Posprzątane - zdjęcie Posprzątane - zdjęcie Posprzątane - zdjęcie Posprzątane - zdjęcie Posprzątane - zdjęcie Posprzątane - zdjęcie

Średnia ocena

26 oddanych głosów
121 zainteresowanych osób

6,5 / 10

Posprzątane

Pogodna, romantyczna i trochę zwariowana komedia z poważnym przekazem na temat samospełnienia, miłości, przyjaźni i śmierci. Sztuka jest błyskotliwym wglądem w naturę ludzką z silnym akcentem na złożoność relacji między małżonkami, przyjaciółmi, rodzeństwem.

Postaci dramatu posiadają wszystko oprócz szczęścia. Nie sprzątają domów, ale jałowe, puste i nieszczęśliwe życia; szukają celu, spełnienia i próbują pogodzić się z nieuchronnością przemijania i śmierci. Ogólnie radosna i żartobliwa natura sztuki - przepojona melancholią i absurdem - niesie krzepiącą na swój sposób filozofię, że nieład i rozczarowanie mogą stać się początkiem czegoś pięknego i wartościowego i nabrać nieoczekiwanie nowych intensywniejszych barw.

Czas trwania: 120 minut
Źródło zdjęcia: fot. Magda Hueckel

Realizacja

Autor: Sarah Ruhl

Przekład: Małgorzata Semil

Reżyseria: Bożena Suchocka

Scenografia: Jan Kozikowski

Kostiumy: Anna Englert

Asystentka kostiumografki: Agnieszka Sobiecka

Choreografia: Jarosław Staniek

Reżyseria światła: Magda Górfińska

Opracowanie muzyczne: Maciej Makowski

Konsultacje brazylianistyczne: Renata Siuda - Ambroziak

Opinie naszych widzów (6)

 • 9,0/ 10

  Piękna historia, o kobietach dla kobiet, bo mężczyzna występuje tu bardziej w roli ... rekwizytu :) Z jednej strony nabierasz ochoty na brazylijskie rytmy, z drugiej strony myślisz o rzeczach ostatecznych i o co tak naprawdę w życiu chodzi. Na niedzielny wieczór w sam raz.

  mo.....@....pl / 13 lutego 2017

 • 9,0/ 10

  super

  ja.....@gm...il.com / 12 lutego 2017

 • 8,0/ 10

  Dobry, ale szału nie ma. Polecam.

  se.....@gm...il.com / 10 czerwca 2017

 • 5,0/ 10

  Pilaszewska świetna, Lipinska, Suchora rowniez! Aktorsko na pewno wszystko wspaniale. Fabula dramatu jest niewciagajaca. Mowiono tu o komedii, niestety większość spektaklu to smutna historia. Odradzam pojscie na ten spektakl z osoba, ktorą dotknela choroba nowotworowa :(

  an.....@gm...il.com / 20 września 2018

 • 5,0/ 10

  Czekaliśmy kieeeedy się rozkręci, wokoło tłumy stojących ludzi /wejściówki bez miejsc/ Sztukę oceniam na mocne 6 organizacja widowni 2!!

  rb.....@....pl / 22 stycznia 2018

Recenzje krytyków (1)

 • Nie tylko tekst i reżyserię oraz grę aktorów należałoby tu pochwalić. Ciekawie i prosto rozwiązana jest także scenografia. Na scenie widzimy trzy plany: dom Lane, dom Any oraz trzeci plan za nimi, gdzie pojawiają się realizacje myśli i wspomnień bohaterów, nadając wypowiadanym kwestią raz walor liryczny, innym razem pobudzając dodatkowo do śmiechu.

  Marta Górska - kulturaonline.pl Całą recenzję przeczytasz tutaj

Teatr Współczesny

Teatr Współczesny powstał w 1949 roku za sprawą przeniesienia Teatru Kameralnego z Łodzi do Warszawy, który po zmianie lokalizacji zaczął funkcjonować już pod nazwą Teatr Współczesny. Do 1981 roku teatrem zarządzał Erwin Axer, zaś od 1981 roku funkcję tę pełni Maciej Englert – aż do dnia dzisiejszego. Siedziba Teatru Współczesnego znajduje się w samym sercu Mokotowa – jest to była sala parafialna kościoła Najświętszego Zbawiciela.

Spektakle Teatru Współczesnego od wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem wśród widzów i krytyków teatralnych. W repertuarze Teatru Współczesnego znaleźć można wiele spektakli inspirowanych wielkimi dziełami polskim i światowymi – jest to przede wszystkim sztuka współczesna, ale nie tylko – wystawiane są tu również spektakle oparte na wielkich dziełach klasycznych, którym w umiejętny i wyszukany sposób nadawany jest współczesny charakter.

Spektakle Teatru Współczesnego są niezwykle aktualne – znaleźć w nich możemy niekiedy cenny komentarz dotyczący aktualnych wydarzeń i problemów, które są ważne dla współczesnego społeczeństwa.

Z Teatrem Współczesny od zawsze związani byli wielcy aktorzy, tacy jak Tadeusz Łomnicki, który był twórcą wielu wspaniałych ról, a także inni wybitni artyści m. in Zofia Mrozowska, Henryk Borowski, Zbigniew Zapasiewicz. Również dziś na deskach teatru zobaczyć możemy znakomitych aktorów, takich jak Marta Lipińska, Stanisława Celińska, Borys Szyc, Damian Damięcki, Andrzej Zieliński.

Teatr Współczesny dysponuje dwoma scenami – Sceną Główna oraz mającą znacznie bardziej kameralny charakter Sceną w Baraku, która funkcjonuje od 1997 roku, a nazwę swą zawdzięcza miejscu, w którym się znajduje – jest to dawny barak usytuowany niedaleko głównego budynku Teatru Współczesnego.

Bilety i wejściówki do Teatru Współczesnego kupić można przez internet za pomocą portalu www.eWejsciowki.pl lub strony internetowej teatru oraz standardowo w kasie teatru, która czynna jest od wtorku do soboty od godz. 11.00 do rozpoczęcia spektaklu, w poniedziałki i inne dni, w które nie są grane spektakle od godz. 11.00 do godz. 17.00, zaś w niedziele i święta od godz. 13.00 do rozpoczęcia spektaklu.

Adres i dojazd

ul. Mokotowska 13
00-640 Warszawa

http://www.wspolczesny.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9,3
Średnia ocena
Mistrzostwo świata! Muszę to powtórzyć!
- Anna

10.09 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
9,2
Średnia ocena
Komiczny, a jednocześnie poruszający poważne tematy. Duet Szczepkowskiej i Jurkowskiego genialny
- Maria

25.09 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
9,2
Średnia ocena
Wspaniałe doświadczenie! Spektakl zupełnie inny niż w "klasycznym teatrze". Warto spróbować!
- Agnieszka

18.09 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia

Inne wydarzenia w tej instytucji:

8,8
Średnia ocena
Dwie godziny fantastycznej zabawy, Pani Lipińska rewelacyjna - kunszt aktorstwa na najwyższym poziomie
- Dorota

28.08 / 19:15

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
8,5
Średnia ocena
Emocje, sporo wzruszeń, szczypta śmiechu - ot,życie. Przemyślenia pozostają na długo...
- Lidia

30.08 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Dramat
Kup bilet