współczesny - Adres i dojazd

ul. Mokotowska 13
00-640 Warszawa

http://www.wspolczesny.pl/

Kup bilet