Średnia ocena

27 oddanych głosów
92 zainteresowanych osób

9.0 / 10

"Mimo wszystko"

"Mimo wszystko" - to była dewiza życiowa francuskiej aktorki, Sary Bernhardt, legendy teatru z przełomu XIX i XX wieku, gwiazdy o randze światowej, zwanej przez wielbicieli "boską". Kanadyjski dramaturg przedstawił wielką aktorkę u schyłku życia; z pomocą zaufanego sekretarza spisuje ona, uzupełnia i koryguje wspomnienia, przeprowadzając swego rodzaju rachunek sumienia. A ponieważ osobowość miała niezwykłą, a życie burzliwe i nadzwyczaj barwne...

Czas trwania: 90 minut

Obsada

Maja Komorowska - zdjęcie

Maja Komorowska
Sarah Bernhard

Realizacja

Autor - John Murrell

Przekład -Mira Michałowska, Irena Szymańska

Reżyseria - Waldemar Śmigasiewicz

Scenografia - Maciej Preyer

Muzyka - Krzesimir Dębski

Opinie naszych widzów (15)

 • 10.0/ 10

  zaskakujacy! teatr pachnial starymi ksiazkami i juz sam ten zapach mnie wzruszyl, piekna atmosfera, piekny tekst i swietne wykonanie!

  ad.....@ho...il.com / 12 October 2017

 • 10.0/ 10

  Polecam świetna gra aktorska.

  be.....@gm...il.com / 27 February 2017

 • 10.0/ 10

  Cudowne przeżycie. Piękna gra obojga aktorów. Polecam.

  Rr.....@Gm...il.com / 26 February 2017

 • 10.0/ 10

  Doskonały!

  bo.....@....pl / 26 February 2017

 • 10.0/ 10

  Ciekawy tekst i jeszcze ciekawsza jego interpretacja. Nie dziwię się, że od 12 lat gości na scenie Współczesnego. Sztuka, którą polecam przeciętnemu widzowi - na pewno wyjdzie zadowolony. Koneserowi nie muszę - albo był, albo wie, że musi to zobaczyć. Wspaniałe rzemiosło aktorskie Mai Komorowskiej i Wiesława Komasy. I wspaniała ich radość na koniec za to, że nadal mogą bawić i wprawiać w zadumę klaszczącą w podzięce na stojąco publiczność. Dziękuję zatem za wspaniały wieczór. Przyjdę ponownie. :)

  ba.....@gm...il.com / 30 January 2017

Teatr Współczesny

Teatr Współczesny powstał w 1949 roku za sprawą przeniesienia Teatru Kameralnego z Łodzi do Warszawy, który po zmianie lokalizacji zaczął funkcjonować już pod nazwą Teatr Współczesny. Do 1981 roku teatrem zarządzał Erwin Axer, zaś od 1981 roku funkcję tę pełni Maciej Englert – aż do dnia dzisiejszego. Siedziba Teatru Współczesnego znajduje się w samym sercu Mokotowa – jest to była sala parafialna kościoła Najświętszego Zbawiciela.

Spektakle Teatru Współczesnego od wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem wśród widzów i krytyków teatralnych. W repertuarze Teatru Współczesnego znaleźć można wiele spektakli inspirowanych wielkimi dziełami polskim i światowymi – jest to przede wszystkim sztuka współczesna, ale nie tylko – wystawiane są tu również spektakle oparte na wielkich dziełach klasycznych, którym w umiejętny i wyszukany sposób nadawany jest współczesny charakter.

Spektakle Teatru Współczesnego są niezwykle aktualne – znaleźć w nich możemy niekiedy cenny komentarz dotyczący aktualnych wydarzeń i problemów, które są ważne dla współczesnego społeczeństwa.

Z Teatrem Współczesny od zawsze związani byli wielcy aktorzy, tacy jak Tadeusz Łomnicki, który był twórcą wielu wspaniałych ról, a także inni wybitni artyści m. in Zofia Mrozowska, Henryk Borowski, Zbigniew Zapasiewicz. Również dziś na deskach teatru zobaczyć możemy znakomitych aktorów, takich jak Marta Lipińska, Stanisława Celińska, Borys Szyc, Damian Damięcki, Andrzej Zieliński.

Teatr Współczesny dysponuje dwoma scenami – Sceną Główna oraz mającą znacznie bardziej kameralny charakter Sceną w Baraku, która funkcjonuje od 1997 roku, a nazwę swą zawdzięcza miejscu, w którym się znajduje – jest to dawny barak usytuowany niedaleko głównego budynku Teatru Współczesnego.

Bilety i wejściówki do Teatru Współczesnego kupić można przez internet za pomocą portalu www.eWejsciowki.pl lub strony internetowej teatru oraz standardowo w kasie teatru, która czynna jest od wtorku do soboty od godz. 11.00 do rozpoczęcia spektaklu, w poniedziałki i inne dni, w które nie są grane spektakle od godz. 11.00 do godz. 17.00, zaś w niedziele i święta od godz. 13.00 do rozpoczęcia spektaklu.

Adres i dojazd

ul. Mokotowska 13
00-640 Warszawa

http://www.wspolczesny.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

8.0
Średnia ocena
Serdecznie polecam - prawdziwy do bólu!
- Julia

15.12 / 20:00

8.6
Średnia ocena
Julia Kijowska zagrała kapitalnie, oskarowo, wyśmienicie
- Katarzyna

07.12 / 19:30

08.12 / 19:30

+ dostępnych 5 innych terminów

8.3
Średnia ocena
Spektakl, który wywołuje wiele reflekcji jeszcze długo po wizycie w teatrze.
- Magdalena

28.11 / 20:00

29.11 / 19:30

+ dostępnych 7 innych terminów

Inne wydarzenia w tej instytucji:

7.6
Średnia ocena
Uniwersalny temat, dobra gra aktorska. Oszczędna, ale bardzo dobra scenografia. Naprawdę warto to obejrzeć
- Urszula

Dziś / 19:00

Jutro / 19:00

+ dostępnych 2 innych terminów

Gatunek: Dramat
8.8
Średnia ocena
Doskonale zaakcentowana przenikliwość obserwacji i humor Bułhakowa. Wyśmienita zabawa zaprawiona chwilami gorzką ironią
- Agnieszka

23.11 / 19:00

24.11 / 19:00

+ dostępnych 14 innych terminów

Gatunek: Dramat
9.0
Średnia ocena
Świetna gra aktorów, niesamowita pamięć, ciekawe przełożenie sztuki Szekspira na współczesne prawie czasy. Nic tylko polecić.
- Ewelina

28.11 / 18:30

29.11 / 18:30

+ dostępnych 2 innych terminów

Gatunek: Tragedia
Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.