Posprzątane - zdjęcie Posprzątane - zdjęcie Posprzątane - zdjęcie Posprzątane - zdjęcie Posprzątane - zdjęcie Posprzątane - zdjęcie

Średnia ocena

26 oddanych głosów
121 zainteresowanych osób

6,5 / 10

Posprzątane

Pogodna, romantyczna i trochę zwariowana komedia z poważnym przekazem na temat samospełnienia, miłości, przyjaźni i śmierci. Sztuka jest błyskotliwym wglądem w naturę ludzką z silnym akcentem na złożoność relacji między małżonkami, przyjaciółmi, rodzeństwem.

Postaci dramatu posiadają wszystko oprócz szczęścia. Nie sprzątają domów, ale jałowe, puste i nieszczęśliwe życia; szukają celu, spełnienia i próbują pogodzić się z nieuchronnością przemijania i śmierci. Ogólnie radosna i żartobliwa natura sztuki - przepojona melancholią i absurdem - niesie krzepiącą na swój sposób filozofię, że nieład i rozczarowanie mogą stać się początkiem czegoś pięknego i wartościowego i nabrać nieoczekiwanie nowych intensywniejszych barw.

Na scenie występuje Monika Kwiatkowska jako Ana, Marta Lipińska jako Virginia, Agnieszka Pilaszewska jako Lane, Agnieszka Suchora jako Matilde, Leon Charewicz jako Charles.

Czas trwania: 120 minut
Źródło zdjęcia: fot. Magda Hueckel

Realizacja

Autor: Sarah Ruhl

Przekład: Małgorzata Semil

Reżyseria: Bożena Suchocka

Scenografia: Jan Kozikowski

Kostiumy: Anna Englert

Asystentka kostiumografki: Agnieszka Sobiecka

Choreografia: Jarosław Staniek

Reżyseria światła: Magda Górfińska

Opracowanie muzyczne: Maciej Makowski

Konsultacje brazylianistyczne: Renata Siuda - Ambroziak

Opinie naszych widzów (6)

 • 9,0/ 10

  Piękna historia, o kobietach dla kobiet, bo mężczyzna występuje tu bardziej w roli ... rekwizytu :) Z jednej strony nabierasz ochoty na brazylijskie rytmy, z drugiej strony myślisz o rzeczach ostatecznych i o co tak naprawdę w życiu chodzi. Na niedzielny wieczór w sam raz.

  mo.....@....pl / 13 lutego 2017

 • 9,0/ 10

  super

  ja.....@gm...il.com / 12 lutego 2017

 • 8,0/ 10

  Dobry, ale szału nie ma. Polecam.

  se.....@gm...il.com / 10 czerwca 2017

 • 5,0/ 10

  Pilaszewska świetna, Lipinska, Suchora rowniez! Aktorsko na pewno wszystko wspaniale. Fabula dramatu jest niewciagajaca. Mowiono tu o komedii, niestety większość spektaklu to smutna historia. Odradzam pojscie na ten spektakl z osoba, ktorą dotknela choroba nowotworowa :(

  an.....@gm...il.com / 20 września 2018

 • 5,0/ 10

  Czekaliśmy kieeeedy się rozkręci, wokoło tłumy stojących ludzi /wejściówki bez miejsc/ Sztukę oceniam na mocne 6 organizacja widowni 2!!

  rb.....@....pl / 22 stycznia 2018

 • 1,0/ 10

  zdecydowanie bardziej tragi, niż komedia

  Ma.....@gm...il.com / 01 marca 2018

Recenzje krytyków (1)

 • Nie tylko tekst i reżyserię oraz grę aktorów należałoby tu pochwalić. Ciekawie i prosto rozwiązana jest także scenografia. Na scenie widzimy trzy plany: dom Lane, dom Any oraz trzeci plan za nimi, gdzie pojawiają się realizacje myśli i wspomnień bohaterów, nadając wypowiadanym kwestią raz walor liryczny, innym razem pobudzając dodatkowo do śmiechu.

  Marta Górska - kulturaonline.pl Całą recenzję przeczytasz tutaj

Teatr Współczesny - Adres i dojazd

ul. Mokotowska 13
00-640 Warszawa

http://www.wspolczesny.pl/

Kup bilet