Nim odleci - zdjęcie Nim odleci - zdjęcie

Średnia ocena

30 oddanych głosów
22 zainteresowanych osób

8,7 / 10

Nim odleci

„Pośród największej burzy / Zawsze jest jakiś ptak, by nas uspokoić / Ten nieznajomy ptak / Śpiewa przed odlotem…”

Sztuka Floriana Zellera jest pozornie prostą historią rodzinną o małżeństwie z wieloletnim stażem, ich dorosłych córkach, tajemniczej znajomej męża z przeszłości i najnowszym ukochanym młodszej córki. Cały urok i wartość sztuki tkwi w sposobie jej opowiadania: autor nie zachowuje chronologii, co więcej, myli wciąż tropy, mnożąc warianty zdarzeń, zmienia punkty widzenia. Co się wydarzyło, a co jest tylko wyobrażeniem któregoś z bohaterów, kto jest kim ? W sposób kunsztowny, subtelny przeplata świat realny z metafizycznym. W bardzo precyzyjny sposób prowadzi widza przez labirynt splątanych losów swoich bohaterów, skłaniając do refleksji nad życiem, miłością i śmiercią.

Źródło zdjęcia:

Zwiastuny

Obsada

Krzysztof Kowalewski - zdjęcie

Krzysztof Kowalewski
André, ojciec

Marta Lipińska - zdjęcie

Marta Lipińska
Madeleine, matka

Monika Krzywkowska - zdjęcie

Monika Krzywkowska
Anne, córka

Barbara Wypych - zdjęcie

Barbara Wypych
Elise, druga córka

Realizacja

Autor: Florian Zeller

Przekład: Bogusława Frosztęga

Reżyseria: Maciej Englert

Scenografia: Marcin Stajewski

Kostiumy: Anna Englert

Muzyka: Jerzy Satanowski

Opinie naszych widzów (12)

 • 10,0/ 10

  Wspaniała gra aktorska, interesująca fabuła do przemyśleń i refkeksji, ale nie smutna.:)

  fi.....@....pl / 04 lutego 2019

 • 10,0/ 10

  Sztuka świetnie zagrana, mądra i wzruszająca.

  an.....@po...na.com.pl / 05 stycznia 2019

 • 10,0/ 10

  majstersztyk. Muzyka prawdziwego teatru...

  13.....@gm...il.com / 30 grudnia 2018

 • 10,0/ 10

  smutny, przygnębiający spektakl, zmuszający do refleksji, odpowiedni dla szerszej, także starszej już wiekiem publiczności tradycyjny teatr oparty na dialogach, dobrym aktorstwie, statycznej scenografii, stonowanych kostiumach i wszystko byłoby dobrze, gdyby nie zbyt słyszalny głos suflera podpowiadający kwestie starszym aktorom

  an.....@po...ta.wp.pl / 28 grudnia 2018

 • 10,0/ 10

  Trzy pokolenia aktorów. Dziękuję za te półtorej godziny. Oklaski na stojąco.

  do.....@....pl / 25 listopada 2018

Teatr Współczesny

Teatr Współczesny powstał w 1949 roku za sprawą przeniesienia Teatru Kameralnego z Łodzi do Warszawy, który po zmianie lokalizacji zaczął funkcjonować już pod nazwą Teatr Współczesny. Do 1981 roku teatrem zarządzał Erwin Axer, zaś od 1981 roku funkcję tę pełni Maciej Englert – aż do dnia dzisiejszego. Siedziba Teatru Współczesnego znajduje się w samym sercu Mokotowa – jest to była sala parafialna kościoła Najświętszego Zbawiciela.

Spektakle Teatru Współczesnego od wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem wśród widzów i krytyków teatralnych. W repertuarze Teatru Współczesnego znaleźć można wiele spektakli inspirowanych wielkimi dziełami polskim i światowymi – jest to przede wszystkim sztuka współczesna, ale nie tylko – wystawiane są tu również spektakle oparte na wielkich dziełach klasycznych, którym w umiejętny i wyszukany sposób nadawany jest współczesny charakter.

Spektakle Teatru Współczesnego są niezwykle aktualne – znaleźć w nich możemy niekiedy cenny komentarz dotyczący aktualnych wydarzeń i problemów, które są ważne dla współczesnego społeczeństwa.

Z Teatrem Współczesny od zawsze związani byli wielcy aktorzy, tacy jak Tadeusz Łomnicki, który był twórcą wielu wspaniałych ról, a także inni wybitni artyści m. in Zofia Mrozowska, Henryk Borowski, Zbigniew Zapasiewicz. Również dziś na deskach teatru zobaczyć możemy znakomitych aktorów, takich jak Marta Lipińska, Stanisława Celińska, Borys Szyc, Damian Damięcki, Andrzej Zieliński.

Teatr Współczesny dysponuje dwoma scenami – Sceną Główna oraz mającą znacznie bardziej kameralny charakter Sceną w Baraku, która funkcjonuje od 1997 roku, a nazwę swą zawdzięcza miejscu, w którym się znajduje – jest to dawny barak usytuowany niedaleko głównego budynku Teatru Współczesnego.

Bilety i wejściówki do Teatru Współczesnego kupić można przez internet za pomocą portalu www.eWejsciowki.pl lub strony internetowej teatru oraz standardowo w kasie teatru, która czynna jest od wtorku do soboty od godz. 11.00 do rozpoczęcia spektaklu, w poniedziałki i inne dni, w które nie są grane spektakle od godz. 11.00 do godz. 17.00, zaś w niedziele i święta od godz. 13.00 do rozpoczęcia spektaklu.

Adres i dojazd

ul. Mokotowska 13
00-640 Warszawa

http://www.wspolczesny.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9,0
Średnia ocena

25.03 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Dramat
8,8
Średnia ocena
Bardzo dobry tekst, ciekawa scenografia, polecam gorąco!
- Piotr

09.03 / 19:30

+ inne terminy

Gatunek: Dramat

Inne wydarzenia w tej instytucji:

6,4
Średnia ocena

Dziś / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Dramat
9,1
Średnia ocena
Wyśmienita zabawa zaprawiona chwilami gorzką ironią
- Agnieszka

20.02 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Dramat
8,7
Średnia ocena
Dwie godziny fantastycznej zabawy, Pani Lipińska rewelacyjna - kunszt aktorstwa na najwyższym poziomie
- Dorota

Dziś / 19:15

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.